Prijava

Sigurno ste primetili da skoro svi "stariji" clanovi, a cesto i autori srednjeg, pa i kraceg staza ovaj sajt dozivljavaju kao nesto svoje, maltene kao da su njegovi akcionari. Dosta ljudi se trudi da sajt unapredi, angazovano se bori za svoje predloge, daju sebi dosta toga za pravo, kao da je sajt drustvena svojina koju treba demokratski urediti.

Medjutim, od ovog fenomena je jos zanimljiviji fenomen "ekumene" koji je nastao kao posledica bliske interakcije autora kroz komentare, cet i forum.

Mene licno ova vukajlijaska zajednica podseca na srednju skolu, tj. na razred. Svi se manje-vise u nekoj meri "znaju", svako se druzi sa sebi bliskima (bez obzira na godine), streberi i smaraci se obilaze u sirokom luku i izvrcu se podsmehu, novi clanovi tesko nalaze svoje mesto, svaki zanimljiv nov clan mora da prodje kroz proces dokazivanja da nije zapravo neki stari clan koji je ponavljao razred pa se upisao pod drugim imenom...

Koje je vase misljenje o ovom fenomenu?

Па, сад...Зар није тако на сваком форуму? Ипак, Вукајлија је јединствен сајт, па се деси да нови чланови дођу лакше до изражаја и уклопе се у ''екумену'' захваљујући квалитету својих дефиниција. Мада, у праву си да понекад подсећа на школу.

Приметио сам да су се неки људи сасвим добро уклопили, а да ја рецимо немам појма ни ко су, јер су одмах почели да користе чет (на који ја не одлазим) и тамо себи нашли друштво.

Него, ајде, ко би били штребери и смарачи овде, које заобилазе у широком луку? :)

Могу само да се сложим. Мене све то подсећа на:
http://webomatica.com/wordpress/images/movies/one-flew-over-the-cuckoos-nest.jpg

mene vukkajlija više podseća na neku kafanu

Svako se mora izboriti za svoje mesto pod suncem tako to ide...
Vidis ja to upravo radim pisuci po forumu gdje se okupljaju poznate face sa Vuke...:D

mene sajt podseca na neki kupleraj majke mi
zene kurve se motaju oko muskih :)
svi se nesto jebu
teraju u picku materinu,svadjamo se ko prostaci, ne volimo se... upadamo u imaginarne ratove.
iju zeko! :) samo su ti kavana i pice na pameti sram te bilo!

Interesantno je sve to...
Pre neki dan pricam sa burazerom nesto na tu temu i dosli smo do zakljucka da sam potrosio sve ovo vreme na nesto drugo, mogao bih do sada da postanem doktor, advokat, astronaut...

Moje ime je Vuk i ja sam Vukajlijas :)

i ti si mi jano vazda na pameti :P

I ti si meni zekana ali milostiva sam prema tebi zato sto sam u svojoj vegetarijanac fazi :P

kolko će to da te drži da znam da bežim na vreme , hehe

i ti si mi jano vazda na pameti :P

I ti si meni zekana ali milostiva sam prema tebi zato sto sam u svojoj vegetarijanac fazi :P

Не бих да вам кварим ужитак, али спамујете човеку тему.
И то је управо оно о чему Џерико прича. Сад кад би хтео неки нови члан да постује овде, осетио би се инфериорним у односу на све остале који се знају међусобно и било би му глупо да он сад ту нешто паметује, а сви остали се зајебавају. Тако би само напустио тему.

И верујем да се то стално дешава. Старији чланови имају тапију на форум и чет. Па и на дефиниције. Приметио сам да многи добијају плусеве тако што им их другари дају на сваку дефиницију.

А ми смо редари.

e koji sam ja kurac ovde po tim tvojim opisima, relativno sam nov član? :) A inače stvarno tako izgleda Vuka

Ја да се правдам да нисам дупли?
Е па неш' колега! :D

Сад кад би хтео неки нови члан да постује овде, осетио би се инфериорним у односу на све остале који се знају међусобно и било би му глупо да он сад ту нешто паметује, а сви остали се зајебавају. Тако би само напустио тему.

pa i meni se dešava da snajperišem temu u kojoj učestvuju neki novi članovi koje ja i ne poznajem, tačnije, koji se zezaju i da nikad ne postujem tu. a nekad i uprkos tome što svi diskutuju međusobno a nikog ne poznajem ja se uključim. to radim po osećaju, umem da procenim kad gde mogu. tako da mislim da je spem ponekad zdrav
koje opravdanje :))

Jes vala dzimi u pravu si. mene to inace nervira ali valjda mi se omakne pa krenem i ja.
a vi ste ocajni redari :)

pa i meni se dešava da snajperišem temu u kojoj učestvuju neki novi članovi koje ja i ne poznajem, tačnije, koji se zezaju i da nikad ne postujem tu. a nekad i uprkos tome što svi diskutuju međusobno a nikog ne poznajem ja se uključim. to radim po osećaju, umem da procenim kad gde mogu. tako da mislim da je spem ponekad zdrav
koje opravdanje :))

Јест, али друго си ти. Ти си се изборила за свој положај у овом ''друштву''. Сви знају ко је ТЂ, па ти се може. Или ја, на пример. Ко мени сме нешто да каже? Има да га гагујем одма'! :))

Džimi, i sam imaš tapiju na pomenutim mestima, te pssssst.
Saki novi autor će se već nekako uklopiti u celu priču.
Svi smo prošli kroz to.
Sve ovo što je Jerico nabrojao je istina, ali i on učestvuje u njoj vrlo revnosno.
Ne vidim zašto se autori ne bi gotivili i "družili" ako su na istim talasnim dužinama.
Sad bih ja trebalo da ignorišem Janu da neko ne bi otvarao ovakve teme?
No vej Hose. Nisam sposobna da ignorišem nekog ko na šmekerski način odjebava i spušta muško/ženske pokušaje opak/a sam fazona.
Jerico, i sam se boriš da proguraš neki svoj predlog ili daš do znanja da je nečiji predlog šitina, te ne vidim gde si ti u celoj ovoj priči, i odakle ti odjednom toliko sažaljenja prema autorima koje i sam kidaš na četu?
Njanj
Pravda za Zekinu i Janinu ljubav.
Umetnite i mene negde!!!

Мислио сам на редаре у лудници, не школске редаре. Нису ту исти критеријуми!
:))