Prijava

Znam da je bila slična tema, vezana za snove, ali ovde hoću da se bavim tumačenjem.
Mislim da je jako bitno beležiti snove, a posle ih tumačiti. Ne iz nekog sujeverja, već jednostavno kroz podsvest se lakše rešavaju problemi.
Vi beležite ovde i pokušajte sami da ih istumačite, ja ću tumačiti šta stignem, a pisaću i tumačenja svojih snova da bi videli na koji način to radim.
Znači, nikakva upotreba sanovnika i sličnih sujevernih sranja, već čista psihologija.
Svakim zapisivanjem ćete sve lakše i lakše pamtiti snove, a svakim tumačenjem ćete biti bliži lucidnom sanjanju, a kad budete u toj fazi, shvatićete zašto su snovi važni i zašto im treba posvetiti pažnju.
Naravno, ne treba se opterećivati istima zato što često pogrešno shvatimo njihovu simboliku, ali ne treba ih ni zanemariti.

Ja sam par puta sanjala da moram gola da prođem kroz neku masu ljudi. I stidim se, pokušavam to da izbegnem, ali moram. Skupljam snagu i koračam, protrčavam, ljudi me gledaju, smeju se...I uvek se nakon toga probudim, vrlo potresena. E sad, ranije sam mislila da sam nesigurna u svoj fizički izgled, pa zato sanjam to- kao pokazivanje sebe gomili ljudi, koja bezdušno kritikuje moje telo :)
Međutim, vremenom sam prevazišla pubertetske nesigurnosti i stekla veliko samopoštovanje, ali i dalje sanjam taj san. Došla sam do zaključka da je to odraz borbe moje psihe i karaktera :) U nekim situacijama sam neodlučna, pa je taj san zapravo pokušaj moje psihe da me natera da budem odlučnija i da, bez obzira na ishod, stisnem zube i idem dalje. Kao neki test. Teška situacija koju moram savladati.
A možda jednostavno imam potajnu želju da se nudim gola razjarenim pogledima :)
Snovi su čudo.

Dakle vako:

Nalazim se u školi, sa mojom bivšom. I taman da se pomirimo, kad odjednom se pojavljuje crveni bik i juri me. Bivša nestaje negde, a ja bežim kroz celu školu. I taman istrčavam napolje, kad ono provalija. Padam, i padam, i padam. I onda se uglavnom probudim il' raspizdim nogom od zid il' nešto slično.

Da tumačim ovo ne znam. Čuo sam da je padanje neki strah il' šta već. Al' bik me mnogo zanima. Znaš kol'ko je zajeban.

Haha, ma to obično nema veze s golotinjom u stvarnosti :)
Sve zavisi šta tebi telo predstavlja.
Da li ti predstavlja sredstvo za dobijanje stvari, usputni prtljag uz tvoju ličnost, nešto što moraš da trpiš, nešto što neguješ ili nešto što ti je lepo?

Dakle:
Ja se nalazim u prostoriji Centra za zaštitu životinja/ZOO vrta ili tako nešto, sedim za stolom ispred velikog gospodina Sove i obrazlažem neki problem, tražeći pomoć. Sova sluša ozbiljno i ćuti (zamisli!). Kada na kraju završavam, gotova da se rasplačem, on kaže da će da mi pomogne i da krenem za njim. Izlazimo napolje i na mene se sjuri jato ptica. Tad se probudim.
Wtf...

To si se nešto zamerila mari munji, pa te sada grize savest :)

haha, moguće da je to podsvesni problem.

Ali koliko je uopste realno da neko ko ne poznaje dobro drugu osobu tumaci na taj nacin njegove snove? Da li je uopste tako nesto moguce?

Dakle:

Stojim u sudnici, sudija je na onoj stolici visokoj 10 metara, ima onu belu periku, kao i porota. ALi sudnica nije zatvorena, vec je otvorena, ima samo porota i sve ostalo je ono belilo u beskonacnost. Ja stojim dole pred sudijom, drzim aktovku na kojoj pise 1,000,000$, uperim prstom u njega i kazem mu - your honour.. Eddie Murphy is a good man.

Samo se smejem kao debil kad se setim toga, ali me bas zanima znaci li to sta?

Ivana, meni cela ta simbolika smrdi na medveđu uslugu. Ili si je sama sebi priuštila, ili ti je neko drugi učinio.
Našla si se pred problemom zbog kojeg se osećaš nezaštićeno. Sam zoo vrt je neko zatvaranje i neprirodno stanište, iako su tu životinje zaštićene.
E sad, u zavisnosti od toga da li si tražila pomoć od nekoga konkretno, ili si sama pokušala da rešiš problem, pomoć ti je stigla na neočekivan, pogrešan način. I u jednom i drugom slučaju si odlučila da prepustiš stvari slučaju ili da prepustiš nekome drugom da uradi to mesto tebe, a ne da i sama odlučiš. Najviše u svemu te sjebuckao strah, jer si se bojala da ćeš sjebati nešto ako sama nešto preduzmeš.

