Prijava

SRBiJA do MRKONJIĆ GRADA

Vidim da su temu okupirale patriote i Srbende, pa ne želim da gorim na lomači.

То је то. Нема другог објашњења.

Мали проценат људи које знам су "аутономаши". Штавише, по војводини има много више радикалских типова, него ових.

Tačno, ja sam prva dete radikala. Milica. :) Ćale me malopre terao da mu prerežem Digitalnog anđela, na komodi mi umesto Lepote i Zdravlja, Blic žene, Građanskog oglasnika stoje Geopolitike, Pečati, Pravde, eventualno Treće oko :D

Милице, срећице, није цела воџводина Милица. Још.
Еј, ал добра ти је литература. Скроз. И једна и друга. Не знам што је спомињеш, ал супер је.

A što bi mene bolelo dupe za Novi Sad, što da meni iz Subotice bude glavni grad NS kad je isto sranje kao i BG s tom razlikom što bih plaćala još veće poreze.
Sjaši Kurta evo jaše Murta?
Bolje je biti prvi u Srbiji nego zadnji u Jevropi. Znači sidi di si ni za disi nisi.
Koliko vidim neka pretnja je kao od MadŽara? Jok bre-to pande, ne jebu, nema nataliteta, gde su to oni pa većina od većih gradova sem ovde kod mene?
Kakvo odcepljenje, sve je to ionako gospodŽa Viktorija pokupovala, neće valjda ugrožavati svoj interes nekakvim separatizmom.
Tačno ovo što kaže i Mangulije ali bato kad je rat onda ideš s onim svojim a ne s onim s kojim si blizak mentalitetom.
Mada kad bolje pogledaš bolje da se mi svi okolo odcepimo pa za kojih 50ak godina ponovo sve srpske zemlje ujedine jer to tako hoda. Dok se nađe pametan čovek da vlada.

Немој тако, Аурора. Нови Сад, као други по величини град у земљи који има чак 2 (и словима: две) општине је прави пример децентрализације. У плану је чак да она друга не буде општина само на папиру.

Sarajevo nekad, Beograd, Novi Sad...Za mene sve isto. Dok je bilo da se porezi daju Beogradu manji su bili nego sad, kad su preusmereni na pokrajinu i opštine, pišem o porezu na njive, imovinu i sl.
Znači jebe mi se i za centralizaciju ako će me više po džepu lupati.
Kao Srpkinja normalno da ne volEm ni priču o ovom a kamoli šta drugo.
I još ti evo jedna informacija- šest srpskih porodica koje lično znam su u poslednje dve godine odselile za NS, nas je sve manje ovde. Tako da...Imam utisak da od čitave priče tj. halabuke samo Čanak i pristaŠE bi da budu kalif umesto kalifa. Da imaju svoj lični glavni grad. Šta ja imam od tog što će se Vojvodina odcepiti? Ništa. Imaću samo manje para, a ne znam kud više manje.
Jerbo sam ionako manjina ovde k'o što sam i dosad. Ali sam manjina u svojoj državi, a onako u NEČIJOJ.

Sjaši Kurta evo jaše Murta?

