Automobilizam

  1. Da, svi viljuškari liče na M5 ili Mečku AMG :(

    хахахаха ја сам био убеђен да возиш директоре по ЦГ

    To je za lične potrebe, a većinom će ga voziti rođak (on je malo sitniji i malolje khm, mislim dobar vozač).

  2. Temperatura mu bila oko 90 kad se vratila majka, a i čini mi se da mu češće diže teperaturu u zadnje vrijeme.

    Da si kupio dvojku ovo ti se ne bi dešavalo lolo

    Šalu nastranu, to joj je normalna radna temperatura (kod starijih atmosferskih dizela je 80 i nešto). A za temperaturu može biti termostat, termoprekidač, može da ne radi ventilator, ali temperatura bi trebalo da pređe radnu.

  3. Temperatura hoće da crkne zato što je otišla pumpa za lađenje ili se zapušio kanal ladnjaka, delimično ili potpuno.
    PRIMER: Mom starom na Nivi je otpalo pero sa turbine pumpe ladnjaka. To isto se zaglavilo u kanalu. Opalo je lađenje i temperatura je skočila sa 80 na 90 stepeni. To je tako radilo dok se vozas do grada 15 minuta. Međutim kada je stari u letnjem periodu prešao 500 km u komadu otišla mu je temperatura na 100 stepeni, prokuvao mu je motor, iskrivila mu se dekla, klipovi, ventili i sada može da se posere na auto. Ovakve stvari se dešavaju kada Niva sabije 70.000 km sa plinom. Verovatno je trebalo promeniti pumpu za ladnjak, negde na 50.000, ali to nije imao ko da nam kaže.
    Ne pišem ovde često, ali misim da je dobro što sam ovo podelio sa vama.

  4. I ovo Meśo, može u grad da ide 92-93 stepena, ali da pali ventilator pri toplijim danima. Čuo sam za jednog majstora za Opel kod Danilovgrada. Vele da je dobar.

  5. Valja li BMW E34 525d? Naravno od poznatog vlasnika. Deluje dosta dobro očuvano, 94' godište.

    BTW, ovakav mu je enterijer

    https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS9hnKZW7oXHDzppqkePW6ZcmH9phvL085hVyIPUpfoUmM8chVb

  6. Ja BMW dizel ne bih kupovao. Em što se ljudi iživljavaju na njima, em mnogo pređu, a do neke granice kilometraže dobro rade. Ima mi prijatelj e34, doduše benzinac. Fino se vozi. Ako 'oćeš dizel ja bih gledao W124.

  7. Pa, pazi. Dobra W124 je dosta skupa i ne znam nikoga više da je ima (a da je u dobrom stanju). Onu je ćale kupio od svog strica i to je to. E, sad, ovaj E34 je tečin, msm znam da čovek dobro vozi, ne iživljava se, mada je auto prešao 320 000 km, ali msm da je dobar motor, msm ne duva nigde, relativno mirno radi, ravnomerno. Razmišllja se da ga proda jer je kupio pre nedelju dana E39 sa tim istim motorom (bar ja mislim isto su 525d).

  8. Pa brate ako ti je od teče, valjda je to to. Uzimaj, ne bi te valjda on zajebao.

  9. Šta bi sa Audijem.
    Ne znam za peticu, valjda nije mnogo za taj motor. Ako ga je dobro služio i nije krš uzmi.

  10. Pa majstor kaže da je u dobrom stanju, a i teča znam da je išao u Karlsrue njim, početkom meseca i nije mu pravio nikakvih problema. Kaže majstor da je taj motor ok do 500 000, a onda je za bacanje.

  11. Nije karavan? x)

  12. Nije, sedan, lep onako na oko, crven na rados' sa krem unutrašnjošću.

  13. Jel' to TD ili TDS?

  14. Imaš i 2.4 i 2.5 TD (sa kojim se nijesam susretao). Prema mome iskustvu mislim da je 2.5TDS najgori motor koji je BMW napravio. Ugrađivao se u Omegu (što je Opelu bilo dobro, jer je bio manje smeće od njegovih motora). Generalno nije baš pouzdan (mada može da te zapa'ne fin motor po tom pitanju) a troši mnogo, skoro ka' benzinac, a ne možeš mu ugraditi plin.

    EDIT:
    Viđeh sad editova. Nijesam se susretao sa 2.5 TD.

  15. Узи си бемве бемве је нешто најбоље што човеку може да се деси :Д

  16. Teča reče da mu troši oko 8l po Pančevu, ali da po BG-u ume da srkne solidno, mada je na autoputu dosta štedljiv.

    TDS je sranje stvarno, ugrađivao se par godina, pa ga je zamenio 2.5d.

  17. Ne bih kupio kabrio nikada. Mada ovaj E34 ima toliki šiber da modu da izađem kroz njega.

Rekli o sajtu

U nedostatku mesta u Vujaklijinom ili kojem drugom rečniku na internetu postoji mnoštvo sajtova, među njima Vukajlija, gde možete da vidite na kakav sve način ljudi vole da razgovaraju na opšte zgražavanje lingvista. Tako da se tamo može videti da ljudi fejsbukuju, fejsbuče, da im je fejs ubagovao. Ili čak poređenje čuvenog prideva „kul”: kul, kulji, najkulji.

Emisija RTS-a "Oko Magazin · 24. Novembar 2009.