Transfer blama

  1. Али расизам у тим земљама и јесте изражен.

  2. Сада ће се јавити неки украјинац: ''Ко бре расиста и насилник, дођи вамо да ти пичку поломим''

  3. To stoji, ali baš da će ih sve pobiti kao zečeve i da će biti nezaštićeni... Dečko je gledao previše američkih filmova.

  4. A i Poljaci su baš neki fin blagougodan svet......

  5. Da, i svaki stanovnik Bliskog Istoka je manijak opasan eksplozivom.

  6. Није сваки становник Блиског истока манијак опасан експлозивом, али да се разумемо, већи је проценат људи са Блиског истока код укупног броја манијака опасаних експлозивом у историји манијака опасаних експлозивом, него рецимо Швајцараца или Енглеза.

  7. Englezi su tu kvotu manijačenja odavno popunili, doduše ne opasivanjem eksplozivom. Ali da ne spemujemo više, glupo je na ovakav način prozivati bilo koju naciju. Kad su naši fudbaleri preživeli u Zagrebu 98', neće ni ovima ništa da fali.

  8. Oće šatro jednakost, a ne propuštaju da naglase priliku kako su oni jadni crni i ugroženi i to ne jer su engleske pijane neiživljene debilčine, ne , oni su crnci i zato ne idite u ukrajinu i poljsku jer su oni loši ljudi, za razliku od nas koji smo svi fini i nevini.
    blam.

  9. Билбао, не ради се о фудбалерима, њима неће ништа да фали, али ризично је за туристе. Не знам тачно где игра Енглеска, али чини ми се да је Кијев и Доњецк, што и није тако лоше, с обзиром да су могли да играју и у Вроцлаву. Колико ја знам, Доњецк нема већих проблема са расизмом, али у Кијеву су ствари мало другачије. Е сад, да ли Сол Кембел претерује? Вероватно да.

  10. Pa skinjara ima svuda po engleskoj, pa ovi ipak izlaze na ulice. govna licemerna

  11. Pa skinjara ima svuda po engleskoj, pa ovi ipak izlaze na ulice. govna licemerna

    Да, али Енглеска је правна држава, правно гледано на много вишем нивоу од Украјине. За вандализам и расизам су у Енглеској јако пооштрене казне у последњих 20 година. Такође, Енглеска је много мултикултуралнија средина од Украјине, па су Енглези много осетљивији на питања о расизму од Украјинаца и уопште земаља из бившег источног блока.

    Мислим да не сагледаваш ствари објективно.

  12. Možda si u pravu, ne znam, ali mi ova izjava nekako nije na mestu. Pojma nemam što, ne mrzim crnce niti bilo koga drugog
    Imam prilike da čitam engleze šta pišu po onim njihovim stranicama vezanim za fudbal , i ono je strašno
    znači odrasli ljudi mrze crnce, srbe, pakistance, mađare, ma sve živo, i to ajde da ih je malo, međutim njih je pun kurac
    i sad ako ti živiš u takvoj državi, gde tvoju rasu mrze, a pljuješ drugu državu, to meni nije na mestu. daleko od toga da je ukrajina utopija, al ipak

  13. Možda si u pravu, ne znam, ali mi ova izjava nekako nije na mestu.

    Стоји да није на месту, али шта друго да очекујеш од фудбалера? Људи који се баве фудбалом су углавном необразовани сељаци. Углавном.

    Ипак, Украјина није исто што и Западна Европа и треба пазити.

    Imam prilike da čitam engleze šta pišu po onim njihovim stranicama vezanim za fudbal , i ono je strašno
    znači odrasli ljudi mrze crnce, srbe, pakistance, mađare, ma sve živo, i to ajde da ih je malo, međutim njih je pun kurac

    То им је вентил зато што је на интернету дозвољена максимална слобода говора. У стварном животу, тешко да би неко смео себи да приушти такве гафове. Опет, знајући каква све жгадија излази на интернет, склон сам веровању да то није значајан проценат популације.

  14. Да, али Енглеска је правна држава, правно гледано на много вишем нивоу од Украјине. За вандализам и расизам су у Енглеској јако пооштрене казне у последњих 20 година. Такође, Енглеска је много мултикултуралнија средина од Украјине, па су Енглези много осетљивији на питања о расизму од Украјинаца и уопште земаља из бившег источног блока.

    Мислим да не сагледаваш ствари објективно.

