Prijava

Tj poljoprivreda je potrebna da se nahranis i to je to. Ako mislis da ces nahranis milijardu indijaca jeftinije nego neko drugi varas se. Da bi hranio takve treba budes veca ili ista beda ko oni.
A bogati nece kupuju od tebe imaju dovoljno.

I sta ces onda?

daj ti primer države gde je proizvodnja guma najveći deo GDP

uporedio si proizvodnju guma i poljoprivredu

nigde nisam rekao da je poljoprivreda najprofitabilnija stvar na svetu, rekao sam da (prevashodno iz ugla pojedinca) može od nje lepo da se živi ako se radi kako treba i s planom i analizom tržišta

Moze jedan na 100 hektara, ekonomski…

Lupam brojke al kapiras

pa neces zaraditi pare ako ti je poslovni plan da nahranis milion indijaca

zato sam i rekao ono da ako gajis psenicu i kukuruz ne mozes da imas bog zna kakva ocekivanja

nije poljoprivreda samo hranjenje indijaca, sta mislis koliko jedna kvalitetna vinarija na primer prihoduje godisnje?

Celte ja 10 k evra godišnje imam samo od telića

Elem stanje u poljo je očajno baš baš
Jedino što još vodi dušu je sirovo mleko
Ostalo je sve satrveno jebu nas veliki sa cenama koje obaraju jebe nas država jer ne stoji iza nas

ovo što vidim poslednjih godina, hrana je za oči, voće pogotovo... planiram ako Bog da dizati neke zasade šljive, jabuke i borovnice u budućnosti.

Za voće ti treba hladnjača da čekaš cenu jer u sezoni obaraju govna
A Srbija je specifična kad krenu maline da se sade svi jebeno sade i 2 godine bude dobro treće pušiona jer ih ima ko blara
Tako borovnice, tako aronije i sve redom sto je dolazilo da bude moderno

moj stric ima lep manji zasad tresanja, rodilo ko blata, pripremio berbu, otisli kad ono pobrano

govna od ljudi, da dodjes i da jedes ajde nekako, greota zabraniti, al da ukrades nekom ne znam ni ja koliko stotina kg, ako ne i tonu tresanja, treba biti govedo

moze da se zaradi od poljoprivrede ali ne moze drzava odnosno ekonomija da se razvija od toga jer nema trzista ni za sirovo ni za preradjevine. jer je poljoprivreda makar u polurazvijenim i razvijenim zemljama optimizovana da zadovoljava potrebe za svoje stanovnistvo i izvoz. sad da uzmes da zasadis 5x vise sranja po vojvodini toliko ne bi imao kome da prodas jer je trziste vec popunjeno. kako su se hranili pre tvojih sadnica tako ce i nakon, nisu ljudi sedeli gladni dok bombas ne preore vojvodinu i zasadi kuruze da hrani evropu

moze da se zaradi od poljoprivrede ali ne moze drzava odnosno ekonomija da se razvija od toga jer nema trzista ni za sirovo ni za preradjevine.

zavisi, za mnoge proizvode je trziste prezasiceno, ali ima izuzetaka

odgovorno tvrdim da kvalitetno srpsko suvo meso šuri sve iz iste kategorije ovde u nemackoj (koje je, uzgred, papreno skupo), sad jbg ne znam kakve su regulacije i dal svabe stite svoje proizvodjace, verovatno da

doduse, mi smo svakako na dobrom putu da unistimo u potpunosti stocni fond, tako da nece biti vise domaceg suvog mesa svakako

sad da uzmes da zasadis 5x vise sranja po vojvodini toliko ne bi imao kome da prodas jer je trziste vec popunjeno

moraš da znaš da je potražnja za hranom sve veća i veća zbog porasta populacije, dok je obradivog zemljišta manje i manje... sve drugo osim hrane se može nadomestiti, za hranu ne postoji 3 d printer i treba ulagati svaki dinar u obradivu zemlju

Hrane se baci oko 50% proizvedenog sto prodato sto neprodato tkd ti to ne pije vodu. Ima hrane osim po afrikama i pakistanima vise nego sto moze da se pojede

Ovo sto kaze sev je tacno za suvo meso al opet, pojedinac moze da uspe nisam to ni osporavao, pa evo matijevic se userava od kinte, nego ne mozes da napunis vojvodinu suvim mesom jer nemas toliko kome da prodas. Ne moze da se proda dovoljno da bude znacajno za ekonomiju, to ne znaci da ne moze bohor ili matijevic da zaradi

hrane ima al kakve.sve je gora i gora,meso posebno.jescemo mi za neku godinu ko astronauti neke stanglice sa proteinima,jer tako je isplativije nekom sto vec i ne zna kolko para ima/ali nema veze

Kad bi uzeo i iskoristio poljoprivredni kapacitet vojvodine maksimalno ne bi zaradila zemlja nego bi se oborile cene hrane da ti se ne znas da li ti se vise isplati da bacis ili prodas. Kao kad bi rusi uzeli i povadili sve dijamante iz sibira i pustili na tržište, pala bi cena 300x i bilo bi bezvredno