Automobilizam

  1. ko hoće da upozna pola mehaničara u gradu nek kupi golva 1...teško govno od auta...imala ga komšinica, više je išla peške nego sa njim...malo malo pa ga kvrcne negde, e jebem ti auto...e sad, dvojka je verovatno bolja od keca, al baš toliko...ne znam

    E jebi ga sad... Ko zna ko joj je uvalio tu kantu (mozda ja huehue), i koji su kovaci to popravljali ali Golf jedinka je najbolji Golf za mene...
    Ja sam vozio, mislim 1988 Jedinicu 1.6 GTI, metalik zelenu (i danas se vozi ta ista u KG, ti metalik su bili mnogo bolje ofarbani i manje su trunuli), a moj drugar Nesa dosao iz Svice sa novim BMW 530 i idemo iz Kragujevca za Beograd na svadbu, i trkamo se starim putem preko Topole, budale i jedan i drugi, NEMA SANSE da me predje. E posle smo se vratili autoputem i tu me je sjebao, nema sta.
    Taj Golf je mogao da ide malo preko 200, a trosio je kad ga vozis normalno (moj Cale) U GRADU oko 7 litara benzina, na otvorenom oko 5, imao je mehanicki merac trenutne potrosnje sa kazaljkom, precizan jebe kevu.
    Ja bolji auto nisam imao. Kad bi sad imao da se kupi nov, para ne bih zalio. Lepo sam ga i prodao svojevremeno...

  2. @torazulu
    Ma troluje, ne obaziri se.

    Pa baš naprotiv, stabilnija je koliko oćeš samo ti nećeš da priznaš to ne znam iz kog razloga. Al dobro valjda ne bi osvanuo kad bi bio realan.

    Pa jesi li ti ćorav ili nešta drugo, ako već ne troluješ?
    Jednom ti pišem, ponovo se citiram i tvrdiš da kažem suprotno.

    Da napišem malo o ležanju auta iz tog perioda.
    Mislim da najbolje od njih leži suza, ali je jebeno niska (nijesam ekstremno testirao ležanje, jer nije bila moja). Ali kad suzu podigneš, na visinu golfa (ili nekog drugog auta), golf (odnosno drugo auto) leži bolje od nje. Jebeš ga, tako dizajnirana.
    Što se tiče samare, klasično kao lada. Jednom sam sa puta širine 3 metra, pregledna krivina, nema nikog iz suprotnog smjera (inače golfom tuda prolazim 50km/h bez problema) samarom pri 50-60km/h slećeo. Dobro je bilo što je sve ravno, ali ta livada na kojoj sam završio (imao sam možda 18-19 godina) je malo "upala", a bilo jutro i rosa, pa sam se o čudu zabavio da izvučem na cestu. Eh, to su bila vremena.

    Dalje, nije stabilnija koliko 'oćeš, nego malo (dobro, nije baš malo, ali nije ni mnogo). Po tome ispada da je brža i preko 10-15km/h od Golfa u krivinama, što je po mojim ličnim iskustvima nemoguće (za serijsku verziju suze).

  3. Oćerao sam golfa na zamjenu sunđera za sjedište, pošto je "ekspert" prošli put sam pravio isti (umjesto da uzme original), pa je poslije 100 hiljada i pod opterećenjem 110-115kg puk'o.

  4. jebo te lebac. pa ti ćeš to da teraš govno još najmanje 90godina (ako doživiš, ako ne onda ćeš da daš u amanet).
    Što si cigan? Zašto stipso ne kupiš auto ko normalan svet?

  5. Imam još jedno auto osim golfa, pasata B3 2.0 16v, ali nije baš gradsko i štedljivo auto. Od takvih auta jedino osim golfa dolaze u obzir pežo 205 i suza.
    Pežo je previše mali, pa u startu otpada. Suza rđa (dobro, to je samo meni mali detalj lolo), ali me nervira što nije prilagođena kršnijim ljudima u hečbek varijanti. Mekša je od golfa, pa on izgleda malo utegnutije, a i niska je. E da, dizel joj ne valja (osim Isuzuovog), a da krenem na makadamsko brdo benzincem...
    Eskort, Tipo, 309 i slično ne bih.

  6. http://www.vrelegume.rs/vesti/peugeot-dani-senzacija-domace/
    301 je onako, za siromašnija tržišta. Moraš malo jače zalupiti vratima i čini mi se da nijesu udobni ka' što su ranije bili.