I Murta bi da jebe...lololololo

Jebe jebe, odavde do večnosti pa onda opet uzjaše Kurta upucavši Murtu :)))
edit: evo par primera, jedan je iz devedesetih, drugi od pre par godina.
Naselje se zove Kelebija, skoro pa nikako tamo nema Srba. Pripadajuća škola tom velikom naselju je Kizur Ištvan. Kurčevi Kizur Ištvan nije imao do devedeset i tamo neke uopšte odelenje na srpskom jeziku. Moji prijatelji koji su Srbi/ona je Hrvatica/ veze nemaju s mađarskim i morali su jelte decu da upisuju u školu, merili smo kilometražu, 6 kilometara dalje. Otišla i to ona, izjebala im mater i rekla da će se žaliti Miloševiću :))) ako ne uvedu srpsko odelenje. I uveli su, jebiga, boje se Mađari države, nije to kao dole na jugu, ovde manijaci plaćaju struju i sl. pre leba.
Ta ista škola ima ispostavu četverogodišnje škole par kilometara još dalje uz granicu, tamo do pre par godina nije bilo takođe srpskog odelenja. Jedna novinarka s neke tu lokalne TV je samohrana majka, ona je prevrnula nebo i zemlju da uvedu srpsko odelenje jer ona nema uslova malog voditi u grad u školu. Borba je bila da ne pišem sad kakva i rečeno joj, citat OVDE MI NEMAMO USLOVE NI ZA JEDNO ODELENJE VIŠE. Uvedeno je samo zato što se, ponavljam, boje države. Iako je u tom odelenju više cigana nego belaca, al ajd, i to ono ja iz prvog sedim u klupi s devojčicom a ona treći razred, ogradili im hodnik, kao u getu nekom jebenom. Ali su ga uveli. Onako ne bi.
A u kurčevom Tavankutu, koji je bunjevačko-hrvatsko selo molim lepo uveli su i doveli učiteljicu na hrvatskom jeziku za jednog jedinog učenika jer se zaboga otac nešto zainatio pa insistira da mu sin uči na JEBENOM HRVATSKOM. Pored svih drugih odelenja što na srpskom što na mađarskom/jer i to imaju/.

U ostalom, znacajnog separatizma ni nema. 80% Srbi, alo kakav separatizam.
o tome ti pričam, isti oni koji su urlali Kosovo je Srbija pre dve godine, sad u najbolju ruku kažu da im se jebe za Kosovo i palamudišu o potencijalima dedine njive i izvozu po mnogo boljoj ceni u inostranstvo. Mađara ne znam ni jednog, Izbeglica znam pun kurac oni ili znaju šta je rat pa im se jebe u kojoj državi žive ili bi išli da rokaju i prave neke nove krajine. I niko ne simpatiše Čanka!!!!! Što mi i jeste čudno( jer postoji još neko ili nešto onda), stvarno ne znam na koji način su to uradili(jevrejska masonerija i sile novog svetskog poretka :D), ali uneli su neke podele na vojvođane i bosance,krajišnike, SRBIJANCE. Ne kažem da je to sad nešto alarmantno, neće biti možda još dugo vremena,ali nije zanemarivo i nije za potceniti ( i Crnogorci su u jednom trenutku postali Crnogorci, o Bosancima da ne pričam )

GM
Što je najgore, istorijski više se ovde vijorila mađarska i turska zastava, nego srpska,a čim je tako eto ti istorijske podloge
Vojvodina naša dika biće jednom republika (komunisti),ekonomska je ono što si garant čuo Vojvodina je čardak cele Evrope ovo ono.

Daj ti narodu pare, posao, nema separatizma nigde.
Hvala bogu da će ga biti kad ti posla nemaš a onaj ti dođe i kaže Eeee sve nas muzu ovi iz centralne Srbije, Beograda, pičke materine a da smo mi lepo samostalni bla bla...
Hajde. Eno ti muslimani u BH, dobili državu i ne znaju šta će sa njom.
A kad ih se setim na početku rata, ankete pičke materine
JAŠTA NEGO ZA SAMOUVJERENU BOSNU.
Sve će se srpske zemlje jednom opet ujediniti, to tako ide kroz istoriju pa sad na ovaj ili onaj način i koliko do toga će da prođe- druga je stvar.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:NezavisnaDrzavaHrvatskaDistricts1943.png
više se ja bojim ovi mojih nego Mađara,vama će djarme a onima rumuni da ulete,garant svi imaju karte koje su PANDAN ovoj

Ne znam šta ti je na slici jer je neki iksić, ali i ja tako kontam, više me strah separatnih Srba nego svih drugih po Vojvodini. Uključujući i Bugare :)))
Uostalom sav kapital, sve što vredi ovde je pokupovano od Đukanovića, Hrvata/njihovih firmi/ i Viktorija grupe.
Od svih para koje su po basnoslovnim cenama naplatili za onu legalizaciju kuća uspeli su napraviti Đinđiću spomenik u gradu. Jeb'o im on mater. Demokratama. Jer oni sad vladaju, a ne Mađari? ovim gradom. Ulice su razlokane, hiljade kilometara neasvaltirano, zatvaraju se firme kao pokošene.
Fidelinka propala. Ma hajde. Kupiće je Viktorija i jebi je više.

