Prijava

Чекаоница ... облик владавине: Царство ... цар: фаде ... почасни цар: Цар ... велики везир: .dr Vuk ... министар полиције: Djoto ... министар информисања: Братвајзер ... министар одбране: dr Rojken ... минисар омладине и спорта: uGulag ... министарка за рад, борачка и социјална питања: Dilat Larat ... министар здравства: velikiblek ...

tomo, tema je stara ko zna koliko godina a nije oduvek bilo samo 10 ljudi na sajtu.nekad su ovaj sajt posecivale stotine hiljada ljudi, medju njima je bilo i poznatih licnosti kao sto su goca trzan, ognjen amidzic, miroljub labus etc

nekad nije moglo da prodje vise od 3 minuta da neko ne napise post, tako 24 sata dnevno.a znao se neki red.ovi novi koji dodju moglu su samo kratko da prokomentarisu nesto ili da pokazu da se smeju, dok ne nauce najnovije fore, tek onda su mogli da pisu normalno.i samo najjaci clanovi su otvarali teme

Ma da, goca trzan blejala na vuki hahaha stvarno labo, prso si

Срби католици никада нису постојали и Дубровник никад није био српски
- аутор Цар, декларисани историчар

Oko Srba katolika ne znam kako stvari stoje, ali je činjenica da Dubrovnik nikada nije bio srpski.

Pa nije bio nikada srpski o.O

Након разарања Епидаура (од стране Словена и Авара) почетком VII века у подножје већ постојећег римског утврђења стижу романске избеглице које оснивају нови град, а у њиховом залеђу насељавају се српска племена Захумљани, Травуњани и Конављани.
Захваљујући јачању Српске краљевине, а касније и царства, Дубровник се територијално проширио на Ластово, Пељешац са Стоном, Мљет и цело Конавље. Српски цар Душан је 10. априла 1357. године поклонио острво Мљет са православним манастиром Пресвете Богородице.2 Свој највећи врхунац, Република је достигла током XIV и XV века захваљујући трговачким привилегијама унутар Српског царства, а касније и његових наследница, где су се Дубровчани бавили закупљивањем тргова, рудника и царина од локалних владара, чиме су додатно повећавали своје приходе. У доба свог највећег обима, република је захватала простор од Пељешца до Превлаке са деловима Конавла и Поповог поља.
Уопште, Дубровник је због граница и своје трговине имао доста неприлика са својим суседима. Доласком на власт цара Душана, град ужива привилегије у царству, али плаћа и годишњи „српски данак“ од 2.000 перпера.
Властела се дуго опирала словенизацији и утицају пучана, али је временом попуштала, па су током XIII и XIV века дозвољени мешовити бракови, а од XV и XVI века језик је замењен српским,3 називајући га и „linga seruiana“ тако да су „још само неки старци“ говорили старим дубровачким језиком.
Током овог периода у граду је поново уведен италијански као службени језик, па се као реакција јавља подршка најпре илирском, а касније и српском католичком покрету, који предводе Медо Пуцић, Матија Бан, Иван Стојановић

Никад, баш никад није био српски. Изузев овог краткод периода од 7. до 20. вијека.

Dubrovnik je bio nezavisni vazal za vreme cara Dušana, i to beskrajno snažan vazal. Toliko moćan da je odbio isporučiti galije samom Dušanu. Tako da je srpski uticaj bio gotovo minoran, a samo stanovništvo se uglavnom sastojalo od katolika sa jasnim stavom o identitetu. Pogledaj samo ko su najznačajniji Dubrovački umovi: Gundućić, Držić, Hektorović... teško da ćeš tu naći nekog Srbina. Uz to ukoliko si imao prilike da čitaš njihovu književnost, a ja jesam pošto sam to studirao, shvatićeš da svaki Dubrovčanin oseća daleko veću povezanost sa Mletačkom republikom, nego sa Srbijom. Takođe, Dubrovnik za vreme cara Dušana je imao daleko povoljnije mišljenje o porodici Branković, nego o Nemanjićima.

ajde marš u pizdu materinu jebo vas dubrovnik, ne možete metar kosova da sačuvate a imate pretenzije na dubrovnik

cuti ima politicka stranka ciji je cilj da uspostavi monarhiju i vrati dubrovnik srbiji i pola hrvatske.pricaju bajke bukvalno.kako treba pobit tu gamad,ali ne streljanjem ili el stolicom, taman posla da se trose metci i struja na njih,.vesala.napravio bi vesala sa celicnim sajlama.50 komada i samo hop ajmo sledeci.tako treba sa njima.dok to narod ne shvati nikad nece da nam bude bolje

Не позивам ја на никакво враћање западних српских територија које се данас налазе у Хрватској. Доста је било ратова, бар за наредних 200 година. Само истичем чињеницу да је Дубровник у средњем вијеку био српска феудална држава, а то што појединци покушавају то да ћушну под тепих зарад доброкомшијских односа је дебилно заиста.

menjam kosovo za dubrovnik uvek

i mongoli imali najvece carstvo na svetu a vidi ih sad.dobro oni su se valjda duhovno okrenuli i postali miroljubivi sad su najmiroljubivija nacija.a mi smo nekad bili pametni sad smo glupi

Само ћу издвојити две примедбе да демонстрирам Бољину аргументацију:

Српски цар Душан је 10. априла 1357. године поклонио острво Мљет са православним манастиром Пресвете Богородице

Цар Стефан Душан умро је 20. децембра 1355. године. Значи поклонио је Мљет 2 године по својој смрти.

српска феудална држава

Дубровачка Комуна/Република је свакако била феудална држава. Браво, Бољо.

Додао бих само да никад нисам рекао да није било Срба католика, већ сам рекао да Боља није нормалан зато што је рекао да су првобитно сви Срби били католици, због чега му се још увек смеје цео чет.

hahahahha koliko je boljo glup.
njegova argumentacija bilo cega je ko kad uzme kante govana i zonglira njima da zadivi druge i onda naravno te kante mu sve padnu na glavu i ispolijevaju ga trulom prolivcinom i to kod nas izaziva nekontrolisan smijeh i podsmijeh hahahahahah

hahahahha koliko je boljo glup.
njegova argumentacija bilo cega je ko kad uzme kante govana i zonglira njima da zadivi druge i onda naravno te kante mu sve padnu na glavu i ispolijevaju ga trulom prolivcinom i to kod nas izaziva nekontrolisan smijeh i podsmijeh hahahahahah

Морончино босанска кад особа твоје интелигенције некоме каже да је глуп то је само пресмијешна иронија и пројекција. Пошто вјероватно не разумијеш шта ти говорим, рећи ћу ти овако - толико си глуп и необразован да понекад помислим да legit имаш неку тризомију. А ове понављајуће метафоре о говнима, фекалијама, измету, фецесу ми само потврђују мишљење о теби, сваким проливским постом који напишеш. А колико си одсјечен од реалности да мислиш да се мени неко смије, а не теби, је некако шокантан податак, и ево не знам да ли то иде уз твој ментални вакуум или нешто друго производи такву делузију. Твоја сува глупост не показује никакве границе нити било какву умјереност.

ne smije ti se neko, nego svi hahahaha
jebeni čika guzica. bar nadimak odaberi da ne izaziva podsmijeh hahaha

sad se idi fino druzi kao i svaki drug dan sa 50 drugova koje "imas". najjaca provala ikad.