Automobilizam

  1. Koliko bi otprilike koštala carina na opel astru 1.6 enjoy 2005 god?
    Kupljena u Švedskoj za 15 000 kr, uvoz u BiH
    ako neko zna

    Potreban ti je dokaz o porijeklu vozila, da je vozilo iz EU, a to je izjava na fakturi od prodavca vozila ako ga kupuješ na placu ili obrazac EUR 1 ako ga kupuješ od fizičkog lica. Obrazac EUR 1 izdaje i ovjerava nadležna carinska služba zemlje u kojoj je vozilo kupljeno, u tvom slučaju Švecke. Dođeš na granicu, tj. carinu, kažeš dobar dan-dobar dan. Hoću da prijavim automobil za uvoz. Izvolite carinsku prijavu koja vrijedi 10 dana i u tom roku moraš odraditi homologaciju svog vozila u tehničkom pregledu i oni ti izdaju uvjerenje da vozilo zadovoljava minimalne tehničke uslove. Sa tim uvjerenjem i sa svom ostalom dokumentacijom odeš u carinsku ispostavu gdje završiš carinski postupak uvoza vozila tako što ti oni sve to ovjere i ti onda platiš dažbine. Pošto je automobil iz Švecke a Švecka je od 1995. godine u Evropskoj uniji plaćaš samo PDV od 17%. Dakle, nekih 550 maraka plus minus.

    Накнада за покриће трошкова за провођење поступка
    хомологације возила се уплаћује на посебни рачун носиоца
    Конзорцијума - „Центар за моторна возила“ Бања Лука број
    5620998092239074.

    I to je 150 maraka plus-minus.

    Nakon svega ideš u MUP i registruješ automobil.

  2. Fin skup, GTD. Ima kojecega tu, i zanimljvih stvari, sa ukusom odradjenih, i onih sa malo manje ukusa. :)
    Jel si bio?

  3. Nijesam se puno zadržao, ali baš preljutih auta ima.

  4. Mislim da je najveći skup u CG, već evo nekoliko godina.

    Evo jedan slika za tebe (doduše ovaj CRX više odavno nije crn).
    http://dvijebregaste.me/wp-content/uploads/2014/05/plavnica_2-Copy.jpg

  5. Znam, sada je crven, ona nova mazda crvena.. Htedoh i da te pitam kako izgleda uzivo? Rece decko da je dao preko soma evra na farbanje.

  6. Dobra boja, ali i prošle su sve dobre bile. Meni je ona siva top.

    VW i BMW su isto vrhunski bili. Nema još puno klipova i slika...

  7. 2 komada GLE kupe u NK na prodaju.

  8. Da nije ko uvozio kola iz Emirata?

  9. Parkirao se viljuškarom lolo

  10. Xaxaxa moj drug odnio viljuškarom Mazdu neku što mu je stala pred kapiju ako ne laže.
    Mora da je i ođe zbog toga osveta.

  11. 21. skupovi VW i Alfe. Ide li ko?

  12. 21. skupovi VW i Alfe. Ide li ko?

    ako je u istom mestu, biće šorke neke

  13. A đe će biti zajedno, pa Alfe niko pogledao ne bi.

  14. A mislim vagenovci vs alfisti. Na svakom forumu se preganjaju nešto.

  15. Pa Miki, to su ti "internet mudonje" i "svađe preko interneta" :)

  16. I ti bi bio nervozan da voziš Alfu XXXD

  17. Lik jedan u GTV motor na ćumur lagano ugradio :(
    I ono da bude alfista.

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.