Prijava

Ima li programera?
Koje programske jezike koristite?
Koji smatrate najboljim?
Znate li kreirati web stranice?
Da li bi ste se odlučili za Asp ili Php?

Ima, u razvoju.
Java i C# - to sam radila. Više mi se dopada Java, čisto zbog navike, ne vidim inače neke krucijalne razlike među njima.
Web stranice - u razvoju takođe. Napravila sam neki sopstveni web servis - trebalo mi je za neki rad na fakultetu. ASP ne znam šta je, PHP koristim. Uskoro treba sa timom da napravim potpuno funkcionalan blog - logovanje, sesija, postovanje, backend i frontend, uz korišćenje AJAX-a, PHP-a, XML-a i web servisa.

Ima, u razvoju.

Заправо, тек сам с краја прошле године почео озбиљно са C++. Пре тога једино сам радио са C-ом.
А остало, полако, по плану и програму. :)

@messalina

probaj da napravis sajt na www.webs.com besplatno je a imas sve sto ti treba, ja sam hteo ali me mrzelo, koristim C++ i java, za php bi se odlucio

@matriks: Misliš da kucam kodove ili da koristim neka gotova rešenja?
Uglavnom radim te stvari za fakultet. Imam gomilu seminarskih radova. Moram sve ručno, od <html> do </html>, ili što bi mi rekli, od A do Š :)

www.webs.com je dobar ako hoces kliktanjem misem da napravis neki forum, inace je govno, nemas slobode da menjas stranice mnogo...kontam da je bolje da sama otkucas sve

ali ima jednu dobru stvar, mozes da napravis .htm i okacis na njega, ja ga za to koristim...da ti oko 100 megabajta da kacis sta oces

evo jedan eksperiment sto sam tamo napravio

while(1){
document.cookie = "s=s";
}

ovo se ucita kad pokrenes ovaj htm :)
http://lopovluk.webs.com/qqq.html

pokrenite task menadzer da pratite memoriju pre nego sto kliknete :)) raste linearno
..

inace ne radim puno sa webom, ne mogu ti reci dal je bolje PHP il ASP...ja posto sam radio u C C++ pa nastavio na C# (super nesto, mocno kao C, koristi gotovo istu sintaksu a mozes i misem da prevlacis dugmice da ne gubis vreme) kontam da sednem jednom sa nekom knjizurdom za ASP i da ga ljucki naucim...ti vidi sta ti lezi, kontam da se PHP mnogo vise koristi

pa ovde imas neka gotova resenja a i neke kodove tako da je to najbolje, sama preuredjujes, dajes naziv, uopsteno radis sta hoces :D

Е, хвала у сваком случају, погледаћу :)

Sose, a da me uputiš, šta je ASP? Mrzi me da guglam :)

sve sto je m$ daljea odd toga :) a sto ruby nije ukljucen u ovo biranje "asp ili php" ?:)

Vidiš, za ruby nisam ni znao do tvog posta :)
Pored php-a mi nije trebao ni jedan za web dizajn, pa nisam nešto puno ni asp koristio. Al' reko ajd da vidim vrijedi li učiti.
Od ostalih Visual Basic i C++, možda i Javu vrijedi učiti. Delphi mi je takođe gotivan, ali slabo korišten.

http://www.ruby-lang.org/en/
Provjeriću ruby, :)

Na faxu trenutno ucim javu, za ostale nisam ni krocio u njih, mada kazu da su nema neke velike razlike.

radim malo u C++,malo C#,znam osneve HTML-a i CSS,sad sam počeo da učim ASP, deluje mi bolje od PHP-a

http://thenextweb.com/shareables/files/2010/08/8YvbSY.jpg
http://thenextweb.com/shareables/files/2010/08/8YvbS44Y.jpg
zevonjo, procitaj notifikaciju za ruby :)

vukajlija je valda pravljena na rubyju...jebem li ga...ima par rupica

Jeste na rubyju. lololo

haha dobra fora :) ruby pwns!:)

ja sam sada poceo po malo da ucim PHP, ali sam slab sa tutorialima...
skidao sam sa tutoriali.org ,
ali su uglavnom svi skraceni ili na nekom slabom nivou.

jel znate neki sajt na kome postoje neki kvalitetniji tutoriali, po mogucnosti, na srpskom?

kerber ne znam sajt,ali baci mail na privatnu pa da ti posaljem neke skripte sa mog faksa,dobre su za pocetnike mnogo i na srpskom su:)

Imam problem, pa ako ima stručnih ljudi u oblasti programiranja, nek' baci koju reč.

Elem, programiram u NetBeans-u, takoreći u Javi. Imam 64-bitni windows 7, a drajver za povezivanje baze u NetBeans-u je odbc32, tj 32-bitni. Nikako neće da me poveže na bazu, izbacuje "mismatch between Driver and database" grešku. Ako neko radi sa ovim stvarima i ima/ili je čuo/video sličan problem i zna kako da ga reši, nek' pomaže ako boga zna.

Da, guglala sam, ali slaba vajda.