Prijava

nije prijatna stvar kad se pokušava nad tobom izvršiti asimilacija.

Nije, nije. Znaju i Crnogorci.

Moram podijeliti sa vama podatke koje sam našla.Na popisu 1981.godine u Crnoj Gori,68,5 odsto stanovništva se izjasnilo kao Crnogorci,a 3,3 kao Srbi.A na popisu iz 2003,Crnogoraca 43,a Srba 32 odsto. Eto kolika razlika.Ja sam se začudila.

Шкендербеју није био " бег од Шкодра( Скадра) ", него се звао Искандер, тј. Александар. Када спојиш Искандар и бег, добијеш Искандербеју, то јест. Шкендербеју, по изговору Гега, да будем прецизнији Малешора. Познавање Албанаца FTW.

Хвала пуно на исправци, изгледа да сам прочитао неку старију (погрешну) претпоставку одакле потиче то "Скендербег". Мени је све то врло занимљиво што се тиче Албанаца, ваљда имам неки кврц у глави или шта већ jер не знам никог са сличним итересовањима до себе самог.

Moram podijeliti sa vama podatke koje sam našla.Na popisu 1981.godine u Crnoj Gori,68,5 odsto stanovništva se izjasnilo kao Crnogorci,a 3,3 kao Srbi.A na popisu iz 2003,Crnogoraca 43,a Srba 32 odsto. Eto kolika razlika.Ja sam se začudila.

Mа какви пописи, сви се изјашњавали како им је одговарало и како ветар дува. Па мени се отац једно време изјашњавао као Југословен, као и већини нас, па шта? Националност је променљива, народност је константна. На крају све ипак дође на своје.

сви се изјашњавали како им је одговарало и како ветар дува.

Znam to,ali nemoguće da se zbog toga toliko promijeni stanje.

Znam to,ali nemoguće da se zbog toga toliko promijeni stanje.

Веруј да јесте, лепо бих ти све објаснио али ме тако мрзи да по 300-ти пут понављам неке приче, имаш на нету потражи мало, погледај изблиза само заврзламе и перипетије у време Краља Николе и турбуленције што се тиче изјашњавања на нивоу Црногорац-Србин-Црногорац-Србин-Марсовац-Југословен-Србин-Румун.

@SiM Никакав проблем. Често се грешком Искандар доводи у везу са Скадром( Шкодер, Скутари, како га 'о'ш звати), међутим, везе нема. Човек је столовао у Кроји, ако се добро сећам.

Што се тиче целе приче о Црногорци = Срби, то јест, Срби = Црногорци чињенично стање је да се велика већина Црногораца не осећа Србима. То је цела поента. Не осећају се. Не можемо ми њима сада утуцавати( ја, лично, као што сам рекао и не бих, јер свесрдно подржавам Црногорце као независан и одвојен народ од Срба) да су они Срби. Ништа не може на силу. То што су већина Срба " пореклом " из Црне Горе, ту ништа не можемо.

aurora072
Otkad je komunjara jednako Srbin? Jebalo majku ja Srbina, pojeb'o se s Milom pa postao Srbin.

хахахахахахахах ово је највећа глупост која је написана на теми, али највећа.
Лолчина.
Информиши се мало ко је основао ДПС, ко је кога довео у партију итд.

Е да и што је најбитније, не примај се тако одма' кад се спрдам :)

Слажем се са ГејСербом у вези имена Скендер-бег. Потпуно си у праву. Као и име Шандор код Мађара. Са друге стране ова тема ми је као курац.

Моје субјективно мишљење и не желим никог да увредим њим.

ЦРНОГОРЦИ СУ ПИЧКЕ.

Сељачке пичке. Доносе нам годинама што и херцеговци Загребу. Простаклук, варварство, примитивизам. Воде нам државо. Зато смо ми курац. Сплахнун курац. Данас. Ограђујем се од погрешних тумачења мог коментара.

Бахахаха, што вас више гледам, то ми је смјешније, мајке ми :)
Ајакс је толико урбан да кења бетон а ми смо сељаци :)

Aj se upišem u ovu temu. Mog dede pradeda bio iz Crne Gore. Tamo rokno nekog Turčina , pa pobegao u Peć na Kosovo i Metohiju. Tamo kao bili sigurni do 1961 godine, kada mi dedu, kao direktora škole, trajno proteruju jer nije hteo da albanski bude obavezan i za Srbe i za Šiptare...Moj deda i ćale se zbog tog predka što je roknuo Tuke, izjašnjavali do skoro(do 90-ih) kao Montenegrinji, iako su Crnu Goru, videli samo kad su išli na more.Eto, i u meni ima krvi s "krša ljutog" , mada mi i pradeda i deda i otac i ja oženili čistokrvne Beograđanke... Meni nekako uvek bilo logički da se izjašnjavam ko Srbin...

Penzioner, šta su ti to "čistokrvne" Beograđanke?

SMarko nisi razumeo moju poentu. Najbolji ljudi danas u Crnog Gori kao i u Srbiji uostalom su seljaci, ljudi sa sela. Mnogo su bolji ljudi su seljaci iz Pipera, Bratonožića, Drobnjaci, Krivošijani, Moračani, Rovčani pa i Vasojevići nego ta nova generacija iz Podgorice, Cetinja,ovog novog Nikšića. Jednostavno postali su pičke. Dal zbog politike ili drugih stvari ne znam, a i ne zanima me da glumim psihologa i ne zanima me CG pa ni Srbija. I mi smo pičke al vi ste mnogo veće pičke. Ako možemo zajedno da radimo i stvaramo neke nove vrednosti radićemo. Stvaraćemo. Ovo je najgora generacija u istoriji cg. Valjda će budućnost nešto promeniti.

_AJAX_
Vasojevići

fakjea!

nego, meni nije jasno o cemu vi raspravljete odje uopste?

@sedlpas
Nije ni njima, izgleda. Te plemena, te poglavice, te brda..... tomahavci, totemi.....skalpovi, pičke materine....

http://img330.imageshack.us/img330/9267/najelici19433zs.jpg ИДЕ ВОЈСКА ОД НИКШИЋА ОДРЕД БАЈА СТАНИШИЋА!!!

Нека се никад не забораве имена Баја Станишића, Блажа Ђукановића, Павла Ђуришића, Мила Ракочевића

Ајаксе, који су ти? Ја за ги несам чуо. Мада, имадем неке Ђукановиће у комшилуку, неке Цуце, канда је то њи'ово пљеме.

Па кад си ГејСерб