    U principu se slažem sa tvojim postom Džimi, ali mi se čini da si neke stvari prevideo.
    Previše je ironično da jedan Englez, pripadnik države ili kraljevstva kako god hoćeš koje je bilo najveća kolonijalna sila i prilično izmislila pojam rasizma čak i pre propalog slikara iz Austrije, sada proziva druge. Da li zaista treba da poverujem kako su oni zapravo naučili na greškama iz prošlosti? Malo sutra. Čak i danas kada su država kao i svaka druga pate od lažne veličine tripujući da su i dalje kraljevstvo u kojem sunce nikad ne zalazi (pošto su kao kolonijalna sila imali pod šapom jednu četvrtinu sveta).
    Sa druge strane imaš pravo u smilsu pooštrenih kazni za vandalizam i rasizam u samoj Engleskoj, ali se problem javlja kada ta bagra pređe Lamanš i dođe u kontinentalni deo Evrope. Tu su kao raspuštena banda koja pravi sranja gde god stigne. Tako da su Englezi zapravo koliko toliko sredili svoje dvorište, ali im se savršeno jebe za svaki pičvajz koji njihovi naprave van Ostrva.

  15. ne znam, nisam bio u engleskoj, ali moja drugarica jeste, u londonu
    kaže da tu imaš gomilu barova samo sa jednom etničkom grupom
    pakistanaca ima možda čak i milion čitav tamo, ali nećeš ih nešto videti u ''belačkim'' barovima
    sad, verovatno je obrnuta situacija u totenhemu, gde većinu čine azijati, crnci i drugi

  16. Previše je ironično da jedan Englez, pripadnik države ili kraljevstva kako god hoćeš koje je bilo najveća kolonijalna sila i prilično izmislila pojam rasizma čak i pre propalog slikara iz Austrije, sada proziva druge.

    Хм, да ли? Мислим да, ако се код оваквих ствари осврћемо на историју, се треба осврнути на чињеницу да су за кратко време напредовали од тог пређашњег стања над којим негодујемо, а чињеница је да јесу.

    ali se problem javlja kada ta bagra pređe Lamanš i dođe u kontinentalni deo Evrope.

    Е, то је већ проблем континенталног дела Европе, зар не?

  17. Upravo to Roki. Mislim da bojli primer nije potreban i onda Kembel prosipa priču o hiliganima u Ukrajini kojih svakako ima, ali slučajno zaboravlja kakvu bagru je Ostrvo iznedrilo.

  18. Хм, да ли? Мислим да, ако се код оваквих ствари осврћемо на историју, се треба осврнути на чињеницу да су за кратко време напредовали од тог пређашњег стања над којим негодујемо, а чињеница је да јесу.

    Jesu oni napredovali u očima sveta oko njih, ali nisam siguran da je situacija baš toliko ružičasta u samoj Engleskoj.

    Е, то је већ проблем континенталног дела Европе, зар не?

    Zapravo i nije. Kao što Englezi imaju sistem zabrane huliganima dolazak na stadion posle sranja koja naprave, isto tako bi mogli i da im oduzimaju pasoše jer koliko znam posle izvršenja nekog dela oni su automatski ubačeni u sistem. Samim tim mogli bi da iskontrolišu izlazak iz zemlje takvih likova za koje znaju da su u najmanju ruku problematični.

  19. ne znam, nisam bio u engleskoj, ali moja drugarica jeste, u londonu
    kaže da tu imaš gomilu barova samo sa jednom etničkom grupom
    pakistanaca ima možda čak i milion čitav tamo, ali nećeš ih nešto videti u ''belačkim'' barovima

    То је природна тенденција људи да се држе ''својих'', а настала из несигурности и страха да упознаш ново и упустиш се у неке активности које одударају од дотадашњих навика. Као кад људи одавде оду, лупам, у Аустрију, и почну да се социјализују само на местима на којима обитавају Балканци, типа у неким српским кафанама, јер се ту, међу својима осећају најсигурније, а то је зато што су фејловали на местима где има више култура. Од таквих људи најчешће потичу они митови у фазону ''Европљани су много крути људи, нису срдачни, хладни, а ми Срби смо најбољи, где год одеш, само ће Србин да ти помогне''.

    Иста ствар и са Пакистанцима, Арапима, Кинезима... Реално, већина тих људи одлази у развијеније земље да заради за сув леба, ретко ћеш наћи интелектуалце који бирају да се социјализују само са својима кад оду у тако неку развијенију земљу.