Automobilizam

  1. Vele da je Šumaheru pukla glava zbog kamere na kacigu što je imao.
    I neka me budala zakačila za Pasata, pa sam skidao boju nitrom sa branika.

  2. Šta znači kad ti neko podigne brisače?
    Po pričama sanjati brisače ne valja, ali je neko meni pogidao brisače na Golfa, u realnosti, ne u snu.

    EDIT:

    Novi Peugeot 308 SW
    Peugeot je novu, drugu generaciju 308-ice prvo predstavio samo u hatchback verziji sa 5 vrata, da bi na sajmu automobila u Frankfurtu u septembru 2013. promovisao i sportski 308 R concept koji bi trebalo da se bez većih izmjena pojavi i u serijskoj proizvodnji.
    http://photo.netcarshow.com/Peugeot-308_SW_2014_photo_07.jpg
    http://www.autodiler.me/images/vesti/3127/.tb/0_290x217.jpg
    Prije tog serijskog 308 R na tržište će stići ova praktičnija SW karavan verzija koja je dugačka 458 cm i koja ima zapreminu prtljažnika od 610 litara.
    Dok Peugeot sledećeg meseca na sajmu u Ženevi i zvanično ne prikaže novi 308 SW (prodaja počinje u aprilu), ovde podsećanje da nova 308-ica nastavlja sa aktuelnim Peugeotovim dizajnerskim rečnikom primenjenim kod modela 208 i crossovera 2008, a bazira se na novoj PSA EMP2 platformi, već upotrebljenoj kod novog Citroena C4 Picasso. Kako je ranije najavljeno, EMP2 platformu će u budućnosti koristiti sva PSA vozila (Peugeot-Citroen) iz C i D segmenta.
    Novi Peugeot 308 SW po najavama fabrike takođe odlikuju i bolje vozne karakteristike, prostraniji enterijer (sa 9,7-inčnim ekranom osetljivim na dodir), veća bezbednost, štedljiviji motori i za oko 140 kg manja težina.
    Što se motora tiče, nova 308-ica SW će agregate preuzeti iz ponude 308-ice hatchback, što između ostalog podrazumeva i dizelaše od 92KS i 115KS.
    Posebnu pažnju međutim privlače trocilindrični 1,2 litarski trocilindrični benzinski turbo motori PureTech e-THP u verzijama sa 110KS i 130KS.
    U Ženevi će između ostalog biti predstavljen i novi Peugeot 108 (o njemu više OVDE), kao i već pomenuti 308 R Concept koji pokreće četvorocilindrični 1.6 THP turbo benzinski motor sa 270KS i 330 Nm obrtnog momenta (motor je uparen sa manuelnim šestostepenimm menjačem, a pogon je na prednje točkove).
    Posjetioci će takođe moći da vide i štedljive BlueHDi modele Peugeot 508 2.0 BlueHDi 180 i 308 SW 2.0 BlueHDi 150, kao i Peugeot 2008 HYbrid Air concept, Peugeot RCZ R i Peugeot 208 T 16 Pykes Peak.

    Izvor: AutoBlog.rs

  3. Dignuti brisači znače ŠUPČINO, SRAM TE BILO jer si nešto uradio što nisi trebao, tipa parkirao na pješačkom, zauzeo 3 marking mjesta i slično...

  4. Pa ni mene ne bi čudilo da sam to uradio. Parkirao pred radnju, samo što sam jedan točak popeo na trotoar na kojem se može dvoje kolica razminut'. Nijesam ni virio, mada mi je auto bilo prljavo (možda na suptilan način šćeli da mi kažu da ga operem (auto)?).

  5. Mozda hteli da ti nagoveste da promenis auto?

  6. Daleko bilo, ođe je Golf svetinja lolo
    Da ima dubrovačke tablice ne bi na to nagovještavali.

  7. Prištevac, da nemaš ti na Suzi korube (podkrila)? Fina stvarčica ako auto 'oće da rđa, ali mislim da kod Kadeta moraš bušiti da bi se ugradile (ili ih već ima, mada sumnjam?), a na toj rupi će se pojaviti korozija, pa moraš i zaštićivat.

    Zanimljivo se čini:
    http://www.autoslavia.com/xiii-yu-reli/
    Da nije ko posmatrao?

  8. Занимљиво. Некад се и формула возила у Србији.

  9. гтд, препоручи ми какав њемачко ауто

  10. Svako x)
    Šta ti treba tj. koje klase (gradsko, porodično...), dizel ili benzinac, do koliko para, koliko staro...

  11. да буде магнет за пичке. толико

  12. Lože se najviše na BMW i Audi, zavisi šta više voliš.

  13. E39 ristajling uzmi debeljko i jebaćeš.

  14. хвала, одох да купим

  15. Valja li onaj 2.0 benzinac što se ugrađivao u E39 od 1996 do 2000?
    Isto pitanje važi i za 2.0 dizel.

Rekli o sajtu

Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.

Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.