Automobilizam

  1. опуштено, трошиће само 8-9 литара по граду са тим мотором и аеродинамиком агиле.

    Jeste, ali kaže da hoće nešto ekonomično, a to baš i nije ekonomično za takav auto, meni volvo s40 1.6 96' godište, sa 4 osobe unutra + dosta prtljaga troši 11-12l po Bg, a kad nas je dvoje i bez prtljaga, troši oko 10 litara, a mora se priznati da je ipak mnogo jači i bezbedniji auto od agile. E sad, možda će po nekom manjem gradu da vozi agilu, pa će mu biti manja potrošnja.

  2. то сам и ја хтео да кажем, мицкеу. :p :)

    али пре бих рекао да човек тролује и да не тражи ауто.

    са друге стране, мени треба ауто за жену баш неки такав да је јефтина регистрација и да је мали потрошач по граду. што би рекло неки од 800 до 1200 кубика, може и три цилиндра. али сам се запрепастио колико такви држе цену. испод 2500е не можеш буквално да нађеш. чини ми се да је најбоље уграбити неки спарк брзо чим се појави на огласима, може да налети од 1500-2000е, 100 и кусур хиљада км прешао, има мануелну климу. зато ме интересује, пошто се шевролет повлачи из србије да ли то значи да ће да скоче цене делова, сервисних одржавања и сл? каква је пракса кад се неки бренд повуче?

  3. ајде, шта ви мислите? зар није ово скупо?
    http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/7678259/daewoo-matiz-10-ful

    ако се спарк нов куповао за 5700е, па нема логике да после више од десет година кошта 2000е.

  4. brate uzmes reno klio ili punta
    skoro svi vec imaju gas
    i toeto

  5. Sad ste me smorili, a mislio sam da je Agila pravi izbor. Sad opet trebam da tražim nešto drugo, i opet da pitam i opet da mi kažete da je sranje.

  6. Truće pisao već na temi, imam Pežoa 206 1.1. Vidi možda taj, mislim da bi trebalo da biraš kakav hoćeš u rasponu od 1.500 do 2.000 evra. Možda te usere kao mene pa naletiš da ndobar i ispod 1.500 evra.

  7. хвала, гонзо. а где си ти тражио?

  8. најјаче ми је кад их мрзи да оперу ауто, па напишу у опису: "ауто није лицкан за сликање, већ је сликан у правом стању"! и онда окаче штрокав ауто да гледаш слике, припадне ми мука и само прескочим оглас.

  9. Kako ubrzava volvo?

    Za normalnu vožnju ok, e sad, kad se optereti više, jedino 2.0T ili T4 da sam uzeo pa bi dobro ubrzavao xD.

    са друге стране, мени треба ауто за жену баш неки такав да је јефтина регистрација и да је мали потрошач по граду. што би рекло неки од 800 до 1200 кубика, може и три цилиндра. али сам се запрепастио колико такви држе цену. испод 2500е не можеш буквално да нађеш. чини ми се да је најбоље уграбити неки спарк брзо чим се појави на огласима, може да налети од 1500-2000е, 100 и кусур хиљада км прешао, има мануелну климу. зато ме интересује, пошто се шевролет повлачи из србије да ли то значи да ће да скоче цене делова, сервисних одржавања и сл? каква је пракса кад се неки бренд повуче?

    Može biti, mada matiz je jednostavan za održavanje, tako da bilo ko to može da uradi (nije to kao što oće da prave famu sa saabom, a ume da ih popravlja i održava svaki majstor koji radi i opele). E sad za delove jbg. Koliko dugo planiraš da imate matiza? Recimo za 2 godine će biti delova, msm sad da ga uzmete i 2 godine da vozite, posle ćete videti. Ali pada cena takvim vozilima dosta, mada, moj ujak je iskoristio priliku, kad je saab propao, pala im je cena i uzeo je za sitne pare 5 godina star 9-5 1.9 tid u ful opremi, vozio ga skoro 2 godine i prodao za iste pare, jer im je cena pala pa stagnirala.

  10. Truć mi smo taj auto pronašli preko ženingo ćaleta,odnosno nekog njihovog rođaka koji radi sa kolima. Pronašao nam čovek Pežoa za 1.000 evra, 2003. godište prešao nepunih 145.000. Oterali ga kod majstora, sve u redu, vlasnik je bila devojka kojoj je bilo hitno da ga proda zbog nekih poreskih dugovanja. Jeste nas usralo sa cenom, ali i sa stanjem auta.
    Da ne serem previše, nismo ga ćapili preko oglasa.

  11. ова корса ц бензин троши у пизду материну много имали смо је ми али заваљали и узели другого пола

    поло 1.4 тди најбоље ауто заград икада

  12. Može biti, mada matiz je jednostavan za održavanje, tako da bilo ko to može da uradi (nije to kao što oće da prave famu sa saabom, a ume da ih popravlja i održava svaki majstor koji radi i opele). E sad za delove jbg. Koliko dugo planiraš da imate matiza? Recimo za 2 godine će biti delova, msm sad da ga uzmete i 2 godine da vozite, posle ćete videti. Ali pada cena takvim vozilima dosta, mada, moj ujak je iskoristio priliku, kad je saab propao, pala im je cena i uzeo je za sitne pare 5 godina star 9-5 1.9 tid u ful opremi, vozio ga skoro 2 godine i prodao za iste pare, jer im je cena pala pa stagnirala.

    ок, то су већ корисне информације. колико год да падне цена, ако га узмеш за 1500е и возиш 3-4 године, исплати се. тако нешто капирам. да ли та једноставност за одржавање важи и за матиза и за спарка или је спарк нешто компликованији, знаш ли?

  13. ова корса ц бензин троши у пизду материну много

    и онај 1.0 са три цилиндра?

  14. несећам се али сумњам да је фамилија узела нешто тако слабашно јер волимо претицати и кочити моторно коњи су нам јако битни

  15. а је ли боље узимати на плацу (са бар неком гаранцијом 6 месеци или 12) или од физичког лица? капирам да је сигурније на плацу, али да мораш добро да провериш стање аутомобила.

  16. najbolje je kupiti od nekoga koga je muka naterala da proda jbg

  17. значи од неког из лучана ових дана?

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.