  7. Ako kad budem imao platu 5 hiljada kupujem Kadet GSI, Golfa (vjerovatno bih jedinicu) GTI, i 205 GTI, pa da ih polako sređujem, pošto ih je većina u neuspjelom tuning-stajling stilu i ima tepsije na gepeku na kojima možeš ljeti da roštiljaš.
    Ili nešta poput ovoga:
    http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/151226#

    Baj d vej, četvorka je rasturena, radi se motor. U koliko se ne snizi potrošnja ulja ide 1.9 TDI (ili sa 130 ili sa 150ks) ili 1.8T + mjenjač 6 brzina. SDI se isto može fino prodat':
    http://www.polovniautomobili.com/oglas3989275/volkswagen_golf_4_19_sdi/

  8. Precenjen je Golf, da se ne lažemo za puno manje para kupiš astru isto godište i sa istom opremom http://www.polovniautomobili.com/oglas3989755/opel_astra_g_seleksion/. Ako hoćeš dizel http://www.polovniautomobili.com/oglas4134173/opel_astra_g_dti_elegance/. Problem je što su dvojci nabili cenu, pa se svi orijentišu prema tome. Malo je glupo da auto star 20 i kusur godina ima cenu kao i onaj star desetak uz mnogo bolju opremu. Ali jebiga ima nas raznih, najvažnije je da se auto ne kvari i da može da te doveze od tačke A do tačke B.

  9. Otac je kupio novu Astru G 2003-2004, dizel. Kažu da koliko je kadet dobar, astra f je loša. A ovako tržište odlučuje cijenu, samo ja ili ti možemo da ga ne kupimo, a nadam se da će mi čovjek iskeširati minimum 3 hiljade (za četvorku) ako operacija uspije lolo (ne mora biti baš čovjek).
    Što se tiče astre, nije imao većih problema. Jedna budala ga je udarila i razvalila mu vrata, a polovna su neke 2011-2012 izašla oko 150 eura. Kod nas ođe su i ostali djelovi malo skuplji. Jedino što mi smeta je što je nevjerovatno niska, ne smiješ je na svaki pločnik popet'.

  10. A vidiš, ćale je imao astru F, petoro vrata 1.6 benzin. Znao je da menja ulje svakog meseca jer je dosta vozio. Nikakvih problema nije imao, na kraju je prodao pošto nije imala klimu. Mislim da jedino limarija može da bude problem, kao i na svakom opelu. Ne znam kako se pokazao 1.4i motor na golfu 3, pošto znam da je na kadetu dobro radio?
    Što se tiče tržišta, tu si u pravu, moraš da se pokriješ po ušima i ćutiš.

  11. Tako mi vele oni koji su vozili i kadet i astru f, mada su možda više vezani za prethodni. Kad uđeš u kadet, u golf, u ladu, pa čak i u eskort - vezanih očiju znaš u koje auto si ušao.
    Što se tiče 1.4, samo u laganija auta (tipa kadet). Ne bih ti preporučio ni u golfu (osim ako ne voziš kao penzioner i ako ti ne smeta neelastičan motor) ni u astri f (ako se radi o motoru sa 60 i 75 ks). Preticaće te kamioni u njima i to uzbrdo (pogotovo ako ne ideš sam).

  12. Ma astra f je lagana, nije to problem. Nego posle suze nikako da naprave udoban auto. Mislim da je jedino vektra b malo mekša, ovo ostalo tvrdo. Što je najgore, mislim da sami automobili nisu problem nego sedišta. Kao da sediš na drvenoj klupi.

  13. http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/151258#
    Što je fina 110R.

    A od Opela bih najvjerovatnije kupio Insigniju da raspolažem sa 15-20 hiljada. Ni ostali nijesu loši (poslije finog iskustva sa vektrom kupio bih bilo koji duži od 4.20m), ali mi je ona prelijepa.

  14. Kao da sediš na drvenoj klupi.

    E jes', posebno izraženo na Astri H, đe sjedišta nemaju ni bočnu potporu da valja. Kadet je bio baš mek i lagan, jedino ga to prvo jebe jer ne izgledaju toliko utegnuto.

  15. Au, brate za 2200 eura kupim fabiju ili oktaviju.

  16. Ma koji će ti kurac fabija x)

    Čip Fus riješio da nacrta prvog golfa i to baš bješe dvojka (malo joj dodao aerodinamike i uružnio klasični neprevazdiđeni dizajn, što može dovesti do toga da se uvrijede vlasnici jedinice, dvojke i starijih lada):
    http://www.youtube.com/watch?v=e9bKTajVwCw

    Da mu je jedan dan provesti ođe, ehhh.
    "Moja dvojka od Budve do Cetinja, sve uz brdo kilo ipo nafte prosječno." (ili bi ga smorili da ugradi plin)

  17. Ne stoje mu oni pravougaoni farovi sa džete, da ga jebeš.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.