Prijava

Ma ok to, ali koje koristi imao ti, ja, Milica i Ajaks od te priče?
Sve isto se naklapa.

U stvari, nastavite...

шта ту има да се разуме? :)

Локујте бве ово, овај сепаватизам ми се не уквапа у гванице! Поздвав из Хашке тамнице.

Ma ok to, ali koje koristi imao ti, ja, Milica i Ajaks od te priče?
Sve isto se naklapa.

U stvari, nastavite...

Па причамо. Ментално мастурбирамо. Електронски сиркл-џркујемо. Не разумем шта хоћеш да кажеш? Какве користи имамо од било које теме на овом форуму :)

Нервира ме бре што сад дођу ови двојица овде и издркавају се, као они су некакви војвођани и србијанци, и покваре ми вече и посеру ми се у чај, ето, а ја сам радознало магаре и морам да гледам шта се пише по форуму и зато оћу да се локује! ЛОКУЈЕ"!!!)#Р= СРБИЈА!

Где, Милице? У мом или твом посту?
Ако си била саркастична, мислим да си погрешно схватила оно што сам написао. Ако ниси била саркастична, мислим да си опет погрешно схватила оно што сам написао.

у мом посту. нисам била саркастична, само сам подвукла део о томе да је оваква пропаганда, идеје о сепаратизму и како нас они доле краду и музу, уродила плодом.

И што је најбоље од свега, решење за то виде у увећању покрајинске администрације :)
Јебига, нисам приметио да је то толико присутно, па ме мало збунило.

Све је то "дрште лопова" стратегија. Нижи ниво власти се бори са вишим како би себи обезбедио већи део колача и моћи. Тј. наводи друге да се боре за њих.

Какве користи имамо од било које теме на овом форуму :)

Realno nikakve. Ali, možda uleti nešto. Dok ovo o Vojvodini, Kosovu i ostalim orućim pitanjima je samo lupetanje, sad da li je to forum ili seoska slava, nebitno :)

Све је то "дрште лопова" стратегија. Нижи ниво власти се бори са вишим како би себи обезбедио већи део колача и моћи. Тј. наводи друге да се боре за њих.

Vidis GM ,po tvom nastupu zakljucujem da mislis da si medju manjinom po pitanju "razumevanja" funkcionisanja sistema,mislim da gresis...Sta vise ogromna vecina konta to sto i ja i ti samo to ipak ostaje na individualnom nivou,za razliku od ove druge opcije.Ako je sistem demokratski,ne znaci da je i kolektivna psiha demokratska,sta vise do konkretno ove "drste lopova" radi vecih ovlascenja dolazi u svim sistemima bez ideologije,a posebno u komunistickim olupinama poput nase i zemalja u regionu.
Drugi problem je sto je drzava preslaba cak i za svoju malu teritoriju.Vojvodina ce se sigurno odvojiti,samo ne verujem tako brzo.Verujem da ce dalje produbljivanje krize na Kosovu u krajnjoj liniji ubrzati proces Vojvodine,a trenutno u trenutku kad i Hrvatska ulazi u EU definitivno dovesti do stvaranja kolektivne psihe "Vojvodjana" u odnosu na ostatak Srbije.
Objasnicu vam sve ako vas interesuje kasnije,moje vizionarske pretpostavke se uglavnom ostvare,istorija će gledati na ovo kao na Kamikazino ukazanije lol

Vidis GM ,po tvom nastupu zakljucujem da mislis da si medju manjinom po pitanju razumevanja funkcionisovanja sistema,mislim da gresis

>>Јебига, нисам приметио да је то толико присутно, па ме мало збунило.<<

Zakonska odredba prema kojoj Vojvodina, u okviru svojih nadležnosti može osnivati predstavništva u regionima Evrope, odnosno u Briselu, nije u skladu sa Ustavom, utvrdio je danas Ustavni sud Srbije.

USS je utvrdio da pojedine odredbe, odnosno delovi odredbi ukupno 20 članova Zakona o utvrđivanju nadležnosti Autonomne pokrajine Vojvodine nisu u saglasnosti s Ustavom.

