Prijava

Nije se odnosilo na ovu temu, nego na sinocnju. A sad me mrzi da ti se iznova divim. Vidis sta si uradio, Korle, seljaku! Jos i na svetu Petku si otvorio novu temu, goreces u paklu za ovo!

Нико ти не брани да ми се дивиш у интими дома свог. :) Не мораш дивљење јавно да изнесеш на интернет. Не патим ја од тога да ми се јавно диве. Довољно је да узмеш моју слику и ставиш на зид као икону, помолиш ми се једном увече (може и ујутру, ако си баш докон). Немо' се крстиш.

Е, много се просеравам, одох на сајам. Уједно, ето корисне информације онима што ''наћиће ме у граду''. :)

Mora javno, tvoj personaliti to zasluzuje! A to sa ikonom vec upraznjavam, eno je u toaletu...mada bih pre rekao da se u tim trenucima ti pomolis meni, nego ja tebi, ali dobro, slicno je to :)

Mišljenja sam da na neke praznike kao što su Prokopije, Sveta Petka, Sveti Sava, Božić, Uskrs, Blaga Marija, Bogojavljenje, Blagovesti, Veliki petak i Preobraženje ne treba raditi. I ako sam veliki vernik na većinu praznika tj. slava, radim.

ja smatram da neko ko je pravoslavni vernik i slavi jednu slavu, na taj dan sigurno ne radi, da treba da poštuje i ostale dane obeležene crvenim slovom i da takođe ne radi.
što neko reče da se ne pali veš mašina, ne znam zašto je toliko teško sačekati sutradan, neće veš nigde pobeći:), ili nešto zašiti, ispeglati...
dakle, ili poštuj svaki praznik ili nijedan. nisu mi jasni vernici koji to ne poštuju i koji dele.
sad da li je praznoverje ili šta već je druga priča.

Ali zašto se ne bi palila mašina? Ne moramo taj običaj pripsati razumu, jer u religiji nema razuma, al ajde da ga pripišemo religiji? Šta, veš mašina će ugroziti mrtvog sveca? Pre ćete ugroziti ljude u vašoj okolini znojavom odećom.

не треба да се ради и тачка... ако ниси у стању то урадити неки други дан онда га јеби нек пропадане

Pa dobro, ali me stvarno interesuje sta ljudi koji misle da treba da se ispostuje taj neradni dio crvenog slova navode kao argumente za to. Zbog cega su ti dani bas odredjeni kao takvi i sta znaci to "Crveno slovo"

Crveno slovo je uvedeno odavno. Kada nije bilo zaposlenih i nezaposlenih, već samo poljoprivrednika. Ljudi su non stop bili u polju, vinogradu, štali, na setvi i sl. Pa su se crvena slova uvela kako bi taj dan poslužio za odmor. Nadam se da si primetio da u sred berbe, žetve ili setve ne postoje crvena slova.
E sad, kako se svet razvijao, i kako su ljudi počeli da zavise od drugih faktora (pekare, mesare, apoteke, banke, i skoro sve) sve se promenilo, a ostala je tradicija koju je čovečanski ispoštovati, koliko god ti je to dozvoljeno. Jbg, ne mogu svi, ali ko može. Smisao je da, ako si hvatao zjale 20 dana i baš danas se setio da neštop odradiš, onda nemoj ni danas.

a ostala je tradicija koju je čovečanski ispoštovati, koliko god ti je to dozvoljeno. Jbg, ne mogu svi, ali ko može. Smisao je da, ako si hvatao zjale 20 dana i baš danas se setio da neštop odradiš, onda nemoj ni danas.

Ovo je pravo objasnjenje, ali trajace dok ne postanemo kapitalisticka drzava, a onda nema vise crvenih slova samo drzavni praznici. U Americi ili Nemackoj gazda vam nikada crveno slovo nece uvaziti kao argument, mozda samo kao argument za otkaz.

Crveno slovo je uvedeno odavno. Kada nije bilo zaposlenih i nezaposlenih, već samo poljoprivrednika. Ljudi su non stop bili u polju, vinogradu, štali, na setvi i sl. Pa su se crvena slova uvela kako bi taj dan poslužio za odmor. Nadam se da si primetio da u sred berbe, žetve ili setve ne postoje crvena slova.
E sad, kako se svet razvijao, i kako su ljudi počeli da zavise od drugih faktora (pekare, mesare, apoteke, banke, i skoro sve) sve se promenilo, a ostala je tradicija koju je čovečanski ispoštovati, koliko god ti je to dozvoljeno. Jbg, ne mogu svi, ali ko može. Smisao je da, ako si hvatao zjale 20 dana i baš danas se setio da neštop odradiš, onda nemoj ni danas.

čovjek je objasnio i AMIN

Dizvineš...
Japanci imaju jedan jedini praznik... pa i tada rade.

Ja se uvek uradim za verske praznike.

Pre ćete ugroziti ljude u vašoj okolini znojavom odećom.

Pa jebote, valjda imamo dovoljno garderobe da menjamo da ne smrdimo:)
a kako kad nestane struje, onda mora da se čeeka, ja to tako gledam.

Licemuri!!!
Ili praznujete sve što treba, onako kako treba, ili ne praznujete ništa!
A ne onako kako i šta vama odgovara!
Po čemu je 1 januar, važniji od 2og avgusta, ili 29og novembra!?

(ja inače, praznujem samo u one dane kada mi se to učini prihvatljivim)

Samo da razjasnim, kada sam se principijelno izjasnio protiv praznovanja, tj. nerada u vreme praznika, to se odnosilo na sve druge ljude osim mene. Drugim recima - drugi treba da rade uvek, pa i u vreme praznika, a ja nikada.

Inace sam dosledan, ne praznujem nijedan verski praznik. Cak ne koristim ni slobodan dan za vreme caletove slave, jer pada na neradan dan. Kad sam debil, i n'umem da slazem.

Ja samo mogu da kažem da sam, kad sam jednom morao da radim na veliki petak, za taj jedan dan dobio 250% od redovne dnevnice. Isto je bilo i (da li prošle ili pretprošle godine) za 15.02. dan državnosti, dan kao i svaki drugi, ništa posebno, ali 250% plaćeno. Ali nikad ne bih želeo da radim za Novu godinu, Božić ili Uskrs, to ne, nisam toliko alav.

LOL, "velike" praznike. Volim kako ni sveci nisu svi isti pred Bogom - suprotno opštepopularnom mitu.

Meni slave i praznici ne znače ništa tako da mi ne bi smetalo da treba da radim taj dan.

Meni uvek znači neradni dan