Prijava

Neonke su veoma osetljive ribice

Zapravo, jesu osetljive na tvrdu, gradsku vodu. U mom akvarijumu je ranije bila isključivo bunarska meka voda i živele su po 3-4 godine.

Ali, moram da priznam da još nisam videla toliko velike neonke. Šta znam, možda ih neko ima...

Postoji više vrsta neonki. Meni omiljene, crne neonke, narastu i 4-4.5 cm. Dok zelene ne preleze 2-2.5 cm.

Meni su se oduvek najviše sviđali sijamski borci i skalari

Koliko znam, sijamski borci se sasvim solidno slažu sa ostalim vrstama, ne slažu se međusobno. A skalari umeju jako puno da narastu i nisu za plitke akvarijume (čitaj: ispod 50-60 cm). Kod mene su se jednom izmrestili i bilo je nekoliko preživelih mladih.

Mislim da su ove 2 bile japanke.

Najprljavije ribe. Jedu kao nezdrave, a skoro isto toliko seru.

Imam jako lep morski pesak koji sam dobio od komšije koji živi od akvaristike, pa kontam da nije do toga...

Nemam pojma šta onda može da bude. Možda prejako osvetljenje ili prisustvo nekih organizama koji se ne mogu uočiti golim okom. Jel redovno menjaš vodu? Ne treba ni tu preterivati.

Pre 6 godina sam kupio prvu ribicu, japanka čini mi se, hteo sam da je poklonim bratu za rođendan al' sam je zadržao, prvih mesec dana sam je držao u šerpi jer nisam imao para za akvarijum a moji nisu hteli da mi daju pare jer smo od kad se sećam imali po par ljubimaca, i poživela je 2 godine, ubio je sijamski borac koga sam na kraju odvojio i držao u manjem akvarijumu samog dok nije crk'o... Sad držim akvarijum 80 litara, imam i veći 120 čini mi se ali sam ga polomio pa ga koristim kao terarijum za hrčka. Sad držim 3 ribice i odgovara mi, više sam se posvetio biljkama i izgledu akvarijuma, svake godine donesem par lepih kamenčića sa mora tako da mi više akvarijum i ne služi toliko za uzgajanje ribica koliko služi da jednostavno izgleda lepo.

Koliko cesto treba da se menja voda?
I jer treba ribama jos nesto da se daje osim onih ljuspica hrane?

Jel redovno menjaš vodu? Ne treba ni tu preterivati.

Čistim filter svakih 5-6 dana. Naravno izvučem i jednu četvrtinu vode direktno iz akvarijuma. Voda mi je izuzetno čista.

I jer treba ribama jos nesto da se daje osim onih ljuspica hrane?

Ja im pored listića dajem i džigericu i počastim ih jednom kockicom presovanog tubifiksa.

Koliko cesto treba da se menja voda?

Oko menjanja vode ima raznih mišljenja. Moj savet je da se menja trećina ili četvrtina vode na svakih 7 dana. Prilikom menjanja vode, bitno je obratiti pažnju na temperaturu. Voda koja se sipa ne sme biti više od 2-3 stepena hladnija ili toplija od one koja se već nalazi u akvarijumu, inače će njegovi žitelji doživeti temperaturni šok. Različite vrste imaju različitu osetljivost.

I jer treba ribama jos nesto da se daje osim onih ljuspica hrane?

Naravno. Kao i kod ljudi, bitna je što raznovrsnija ishrana. Suvu hranu (ljuspice, granule, dafniju) treba kombinovati sa živom hranom. Od povrća je moždanajkorisnija blitva, a od životinjske žive hrane naravno živi tubifeks:

http://www.nilesbio.com/images/categories/C292.jpg

Bio nekada strastveni akvarista.
nazalost zbog pojalvjivanja prevelike vlage u sobi moj 150-o litarni akvarijum je morao otici :(

ala je umrijela ova tema. Ajmo nindže tko ima akvarijum, kako šta gdje kako i tako to.

Како паметна ова Тачкица, све што знам ја, зна и она. :)

jes ti ovo piso il mrmun?
koji od vas dvojice ima akvarijum?

Ја држ'о акваријуме годинама. Отприлике од трећег основне до другог средње. И то сам се баш бавио тиме, сећам се да сам знаосве латинске називе тих врста, класификације, курце-палце. Данас кад бих правио акваријум, биле би само биљке унутра. Евентуално пар риба једне врсте.

Imao sam akvarijume od cetvrtog do osmog razreda osnovne skole

U jednom su bile kornjacice,u drugom ribice,a u trecem bebe od ribica dok ne odrastu.

U pocetku ribice su se slagale
Onda su pocele da se kolju medjusobno
Radjale su se u akvarijumu,odrastale i pravile nove,citave generacije su se menjale
Kada su pocele da se kolju,opstali su samo skalar i najveca najdeblja ribica,ne znam na foru zlatne,samo je bila narandzasta
Narandzasta je ostala jedina,ali je uginula brzo jer je skalar osakatio onako bas,plivala je na stranu
Jegulje su vise puta same iskakale iz akvarijuma i uspele su izbvrsiti samoubistvo,al neka uvek sam ih mrzeo,jer su bile odvratne,jebem ih u usta
Sto se tice kornjacica,jedna je uginula 2001.,a druga 2005. je bila mrtva mesec dana,ja nisam ni izvalio,dok mi ortak nije ukazao na to.

pa pazi džimi, po meni je ljepota akvarijuma u biljnom svijetu. Možeš imati akvarijum sa ne znam ni ja kakvim ribama ali ako nema biljki onda je sranje. A i ako ima biljki opet može biti sranje ako nisu fino raspoređene...

da pomognem, da ne bi ispalo nekropostovanje :)

Imao sam jednom ribice. Uginule su posle nedelju dana. Izbacio sam ih iz sobe tek kad je smrad postao nepodnošljiv.

meti neku sliku kad završiš sa postavkom

upravo pročitah da od akvarijuma možeš napraviti riblju čorbu, ali od riblje čorbe ne možeš napraviti akvarijum, da li je to tačno?

meti neku sliku kad završiš sa postavkom

znas koliki je to proces?
Mislim na slikanje i kacenje... Videces ga ovako uzivo.
INACE
Najbolji tutorial za pozadinu i najbolja pozadina od svih sranja koje izgledah na YT

http://www.youtube.com/watch?v=95HShae6x2E
Ovo je 1 deo