Prijava

Cudilo me je da nema ovakve teme pa rekoh da pocnem ja ako uopste ima ljudi ovde koje automobilizam i motociklizam. Trke, vasa iskustva, omiljeni automobili, motori, neki eksperimenti, saveti za vocaze sve je u opticaju, pa ljudi izvolite.

zainteresovao sam se za motore(motocikle) nemam pojma o njima, unaprijed hvala na informacijama.

Ni ja nisam neki strucnjak veliki ali mogu biti od pomoci, sve zavisi sta te zanima. :)

kakvo motorce da uzmem (ne vespu, skuter i sl), na sta da obratim paznju, servisiranje.....i tako te stvari.....

Pa zavisi od vozackog iskustva, preporucujem Pijadjo Free od 92-ge pa na ovamo (misli se na godinu prozivodnje naravno), znam da po Bg-u ima likova koji ih dovoze iz Italije, postanski su kostaju 300 jevreja, dobro ocuvani, oni ih odvacuju posle nekih 5 godina voznje,takodje ljudi dovoze legalne motore iz Svice i Austrije jer su ekoloske takse za stara vozila enormne tamo pa ih bukvalno poklanjaju samo da ne placaju za njih. U sustini bilo koji skuter mozes uzeti (naravno neki koji mozes priustiti, ne mora biti nov), samo zaobilazi kineze u sirokom luku (Peda (italijanska licenca za kinu ali je krs), Sprint i ta sranja). Brzo se kvare, imaju gumeni kais umesto lanca(EKSTREMNO NEPUZDANO), servisi su im jadni, jedan je u Nisu i to je kao neko pretsavnistvno ali je u stvari neka neprimetna barakica sa suncobranima. Takodje preporucujem Djileru runner, imaju vece tockove od ostalih skutera sto doprinosi stabilnosti, lepsi su, izdrzljiviji, brzi ali i skuplji. Jamaha takodje pravi dobre skutere (ne daj da velicna zavara idu kao zmaj). Mozes i neki sa sportskim izgledom motor da uzmes, takodje neki italijanski ali to je nepotreban pozeraj jer su jako skupi a dobijas slicne performanse kao kod skutera (mozda su brzi za jedno 10-15 kmh).