Sviđa mi se tumačenje, ali se ne pronalazim sasvim. :-/
A da ima glupih problema, ima. :)

Pufnice, vrlo je moguće, jer nisam pristrasna, ne znam aktuelne događaje u životu te osobe. Mogu realnije, hladne glave da sagledam simboliku tog sna, od osobe koja je sanjala, tačnije, mogu da ukažem na stvari na koje nije obratila pažnju zbog koncentrisanja na aktuelne događaje i emocije. Naravno, sve to se radi uz pomoć osobe koja je sanjala.

Dosta puta sam sanjao kako me neki uragani pičke materine, tako neki jaki vetrovi duvaju i ne mogu da se održim u mestu. Držim se za neku ogradu (skoro obavezno), a prsti polako popuštaju. Pa onda druga ograda ili tako neki kurčić. Pa na kraju nemam za šta da se uvatim.
Al' najjača fora što nikada nisam pao. Uvek se probudim.

Šta li to mož' da znači... :)

Zatvori prozor pre spavanja. :D

Fora je što podsvest u snovima rešava svesne probleme, jer ih većinom ona i pravi.
Podsvest nije kritička, kao svest. Odnosno, ono što se uvuče u podvest nije podložno kritici i ispitivanju, već ga prihvata kao takvo. Ona reč 'ne' prihvata kao negativnu u kakvom god da je kontekstu. Rečenicu 'Ja ne ubijam ljude' podvest ne prihvata kao pozitivnu i zdravu, zbog reči 'ne' i 'ubijam'. Zato se na podsvest teže utiče, jer nije 'razumna' :) Moraš da igraš njenu igru, a najlakše se do nje dolazi putem snova.

Ivana, kad si sanjala taj san? Jesi tad kad si ga sanjala imala neki aktuelan problem koji možeš da povežeš sa snom? U snu ti je podvest konkretno poručila da ne treba da se kriješ od toga niti da prepustiš drugima da to reše umesto tebe, jer će te snaći svakako, na ovaj ili na onaj način, što znaš i sama. Ali nam je ponekad potrebno podsećanje za takve očigledne stvari, podsećanje na neočigledan način :)

Muluce oću i ja odgovor. :/

Vrlo skoro. Ma i dalje imam isti problem, a fazon je što je on skoro nerešiv. Podsvesno sam se nadala da ću dobiti neki odgovor koji nema veze sa ovom stvari. :))

Stojim u sudnici, sudija je na onoj stolici visokoj 10 metara, ima onu belu periku, kao i porota. ALi sudnica nije zatvorena, vec je otvorena, ima samo porota i sve ostalo je ono belilo u beskonacnost. Ja stojim dole pred sudijom, drzim aktovku na kojoj pise 1,000,000$, uperim prstom u njega i kazem mu - your honour.. Eddie Murphy is a good man.

Samo se smejem kao debil kad se setim toga, ali me bas zanima znaci li to sta?

Pa jel postoji sličan film koji si gledao? Mislim, zbog Edija? I šta tebi inače Edi predstavlja? Ako ti pokušavaš da spasiš Edija tim novcem, onda je jako bitno šta tebi Edi predstavlja i šta ti novac inače predstavlja. To što je sudnica otvorena, znači da je to sudnica u tebi, negde gde ti sudiš stvarima koje se tiču tebe, iako u snu nisi sudija. U toj sudnici se ti osećaš slobodno i sigurno u sebe.

Slican film, ne. Edi mi nista posebno ne predstavlja, samo je jedan u nizu glumaca koje postujem. Novac mi nikada nije bio bitan tako, ako imam, potrosicu, ako nemam jebiga, bice valjda.. Ja imam jako vird snove, ako bi ih pricao, mislili bi ste da sam lud, tako da je bolje da cutim.
:D

Dosta puta sam sanjao kako me neki uragani pičke materine, tako neki jaki vetrovi duvaju i ne mogu da se održim u mestu. Držim se za neku ogradu (skoro obavezno), a prsti polako popuštaju. Pa onda druga ograda ili tako neki kurčić. Pa na kraju nemam za šta da se uvatim.
Al' najjača fora što nikada nisam pao. Uvek se probudim.

Šta li to mož' da znači... :)

Kako se osećaš u snu? Moćno, uplašeno, izmoreno, bespomoćno?