Prijava

https://youtu.be/bTyZmsXKmoA

Zoran Ajkula je kralj. Čovek se bavi, čime se bavi, to mi ne znamo. Ali je gospodin čovek.

Ko je Ajkula i odakle tebi predznanje o njemu

Pa izguglaj. Gospodin čovek, to mogu da kažem iz iskustva.

Kako ce samo da se raspadne ovaj Avganistan, samo gledam. Nece proci tri meseca imace ekonomsku i socijalnu katastrofu neslucenih razmera. Pare su iznete iz zemlje, svako ko ima dve cuke je zbrisao, banke su povukle kapital, western union i ostali za transfere novca se povukli iz zemlje, obustavljena svaka ekonomska i humanitarna pomoc... cenim da ce se Talibani sami povuci ovog puta, verovatno cim napune dzepove od ovih mrvica koje su ostale.

Si lud, oni najjači sa opijumom. Tek će sad da procvetaju ko mak.

Sve ovo je u vezi sa milijardama dolara prihoda od heroina, jebe se njima za Avganistan.

Nafta ili opijum, tu su Ameri.

Oko 85 - 90% svetske proizvodnje maka svojevremeno, možda i sad proizvode toliko.

Talibani su proglasilo opijum za haram i poceli da pale polja maka. Zato su ih i invazivali.

avganistan je meni misterija, jer to je nesto sto je u principu nastalo kao satelitski rat gde aj da naoruzamo talibane da jebu kevu rusima, pa onda talibani jebali kevu rusima pa onda stas sad aj vojsku tu da se pravimo da smo mi jebali kevu rusima, pa onda kad god neki interni konflikt u americi "GLE, AVGANISTAN", a u principu nema neke vajde od svega toga osim sto opravdava ulaganje u vojnu masineriju americku, sto im odgovara

talibane niko ziv nije dirao, sve vreme su imali vecinski deo drzave gde su bili glavni

nece nista da se promeni za 90% avganistana, jedino ce ovi u kabulu i okolo, sto vidli malo zapada i prodavali opijum da pocnu da zive ko sto je ostatak zemlje do sad, u srednjem veku. ako nisu pobegli.

mada, bice gladnih ako krenu talibani da pisaju uz vetar. zive u jebenoj pustari, nemaju cime bas da odrzavaju vece gradove.

problem je ovo sto bombas kaze, ako ispadne da odjednom sad nepismeni moraju da vode toliki narod, nece se sve to proslaviti.

te stvari i revolucije ne mozes da radis idealisticki, a ovi mi lice tako. na kraju moze sve to da lici na juznoafricku revoluciju gde isterali evropske zemljoposednike, uzeli im zemlju i podelili narodu i za godinu dana umirali od gladi.

avganistanci mozda i nece bas od gladi, ali nece biti prijatno ljudima koji zive u gradovima

Saradjivaće talibani sa ostatkom sveta itekako. Nema šanse da će sada uništiti opijum, verujem da im je došlo iz dupeta u glavu. Ono, kao i inkvizicija u 16. i 17. veku, služiće se verom i ideologijom u koju slabo da veruju da se zacare, vladaju i rade šta oće. Žao mi je naroda, jako, jer će proći kao i Rusi pod staljinom.

kog naroda, pa nisu talibani singapurćani

Da je ikome u interesu isterali bi se talibani iz avg za manje od nedelju dana. Ovako jedini interes tu ima amerika, kojoj situacija odgovara kao (jos jedan) izgovor da nastave da trose trilione na vojni budzet

Zemlju zauzela teroristicka organizacija i jedino sto vidim da ikome tu smeta su feministkinje sto sad zene tamo ne mogu da rade

To je kao da ti nukuju zemlju i sve sravne i ti izjavis ee jebem ti zivot gde sad da kupim pivo

da su hteli izgovor da troše pare na vojsku, ne bi se povlačili, kako to misliš

napravili prostor ameri za novu intervenciju...Nije im ni taktički tamo dobro...ov iih ubijaju pomalo, vrv pada moral vojsci...ionako su najbolji kad napreduju uz bombardere...u gerilskim ratovima se ne snalaze najbolje. Nije lepo kad šalješ kući kovčege...

Nije. A i kad pogledaš sve te silne hamere kojima se vozaju naokolo talibani, i kakvo oružje imaju, sve ti je jasno. Svi će profitirati, sem naroda, Rusije i možda u nekoj doglednoj budućnosti Turske.

Jbt u sve se razumemo.

Mene vise brinu posledice po Evropu, ovaj talas "izbeglica" ce biti poslednji ekser u evropski kovceg, jbt odmah na Nemacku nagrnuli pa dokle

Sad bi Car rekao da ste stoka sa Balkana i da ne mozete da gledate sa visine napredne talibane.