Prijava

Festival.
Prosle godine je bio na hipodromu. Jedno vece se izredjaju grdni blues bendovi.. Dodju i iz inostranstva, i ovi nasi, domaci. To je strava.

Ма не пратим ја блуз толко, само знам по куму, сви кажу да је убедљиво најбољи на нашим просторима, а и шире...

Lu prijatelju, kad je to????????????????????????????????????????

blagodarim, dolazim sledeći put :D

Ако је у јуну, можда се сретнемо :)

Fora je sto mnogi ljudi ne znaju kako usna harmonika moze da zvuci. Navikli su na Boba Dilana, i ostale totalne fejlove od harmonikasa. Svako od vas sada kad bi uzeo harmoniku, mogao bi da naduva to sto on svira.
Takodje, retko ko je zapravo cuo ikoga osim Pere Dzoa.
Poenta je sto je njegova svirka na fazon ciu-iu. Nema konkretnog tona, svi su tu zajedno, svi vriste, predje na visoke, udavi tu, ne zna da stane, publika pocne da se smara, pocne da im smeta. Pricam cisto profesionalno, nemam nista protiv coveka, nisam pricao nikad sa njime.
Stvar je ukusa na kraju krajeva. Ja volim kako svira jedna moja drugarica, Jocina ucenica, Djurdjina. Ubacivala se par puta da svira na Jocinim svirkama, i svira onaj spori bluz. A ton joj je kao kucerina, masivan, tezak. Tonovi konkretni, ima melodiju, svaki pogadja direktno u dusu.
Mislim, ne, ne mislim da ona svira najbolje, ali navodim kao primer.

Mislim da Joca i Ljuba sviraju najbolje. =D
Virtuozni su, ali na nacin da cujes sve tonove koje sviraju, kao na gitari, jebiga.

Hehe. Strava. Jebiga. Niko vise ne promovise bluz u Srbiji. Ima nas par sa Jocinih casova, ima par bendova, ali sve je to zatvorenog tipa, jer televiziji to nije interesantno da pusta.

Hm, da. Casovi su 2500 dinara. Dvaput nedeljno, grupni casovi.
Trenutno ih nema, treba opet da se pokrene to, ali sad bar znamo koga da pokrecemo, i kako to ide.

Lu, da ti ja iskreno kažem, nikad u životu nisam uzeo gitaru da sviram....ne znam ni osnovne note, ali zato po vasceli dan slušam muziku. Bluz sam skoro zavoleo, ima 2 - 3 meseca. Na džez radio imaš podradio (da ga tako nazovem) sa blues muzikom, slušaj ima dobrih stvari. Skoro sam našao jedan album sa kojim sam oduševljen. pa da podelim sa ljubiteljima bluza. nije klasični bluz, ovo je takoreći, nju vejv u bluz muzici. :D

http://www.b92.fm/_player/flash/B92FMPlayer.php?uid=120544&playlist_id=74289&playlist_type=1

poslušajte, ja sam odlepio, ima dobrih stvari. :D

Ovo je jos malo pa rock, jbt.

Zapravo, ovo previse lici na rock da ne bi bilo rock xD.

da...ali poslušaj 2. i 3. pesmu....videćeš da je to u suštini bluz, kantri samo malo svežije upakovan...pokušaj da preslušaš sve ako te ne smori, videćeš da ima dosta kvalitetne muzike. :D eo jedan meni drag lik.

http://www.youtube.com/watch?v=Q3rtiZDJcE0

pa reci da ovo nije bluz. :D

ja imam drombulju...i solidno je sviram..ozb.
recimo umem iz ko to tamo peva da raspalim teme...
http://www.limundo.com/slika-Drombulja-799126x640.jpg
i to bas ovu...u istoj ovoj kutiji ista ovakva...imam je jedno 12 godina...al je nisam video jedno 2..

uf što ne volim gitariste bez slajda. :D