Prijava

Hrane se baci oko 50% proizvedenog sto prodato sto neprodato tkd ti to ne pije vodu. Ima hrane osim po afrikama i pakistanima vise nego sto moze da se pojede

ima pirinča, brašna i nudli kolko ti srce ište, kvalitetno meso, kvalitetan sir i vino, med, posebne sorte voća i povrća, posebne začine i još mnogo štošta kupuje onaj ko može da priušti, a takvih je malo čak i u razvijenim državama

Ne moze da se proda dovoljno da bude znacajno za ekonomiju, to ne znaci da ne moze bohor ili matijevic da zaradi

pa ne može ako poseješ jednu ili dve žitarice, ako pravilno diversifikuješ ima malo više smisla, mada se svakako slažem da zemlja veličine Srbije nema potrebe da do kraja forsira kapacitet Vojvodine, čak i kad se maksimalni izvoz uzme u obzir

mi treba vodu da izvozimo ako mene pitate

E a ovo da ljudi ima sve vise pa veca potreba za hranom je isto kurac od argumenta, u evropi nema sve vise ljudi nego stagnira otprilike. Ima vise kineza indijaca a njima tesko da ces da prodas po ceni kojoj ce oni da budu spremni da plate

mi treba vodu da izvozimo ako mene pitate

bolje da pucamo sebi u glavu, brže je

po mom mišljenju, najbolji način da Srbija prosperira od proizvodnje hrane je da se 1) fokusira više na manje bejzik kulture, 2) da se više prerađuje i izvozi prerađeno, a ne samo sirovo s njive i 3) da se inkorporira u turizam i odradi ozbiljan marketing oko toga

znam da mnogo drvim kurac o ovoj temi, al ćale mi je inženjer poljoprivrede, 30 godina radio u PKB-u, nauči se nešto od slušanja razgovora s kolegama, a i zanimljiva mi tema iz nekog razloga baš mnogo

gambi, da li si se nekad bavio poljoprivredom, radio na trgovini prehrambenim proizvodima i uopšte imao bilo kakav kontakt sa materijom?

takodje, zanimljiva je i ova bombijeva priča o zemljištu

po prirodi stvari, zemljište je ograničeni resurs, ima sve manje zemljišta za poljoprivredu, populacija sve brojnija, suše sve češće u mnogim delovima sveta

ali, s druge strane, gledao sam skoro neku emisiju o rusiji i glavni narativ je bio da će rusija ponovo ojačati u budućnosti jer će s klimatskim promenama doći do otopljavanja sibira, možda već sredinom veka; i da će to osloboditi ogromnu količinu resursa koja je sada zarobljena, ali i nesagledivu površinu obradive zemlje, dovoljnu da hrani ne znam ni ja koliko desetina milijardi ljudi, bukvalno vojvodina na kub, pa sve to na kub

Da, ali kad bi Sibirom vladali Holanđani. Sve i da toliko otopli, a ne vidim da će se to desiti u bliskoj budućnosti, ostae krčenje tih šumurina, preoravanje tundri, obezbeđivanje navodnjavanja... sve u svemu koštanje veće od dobiti, takođe izazov za razvijenu i uređenu državu, a ne jebenu Rusiju čija se poljoprivreda zasniva na sledećem:

Partijski komesari sede na sednici i kažu region Krasnodara ima obavezu da u sledećoj godini proizvede milijardu litara mleka. Stručnjake nemaju, korupcija na steroidima, pola krava pocrka od bolesti i dođe novembar oni proizveli 100 miliona. Onda uzimaju pola para koje su pokrali svojim koruptivnim aktivnostima i uvoze 900 miliona iz Irana da pokažu kako Krasnodar ispunio kvotu i dobiju medalju.

A šta će biti sa sibirskom aronijom :(

Treba nam više koštunjavog voća btw badem skup u pičku materinu a lako se posadi i napreduje i u našim klimatskim uslovima

Jesam bomby, radio sam kao student u fabrici za preradu voca i povrca, a da ne pominnem da moji imaju zemlje pa sam i tu pomagao kao mladji i to dosta. To sto sam iz beograda ne znaci da nemam familiju van beograda, kao i svako uostalom. Radio sam ja sve i svasta u toku srednje i faksa, svakakve krs poslove, taj u fabrici cak nije ni najgori lol. U trgovini nisam radio doduse to mi je bilo prebedno bas, bukvalno bih se radije ubio

treba legalizovati vutru i organizovati jovanjicu 3, malo para u marketing i imacemo najjaci turizam u regiji uz grcku i hrvatsku

Pinjole pogotovo

Haha guglam sad nikad čuo ovo izgleda odlično jbt

realno za 20 godina kad svuda bude legalno bice go kurac, sad je prilika da se zaradi novi autoput

Jel realno da nikad nisam čuo za ovo koji k

nego ne nadjoste mi drzavu koja je bogatija od srbije da joj je glavni doprinos u gdp izvoz hrane.
bonus: preradjene hrane.

ajde, mora da ima neka, ima i malih specijalizovanih zemalja, bar jedna. iskreno pokusavam sad da smislim koja bi bila i nesto ne mogu da se setim.