Automobilizam

  1. Ja ih otresem Rabom, ima 10 puta veću kubikažu.

  2. Ako budem kupovao stariji kamion u obzir dolazi i Raba. Mada, Štajer i Skanija bi bili favoriti, pošto ne osjećaju ni brda ni snijega.

  3. Kupi Fapa trin'esku i mlataraj sa onim "antenama" na branicima.

    Ja tako nekad, kad šetam gradom i naiđem na Fapa, zastanem i mlataram sa antenicama nekih 10-15 minuta. Beng beng beng
    Milina najveća, majke mi.

  4. Nekima su antene na blatobranima.

    Kad pomenuh Štajer, Miki je sigurno primijetio da je po Austriji dosta popularan, jer je tamo domaće vozilo.

    http://www.lkw-infos.eu/archiv/images/lkw_hersteller/steyr/sta/teil-1/STA%20Teil%201/slides/Steyr-STA-Hoefle-KDijkers-211208-01.jpg
    Štajer STA. Man sa drukčijom maskom. Slabo ih kod nas ima, a ovlašćenog distributera mislim da nema.

  5. Štajere imaju ovi po zimskim službama i neke vatrogasne službe (koliko sam ja video). Btw oni su vlasnici KTM-a. Mada je vlasnik Štajera Dajmler-Puh.

    Jel vozio neko Puh, dosta ih hvale kao terensko vozilo (jako liči MB G-Klase)?

  6. Za Puh i G klasu ne pitaj, zamalo sam kupio jednoga davno.
    Ja bih Pinciku vozio.

  7. Е захваљујем на информацијама за СДИ мотор, чуо сам већ нешто слично ал реко да потврдим и овде. Узео ми рођак тројку са тим мотором па реко да видим вреди ли шта.

  8. Ako nije trkač vrijedi. Solidno ide, oko 90-100km/h najbolje da ga vozi magistralom (u prosjeku), malo je zajebanije preticat', posebno ako je uključena klima (ako je uopšte ima).

  9. Нема климе, што је у овом случају још добро испало. Генерално те тројке нису никад достигле славу двојке, ни проближно, зато сам скептичан, ал ако га буде служио мотор ко што велите њему више и не треба.

  10. Trule trojke, majku li mu. Ali mi se baš sviđaju trojkina plišana sjedišta (više nego plišana od dvojke ili pasata).

  11. Е овом су баш та плишана седишта, екстра изгледа. Очувано, изгледају као нова, сликао бих да ме не мрзи :Д

  12. Jes' fina su u trojci (ne znam koliko dezena ima, susretao sam se samo sa jednim). Sviđa mi se to što se manje vidi kuda je prelaženo rukom nego u Pasatu.

  13. Oću duzmem ml 270. Svidža mi se jedan jako.

  14. 270CDI zna dosta u gradu da potroši, mada je pouzdan. Malo je nestabilniji u krivinama, ali, jebi ga, džip je to.

  15. Jbg, nestabilan je klincima koji džipom u krivinu idu 120. :D

  16. Ja Nivom nijesam preko 90km/h u krivine prema sjeveru moga'.

    Trebalo bi da je fin za terena

  17. http://www.mup.gov.rs/cms_lat/dokumenta.nsf/zamena%20stare-vozacke.h

    Е сад, једни кажу да сви ми с старомодним ружичастим картицама треба да мењамо дозволе до јуна, а други кажу да не треба, па сам у дубиози

  18. Kod nas su prije neku godinu svi sa onim papirnim dozvolama mijenjali iste za one u vidu kartice.