Prijava

Ako...

- ne slušate muziku
- muzika vam nije bitna
- slušate muziku samo onako usput
- zaboli vas ko šta sluša
- ne identifikujete se ni sa jednim žanrom
- možete sve da slušate

... onda je ovo tema za vas!!!

Od svih ovih tvrdnji za mene je tačno samo to da se ne identifikujem ni sa jednim žanrom i da me uglavnom zabole ko šta sluša. Takođe, skoro sve MOGU da poslušam do određene mjere (naravno nemam prema svemu isti afinitet).

Inače muzika mi je prilično bitna u životu i mislim da bi mi život bio puno siromašniji bez muzike.

Ali ipak, muzika mi nikada nije bila ni sredstvo lične identifikacije, ni kulturni stav kojim sam izražavao pripadnost, ni sredstvo za diskriminaciju ljudi.

-slusam muziku... (ne toliko)
-nije mi bitna
-da, sluzi mi da pokrije pozadinu
-savrseno me zabole
-ne identifikujem se ja ni sa cim
-mogu da slusam sve donekle, ako moram i ako se nadjem u drustvu nekog ko slusa to.

tema za mene. ou jea/

btw... sviro sam klavir, i polozio solfedjo sa 5. da se razumemo, nisam antisluhista (bio). danas numem da pevam al umem da sviram jos valjda... bubnjeve. :)

Slusam muziku i bitna mi je, ali ne do te mere da se opredeljujem za neki zanr io da budem opredeljen.Ne volim podele medju ljudima po bilo kakvoj osnovi, pa tako ni muzickoj.Zabole me kita ko sta slusa, imam previse problema u zivotu da bih se jos i time bavio.Grand ko grand, cak mi ni on vise ne smeta.Ne slusam ga, naravno, ali kada se negde susretnem sa istom vrstom muzike(sto je neizbezno),negde za mene je to kao vazduh: ne obracam paznju.Naucio sam da budem ravnodusan.Koja muzika je umetnicki vredna, koja nije, vise mi i nije sasvim jasno, i bas me briga.Iako, naravno volim i postujem ono sto je umetnicki vredno, ako gotivim i nesto sto je po kriterijumima nekog ko je opsednut time kako je njegov zanr najbolji,ne valja i govno je mene i zabole.Trudim se da slusam nesto sto ima nekakvog smisla, sto kod mene moze izazvati lepe emocije bilo kakve vrste, bez obzira na zanr(ovo se ne odnosi na elektroniku, haus, tehno, turbo folk, te zanrove ne volim uopste).

ово је тема за нас, а ша а пишемо овде? како смо кул?

Moram priznati da imam prilično sličan odnos prema muzici kao Paja Čutura, s tim da ipak ne otpisujem u potpunosti elektroniku, mislim da je dobra za neke partije i u određenim situacijama, mada nije mi baš za standardno slušanje - da bi slušao elektroniku moram uz to imati i neku aktivnost, npr. džoging, đuskanje, vježbanje, ili malo cugnuti.

@leksi: šta da pišemo? - pa evo:

Da li ste ponosni na vaš status neslušača muzike / ili pak muzičkog svaštara?
Kakav je vaš stav prema muzičkim svaštarima ili onima kojima muzika nije posebno bitna?
Smatrate li da je otvorenost za sve žanrove prednost i odraz širine uma, ili je to samo odraz neizgrađenog ukusa?
Šta vi koji slušate sve u stvari najviše slušate?
Šta vi koji "ne slušate ništa" u stvari slušate? (Ne lažite, morate nešto slušati, makar kad vam neko drugi pusti ;)
itd. mnogo je pitanja, i načina za osvrtanje na ovu temu

хахаххахаа :)
ја мислим да смо кул и широкоумни а највише слушам свашта ;)

Jovicicu, ovo ti je dosad najgluplja i najnesvrsishodnija tema. Cestitam :)

A šta mislite o neslušačima ni jednog benda? Obični ili totalni paraziti?

- slusam muziku
- da mi je i malo bitnija nego sad, ne bi valjalo; omiljena stvar u zivotu
- posvecujem sate samo slusanju muzike, a slusam i usput, u prevozu, na faksu i tako to
- zaboli vas ko šta sluša - tako je, dokle god ne davi sa time i ne vredja me; takve prosto izbegavam
- ne identifikujem se ni sa cim, mada najvise stvari koje slusam se mogu svrstati u alternativu, oko pola
- možete sve da slušate - mogu da nadjem BAREM poneki album (muziku slusam po albumima i ep-jevima) od svakog zanra i da ga slusam sa uzivanjem

bila mi je sredstvo drustvene identifikacije u 8. osnovne / prvom srednje
sad mozda jedino sto me znaju kao nekoga ko mnogo voli muziku, voli da prica o njoj i poznaje je nadprosecno.