Podijeli sa Vukajlijašima

  1. XD

    Piterson gospodar prazne price i filozofije, zaljubljenik u svoj glas, ne zanima ga toliko istina koliko da uziva u tome kako ga slusaju otvorenih usta dok koristi zeznute reci za razumeti.

    Slusao sam diskusiju sa Dokinsom, iako je ateisticko govno ispao je mnogo iskreniji u vezi onog u sta veruje (onda ateisti su veliki vernici, ateizam je religija, potrebno je mnogo vise vere da je iz nicega postalo nesto i iz haosa red bez tvorca) nego piterson.

    Piterson na jednostavno pitanje ne moze da odgovori jednostavno.

    Pita ga “da li verujes u boga i zasto”?
    Ovaj odgovara STA ZNACI DA LI, STA JE BOG, STA ZNACI VEROVATI, KO SMO MI DA LI VODA MOKRA

    Pita ga “da li verujes da je isus rodjen od device”
    Ovak odgovara prema altitudi na kojoj obitava vodeni patuljak koji se manifestuje u pecurkama koje trajfo konzumira niskom frekvencijom reference objekta alokacije

    Isus je rekao da ce istinu shvatiti i razumeti oni koji je prihvate kao mala deca, iskreno i ponizno, a ne kao arogantna govna zeljna slave

    Tacno ce dobro doci pravoslavlju i on njemu, mix paganizma i grcke filozofije umotan i lazno hriscanstvo je ideano okruzenje za takve parazite

  2. Cak ga je i onaj debeli pedofil muhamed hidzab dobro prodrmao sa 2 stiha upravo iz bilblije koju bolje poznaje nego ovaj zalizanko

  3. Svako ko ima preko 25 godina i u 2024 godini prelazi u abrahamske religije nije bas najmudrija glava

  4. Religije kakve poznajemo nisu vise relevantne tj prevaziđene su naukom, ostati kulturoloski krscanin ili musliman mi je okej, pratiti neke običaje jer si odrastao uz njih mi je također okej ali “spiritualno povezivanje sa višom silom” preko abrahamskih religija mi je prevaziđeno.

  5. Kako mislis prelazi u abrahamske religije, pa on je vec bio tu, hriscanstvo je abrahamska religija kao i islam i judaizam..

  6. Aha ne mislis na njega nego na tipa smoleta npr, jasno

  7. Ne poznajem ga baš najbolje, mislio sam da nije bio krscanin

  8. plidu brate ti si puko skroz

  9. Da, vrati se powerslavlju tebra, thats the way

  10. Ne mozemo mi drugari da vjerujemo da neko leti na konju do boga, da hoda po vodi i razdvaja mora štapom, to je nerazumno

    Izvući korisno iz svega toga, deset bozji zapovjedi, neke pouke i slično, sve je to super ali ne mogu mozak da prevarim toliko da povjeruje u sve sto tamo pise

    Nekad ranije sam mogao, ali sada nakon ovoliko obrazovanja skolovanja ucenja citanja proucavanja promatranja i generalno zivotnog iskustva, ne mogu da vjerujem u to

  11. “Ako Hrist nije umro i nema uskrsenja, jedimo, pijmo jer cemo sutra umreti.”

    To hoces da kazes, zivis pun kabrio gas oslobodjen religioznih stega i tih trivijalnosti nakon tolikog obrazovanja i promatranja zakljucio si da nema Boga i da sve sto postoji oko nas pa i mi sami postoji kao niz slucajnosti i samo od sebe i da zivot nema visi smisao? Da li sam dobro razumeo plidu? DA LI

  12. Plidu lakonski:
    DA, I?

  13. Religije kakve poznajemo nisu vise relevantne tj prevaziđene su naukom

    Ovakvu left lejm amerikan koledž grl glupost zaista nisam očekivao ovde :)

  14. E da nabasah skroz slučajno na ovaj kanal, vredi

    https://www.youtube.com/watch?v=6Z9JWZZ9TQE

  15. Nisam skauz porekao postojanje boga nego govorim da su abrahamske religije prevaziđene jer nemaju više čvrste temelje kao onda kada nauka nije bila dovoljno razvijena da dokaže i objasni mnoge tadašnje nepoznanice

    Danasnje religije nemaju vise ni duhovnu svrhu nego ih koriste u politicke svrhe, vise od pola covjecanstva nikada nije ni procitalo “svetu knjigu kojom se vodi” ali je zato sasvim korisno sredstvo pri osnivanju politickih stranaka koje ce kao da promovisu sutra te vrijednosti lol

  16. Nismo o religiji odavno

  17. hm... da li je jos ziv neko sa kim sam imao ovde neki odnos... :)

  18. Imas onaj klip na yt gdje lik pita krscane po evropi da daju neki citat iz biblije ili kako se to kod vas zove, bukvalno niko nista ne zna a govore kao da su krscani yea yea im christian znaci tehnicki si krscanin samo da bi mogao da se svrstas u evropljane i distanciras od migranata iz azije ali u sustini nisi ni vjernik lol

    E to vam je globalno slučaj s religijama danas

  19. Hvala za odnose, a bilo ih je

Rekli o sajtu

Da. Definitivno ima dobrih fora, svaka čast onima koji ih smisliše. Respect Vukajlija.

MyCity Forum · 4. Februar 2009.