Prijava

Izvesni članovi pokazuju u poslednje vreme veliku znatiželju da dođu do nekih saznanja o ovom pojmu, pa evo i teme. Dakle, pitanje je sasvim prosto. Šta je to duša i kakve veze ima sve to ima s nosem?

edit: Sad sam videla da je džimi objasnio na nekoj temi da su duša ustvari sise. Fak. Molim bez spema, situacija je krajnje ozbiljna.

Da ne izbacujem definiciju duše evo:
Duša je mozak u pogonu skenjan hormonima i audio-vizuelno-olfaktorno-taktilnim senzacijama.

Veće sise - veća duša. Samo ne stavljaj silikone, jer ti veštačka duša ništa ne znači. Svi je provale. :)

Pošto vidim da vas boli kurac za dušu, evo ja ću da počnem, mrzi me da angažujem mozak pa ću se poslužiti Oksfordskim filozofskim rečnikom:

Duša - Nematerijalno "ja" koje poseduje svesno iskustvo, kontroliše porive, žudnju i akciju i održava identitet od rođenja (ili pre) do smrti (ili posle).

edit: izvinjavam se srbinu, njega ne boli kurac, peki ne spemuj pičko :p

Čekaj a šta znači ono kad vam kaže neko znam te u dušu

pa to je valjda ono kad ti mali i mek (kao duša)

Duša je mozak u pogonu skenjan hormonima i audio-vizuelno-olfaktorno-taktilnim senzacijama.

U suštini, to ti je hardver. Šta je softver?

Duša - Nematerijalno "ja" koje poseduje svesno iskustvo, kontroliše porive, žudnju i akciju i održava identitet od rođenja (ili pre) do smrti (ili posle).

Meni nije jasno kako nešto nematerijalno može da postoji.

energija, brate. materijalno ne postoji :))

Ne Zmio. Pod pojmom materije se obuhvataju supstanca i energija.
Dakle, sve što postoji je materija, po zakonima fizike.

Duša je singularitet naše savesti.

Душа је тражена роба.

Meni je duša totalno gej recimo kad ste bili klinci pa vas keva zove dušo moja recite da ne zvuči totalno gej

materija i energija su samo dva pojavna oblika iste stvari. nečega :)

Za nekadašnju nauku postojanje nekakve duše odvojene od tela, a koja omogućava da to telo funkcioniše bilo je apsurdno i nemoguće. Danas postoji analogija sa računarima, a kroz 200 godina verujem da će postojati veštačka inteligencija i virtuelni svetovi. Zašto je nemoguće pretpostaviti da je duša neki životvorni princip, neki tamo metafizički Linux ili Windows?

Duša je artikal sa veoma niskom cenom.