Istovremeno je odbio predlog za utvrđivanje neustavnosti pojedinih odredbi i delova odredbi ukupno 13 članova tog zakona.

Sud je, između ostalog, utvrdio i da deo odredbe člana 4. prema kojoj teritoriju AP Vojvodine čine teritorije jedinica lokalnih samouprava, nije u skladu s Ustavom u delu u kome se kaže "u njenim geografskim oblastima (Bačka, Banat i Srem)".

Prema odluci koja je objavljena na sajtu Ustavnog suda, Novi Sad ne može biti glavni grad, već administrativni centar i sedište Vojvodine.

Ustavni sud je utvrdio i da je u celini neustavan član 27. zakona, po kome AP Vojvodina, preko svojih organa, osniva javno preduzeće za upravljanje Nacionalnim parkom Fruška Gora, koje potom preuzima prava, obaveze, zaposlene i sredstva javnog preduzeća "Nacionalni park Fruška Gora" sa sedištem u Sremskoj Kamenici.

Sud je ustanovio da je neustavna i odredba (član 5. stav 3 stav) prema kojoj "radi zakonitog, uspešnog i nesmetanog obavljanja poslova iz nadležnosti AP Vojvodine", njena vlada, na inicijativu njenog izvršnog organa, "može osnovati Stalnu mešovitu Komisiju, sastavljenu od predstavnika Vlade i izvršnog organa AP Vojvodine".

Prema odluci Suda, neustavna je i odredba člana 9. zakona koja kaže da AP Vojvodina može svojim aktom, u okviru zakonskog ovlašćenja za donošenje zakonskog propisa, privremeno urediti izvršavanje zakona na svojoj teritoriji, ukoliko nadležni organ Republike Srbije ne donese propis za izvršavanje zakona u roku utvrđenim tim zakonom.

Predlog kojim se osporava ukupno 25 odredbi Zakona o utvrđivanju nadležnosti AP Vojvodine, kao i ustavnost i zakonitost većine odredbi Statuta, podnelo je 30 poslanika Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije decembra 2009. godine.

Šef poslaničke grupe narodnjaka, Miloš Aligrudić objasnio je tada da su osporavani akti "neustavni i nezakoniti jer doprinose neravnopravnosti građana Srbije i otvaraju mogućnost seperatizma".

Zakon o utvrđivanju nadležnosti AP Vojvodine proglašen je važećim ukazom tadašnjeg predsednika države Borisa Tadića i primenjuje se od 1. januara 2010. godine, dok je Skupština Vojvodine Statut AP Vojvodine proglasila 14. decembra 2009.

Prema odredbama Zakona trebalo je da Vojvodina do kraja 2011. godine preuzme 153 nadležnosti, ali je zbog ekonomske krize ovaj proces usporen, pa je dosad osnovala Razvojnu banku, preuzela gazdovanje Nacionalnim parkom Fruška Gora, kao i nadležnosti u oblasti životne sredine.

http://www.mondo.rs/s251429/Info/Srbija/Neustavne_nadleznosti_Vojvodine.html
Sad me interesuje odgovor separatista lolo

hoce nas zavade i prave mrznju gdje nikada postojala nije, isto su radili kada je cg trebala dobiti nezavisnost. 200000 ljudi van srbije koji imaju dvojno drzavljanstvo i prijavljeni su u vojvodini, ukljucujuci mene, ce glasati protiv nezavisnosti ako bude potrebe za tim, ne nasjedajte na provokatore.

Ма каква аутономија какве пичке материне, треба све привилегије да им укину.

стварност. јеби га.

Pitaju Vojvođanina:
"Kako to, bre, Lalo, Jugoslavija se raspala, Slovenija, Hrvatska, Bosna, Makedonija, svi se odcepili od Srbije, Šiptari čuda počiniše pa se i oni odvojiše, a ti ništa pa ništa! U čemu je tajna tvog neuspeha?"
"Nemam ti ba ja pojma..." reče Vojvođanin.

UA NOVI SAD
BEGEČ GLAVNI GRAD!

ova tema je zrela za zakljucavanje, izbice jos neka prepucavanja.