Prijava

Jedini trol ovde je religija. :) Troluje ljudske umove.

Što bi rekao Bil Mar: "Religion must die for mankind to live."

Evo i transkript videa:
"The irony of religion is that because of its power to divert man to destructive courses, the world could actually come to an end. The plain fact is, religion must die for mankind to live. The hour is getting very late to be able to indulge in having in key decisions made by religious people. By irrationalists, by those who would steer the ship of state not by a compass, but by the equivalent of reading the entrails of a chicken. George Bush prayed a lot about Iraq, but he didn't learn a lot about it. Faith means making a virtue out of not thinking. It's nothing to brag about. And those who preach faith, and enable and elevate it are intellectual slaveholders, keeping mankind in a bondage to fantasy and nonsense that has spawned and justified so much lunacy and destruction. Religion is dangerous because it allows human beings who don't have all the answers to think that they do. Most people would think it's wonderful when someone says, "I'm willing, Lord! I'll do whatever you want me to do!" Except that since there are no gods actually talking to us, that void is filled in by people with their own corruptions and limitations and agendas. And anyone who tells you they know, they just know what happens when you die, I promise you, you don't. How can I be so sure? Because I don't know, and you do not possess mental powers that I do not. The only appropriate attitude for man to have about the big questions is not the arrogant certitude that is the hallmark of religion, but doubt. Doubt is humble, and that's what man needs to be, considering that human history is just a litany of getting shit dead wrong. This is why rational people, anti-religionists, must end their timidity and come out of the closet and assert themselves. And those who consider themselves only moderately religious really need to look in the mirror and realize that the solace and comfort that religion brings you actually comes at a terrible price. If you belonged to a political party or a social club that was tied to as much bigotry, misogyny, homophobia, violence, and sheer ignorance as religion is, you'd resign in protest. To do otherwise is to be an enabler, a mafia wife, for the true devils of extremism that draw their legitimacy from the billions of their fellow travelers. If the world does come to an end here, or wherever, or if it limps into the future, decimated by the effects of religion-inspired nuclear terrorism, let's remember what the real problem was that we learned how to precipitate mass death before we got past the neurological disorder of wishing for it. That's it. Grow up or die."

Mudro zbori.

Valsinarb90 prekini da lepis postove od kilometar koji su interesantni samo tebi sa izvorima relevantnim samo tebi koje niko ne zeli da cita! Egoist je dovoljan samom sebi tako da ne vidim svrhu tvog postovanja i boravka ovde.Lepo se povuci dok jos imas dostojanstva i ne brukaj se.Svi mi znamo da ti siste jajca sta drugi misle ili pokusavaju da kazu kao i pitanje dostojanstva kod vas ateista je jako apstraktan pojam.
Internet je kurva,znam da te boli ovo osvescavanje ali sve sto procitas na tom,jelte internetu je poluznanje i naklapanje.Na svaku informaciju na netu ima 3 dezinformacija tako da zavrsi lektiru pa dodji da sa nama vodis debatu.
I Alister Krouli mudro zbori za neke pa ne vidim da ga neko tolko obozava ili citira.
Inteligencija nije odraz plemenitosti seti se da je i Hitler bio inteligentan...

Ja nisam egoist. Pffft. To je suviše jadno za moju savršenost.
Ja sam egocentrik.

Elem, predlažem ti da, zarad dobrobiti ove teme i foruma, ako ćeš ubuduće da se obraćaš lično meni, koristiš pvt! (Ja da sam moderator, sad bih te banovao na nekoliko dana zbog teškog spama.)

I ti si taj koji ne zna da vodi debatu. Emocionalno reaguješ na svaki post kada nisi u pravu (što je, oh zaboga, tako često) i samo se služiš ad hominem-om, a neretko i ad hominem preraste u dobro, staro vređanje.

"That's it. Grow up or die."

Od sada te ignorišem. (Mislim, to sam i do sada radio, osim nekoliko zadnjih postova... Prevario sam se.)

Prvo, ne mesaj emocije,ja ovo radim iz ciste dosade i zajebancije.
Drugo, mnogo si brate podoban za zajebavanje.
Trece, NECES JEBATI!!!

Valsinarb90
Агитоваћу да те удаље са сајта јер претерано, али ни мало конструктивно, сереш овде и подјебаваш.

Ovi ljudi i dalje hrane trola? Cemu, nece reci nista novo, nije rekao vec zadnjih 10 postova, sta vise ocekujete od njega? O.o

Evo i ja malo da se igram s pokemonima:

Ako Bog postoji, ateizam je za njega manja uvreda od religije. – Edmond de Gonkur

Podrobno čitanje i razumijevanje Biblije je najsigurniji put ka ateizmu. – Donald Morgan

Vi vjerujete u knjigu u kojoj su životinje koje govore, čarobnjaci, vještice, demoni, štapovi koji se pretvaraju u zmije, gorući grmovi, hrana koja pada s neba, ljudi koji hodaju po vodi i sve vrste čarobnih, apsurdnih i primitivnih priča, i kažete nam da smo mi oni kojima treba pomoć? – Mark Tven

Ne mogu da verujem u Boga koji želi da ga hvale sve vreme. – Fridrih Niče

Gamby ae leba ti citiraj nekog ko je uputio kritiku pravoslavnog novog zaveta
protestantski,katolicki i pravoslavni novi zavet su 3 razlicita sveta.

svi ovi filosofi govore o novom zavetu

Gamby ae leba ti citiraj nekog ko je uputio kritiku pravoslavnog novog zaveta
protestantski,katolicki i pravoslavni novi zavet su 3 razlicita sveta.

