Raznorazna pitanja

  1. Alo! Samo ja smem to da kažem!

  2. Ti i onaj džanki iz Bombardera, a? :)

  3. Ahem, kah kah, ne znam o čemu pričaš, kah kah kah...

  4. Kod nas se za to najcesce koristi izraz zemljana ili glinena posuda :)
    Ali pravi naziv bi bio tava
    Kao sto se pasulj prebranac iz takvih cinija kao jelo zove Gravce na tavce, ili samo gravce tavce u Makedoniji, inace je od grah na tavi.

  5. Па је л' сач? Не знам, питам. Или то друго?

  6. ... prebranac... :drool:

  7. Inace tava - tawha je indiskog porekla, i ima oblik od klasicnog tiganja do polu wok-a. Uglavnom su od zemlje i gline...

  8. ''Kod nas se za to najcesce koristi izraz zemljana ili glinena posuda :) ''

    Јесте ово на слици глинена посуда, али ми треба генерални назив за те дубоке посуде за печење, не мора да су од глине.

    Дакле, ово:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Casserole

  9. Ne, sac je ovo
    http://img30.imageshack.us/img30/3669/00hrana.jpg
    ima poklopac i drugaciji je nacin pripreme

  10. Плех се зове? Ватростални плех, посуда.

  11. Pa napisala sam
    Ali pravi naziv bi bio tava

  12. Ja ne znam. Bas to sa slike smo zvali kiker ali tu rijec nisam cula nigdje drugo, nemam pojma cija je, a i nema je na googlu. Ako je neko cuo za kiker nek se javi :)

  13. hrvati kažu 'pekač' - dublja vatrostalna posuda

  14. Џими, ако не мора да буде глинена онда је највероватније ђувечара.

    Изгуглај ђувечара па ћеш да видиш да ли је то то.

    (а то за Casserole што си дао линк је ватростална ђувечара)

  15. А је л' мора да се кува ђувеч у ђувечари? :)

    И ја сам чуо за кикер, ал' неам појма...

  16. Не мора. Само се тако зове. Може да се спрема било шта. Ја рецимо у ђувечари најчешће спремам мусаку :) или нпр. кромпириће са ребарцима...

  17. Има ли неких индиција да нам долази Метл'ка мој добар друг ове године? Да ли је неко нешто начуо? Увек се обрадујем таквим гласинама бар на кратко, ма колико неистините биле.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.