Аурора фино исписала.. поштовање!
Е сад што се мог неког мишљења тиче,искрено ми је пун курац прича како Војводина храни Србију.. Не чине једну државу њиве! Нормално је да највише новца оде у Београд када је Београд центар не само Србије већ и мало ширег региона. Aли исти тај Београд је центар потрошње и центар свих страних инвестиција и компанија које долазе у Србију. Баш бих волео да видим како би Војводина опстала као држава,струју би вероватно увозили из Румуније,ложили би трске и сви би само јели соју и пшеницу. Мислим да је регионализација добра ствар,али проблем је што мало правих вођа има,углавном су то лопуже које испразне општинску касу и онда кењају како све паре одоше у Београд (Из Суботице сам,па знам)..Све у свему,мислим да неће доћи то отцепљења јер и ови који се залажу за то, знају да не би успели сем ако би Војводина постала нова Црна Гора,шверц комерц,политичка мафија.. с тим да би их ујебало јер Војводина нема море.. осим ако панонско не васкрсне..

Пошто сматрам тему изузетно битном, а већ сам рекао шта сам имао о томе, копи/пејстоваћу свој коментар са раније теме (Ставови вукајлијаша о ВОјводини) овде:

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Рецимо да ће Војводина постати федерална јединица кроз 6-7 година, а независна држава максимум 10 година после тога ("Република Војводина").

Рецимо да је сценарио већ више пута виђен. Аргумент да тамо претежно (65%) живе Срби па да је стога то неизводљиво пада у воду када се потегне за познатим НАРЦИЗМОМ МАЛИХ РАЗЛИКА ("Нисам ја исто што и ови опанћари из Шумадије, ја сам СРЕМАЦ!!" "Ове београдске дахије могу да нам под прозор пљуну ми Војвођани смо увек били културнији" и сл.)
Довољно да направиш малу варницу, препусти гориву остало.

Рецимо да ће се то догодити и (првенствено) зато што су Срби генерално нација идиота који на својој грешци не могу да се науче. За 100 е већу плату, добио би двотрећинску већину чија би воља ЗАИСТА БИЛА да се Војводина одвоји од Србије.

Рецимо да би поново (по ко зна који пут у историји) прогутали идеолошке флоскуле због које би нам одвајање Војводине "лакше пало" - на пример

"ионако ћемо сви на крају бити у Европској Унији, границе нису битне"

Подсетник скептицима да се 1974 знало шта значи Брозов предсмртни устав СФРЈ, да се знало да је њиме дух пуштен из боце и да ће веома брзо али не одмах доћи до слома тадашње заједнице.

Исто тако, док ми гледамо лепог Бокија како парадира по ТВ и апдејтујемо своје фејсбук налоге, они који имају памет ћуте и раде у позадини. За пар година ће се појавити гласови из драге нам ЕУ да би требало да се позабавимо "проблемима Војводине" као и да се "не играмо са њеним уставним статусом" по коме ће она тада бити већ федерална јединица и томе слично - много пута виђено али (нама) недовољно да било шта научимо.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Досад сам могао да игноришем расправу пошто немам одређени став према томе.
Али:

Баш бих волео да видим како би Војводина опстала као држава,струју би вероватно увозили из Румуније,ложили би трске и сви би само јели соју и пшеницу.

Много боље би опстала него Црна Гора која је, јадна, морала да се бави шверц-комерцом навелико и да шаље студенте да заузимају студентске домове.

Мислиш Јанковићу да Војводина не би слала студенте да заузимају домове? То што Србија прима студенте из Црне Горе и школује их бесплатно је један велики проблем и огроман трошак,али изгледа да то никоме није битно јер Боже нећемо да кваримо односе са комшијама. Иначе као што рекох у претходном посту,не мислим да би боље опстала,можда првих пар година уз гомилу неких инвестиција,помоћи монетарног фонда и осталих глупости.. уосталом као што је и Србија живела релативно добро у почетним годинама нове гарнитуре власти.. али онда кад се потроши и покраде све то што дође у земљу,тада настаје проблем.. а кредите треба враћати.