Verujem.

- Religija je fiktivna uteha uglavnom dokonih ljudi.
- Ne postoji primer ljudkse aktivnosti koji je manje produktivan.
- Ne postoji primer ljudske aktivnosti na koji je potrešon veći novac bez ikakvih rezultata. - Ne postoji veći društveni parazitski stereotip od religije.
- Skoro da ne postoji jače i efikasnije oružje u rukama političara i finansijskih moćnika za kontrolisanje širokih masa.
- Najgori oblik ropstva je onaj koji je nevidljiv i koji je kulturološki i tradicionalno prihvaćen.

- Religija je fiktivna uteha uglavnom dokonih ljudi.
- Ne postoji primer ljudkse aktivnosti koji je manje produktivan.
- Ne postoji primer ljudske aktivnosti na koji je potrešon veći novac bez ikakvih rezultata. - Ne postoji veći društveni parazitski stereotip od religije.
- Skoro da ne postoji jače i efikasnije oružje u rukama političara i finansijskih moćnika za kontrolisanje širokih masa.
- Najgori oblik ropstva je onaj koji je nevidljiv i koji je kulturološki i tradicionalno prihvaćen.

Све то важи за званично канонизовану религију.
Што се човека самог тиче, свако у себи може пронаћи своју веру помоћу које не би уопште бринуо за мане&врлине традиционално општеприхваћене религије.
Лепо је рекао Волер: ,,И кад не би било религије, требало би је измислити.'' Човека мора нешто да покреће. Из искуства знам да су атеисти склонији томе да буду себични и малодушни, док су верници (или ,,верници'',све зависи) често тврдоглави да вам докажу своје ставове.
Све има своје зашто, своје зато и своју сврху.

Нису различити Нови завети, већ су различита тумачења.

Razlicita tumacenja i razliciti prevodi
da se svi sluzimo istom knjigom i da je isto tumacimo bili bi jedna jedinstvena crkva
zyclon niti je ista biblija niti kanoni niti spevovi niti tumacenje ni liturgija ni ikonostas......katolici smatraju da se Devica Marija rodila isto ko Isus bez zaceca tj da je i nju rodila devica to su bitne razlike tako da bi ti trebao da se malo informises
i da je jedno slovo razlike nisu iste a i postoji nepremostiva jezicka razlika tako da pazi sta tvrdis.

a i postoji nepremostiva jezicka razlika tako da pazi sta tvrdis.

Пфхахахахаааааа

Bil Mar (opet):

Evo s kakvim se kritikama suočavam: 'O Bile, baš si zloća! Zašto si se okomio na religiju? Pruža ljudima utehu, nikoga ne povređuje.' /šokirana faca/ Ok. Osim većine ratova, krstaških ratova, inkvizicije, 11. septembra, ugovorenih brakovima s maloletnicima, dizanja u vazduh škola za devojčice, ugnjetavanja žena i homoseksualaca, fatve, etničkih čišćenja, silovanja iz časti, žrtvovanja ljudi, spaljivanja veštica, bombaša-samoubica, odobravanje ropstva i sistematskog jebanja dece... ima nekoliko malih stvari koje mi smetaju kod religije.

Lepo reci da ti smeta papa
SPC nikad nije radila nista od navedenog

SPC nikad nije radila nista od navedenog

Istrebljivanje bogumila za vreme "svetih" Nemanjića, blagosiljanje tenkova u ratovima '90-ih, Pahomijevo silovanje dečaka koje je gurnuto pod tepih, zatupljivanje dece na časovima veronauke... Ne vuci me za jezik.

Kako ti lupaš čoveče... Alo bre, ti veliki nadobudni "verniče", BIBLIJA je u svakoj hrišćanskoj frakciji ISTA! Da ponovim: I S T A ! ! !

Да ли си здрав??? Значи, мислио сам да се нећу наглас смејати за компом након што сам ово http://translate.google.com/#en|en|vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv.%20%20%20vvvvvvvvvvvvvvvv.%20%20vvvvv.%20vvvv чуо, али сад сам се насмејо на глас...

E bas hocu da te vucem za jezik posto nije isto proterati i istrebiti nekog a ako tebi jeste onda ti stvarno treba strucna pomoc
Blagosiljanje oruzija ili orudja ne znaci huskanje na klanje silolovanje,gadjanje civila o sl blagoslov je u fazonu neka te bog cuva i bude s tobom i na tvojoj strani.ti imas ozbiljne probleme s poimanjem stvari.za to silovanje nikad cuo a sto se tice zatupljivanja za moj pojam ovde si ti zatupljen i to bez veronauke.