Prijava

Klik refres f5 ekipica

kako trudnoća napreduje caro?

Obrnuto proporcionalno inspiraciji defkama koje slazes apropo mudrolijama tvog calca debilka skim delis rucak.

Taj lvl

Jutros pakleno, u 10h - 30C

They/them Cara se vratili.

Tražim ponude za letovanje, i kao klasičan burag idem u grčku.

Nego razmišljam, grčka ima jebeno dobru istoriju, istorijske lokalitete, samo od toga mogu da žive. Imaju jebeno DVA MORA, olimp..

I oni stalno u nekom dužničkom kurcu, kako jebeno uspevaju.

I onda imaš japan, na pustom ostrvu gde su vulkanske i seizmične aktivnosti na dnevnom nivou. I oni među prve dve-tri ekonomije u svetu.

Ako nađeš nešto jeftino do 600-700€ za dve osobe javi
Prednos Kefalonija

Mož se nadje za te pare. Al otišle cene baš, kažu da im struja poskupela do nebesa.

Radio sam seminarski na temu grčkog zaduživanja prije par godina, mogao bih da ti pričam o tome ali samo cu ti reći - te zemlje južne evrope su specijalni slučajevi i mentaliteti posebno Italija i Grčka i sušta suprotnost od Japanaca.

Uz to, država se ne može graditi isključivo na istoriji i turizmu mada su narodi toplijih krajeva generalno inertniji i nesposobniji od ovih sjevernijih, pa i to treba uzimati u obzir.

Preporučio bih ti knjigu od Jareda Diamonda - Collapse: How Societies Choose to Fail or Succeed.

Jako dobro štivo, biće ti jasnije neke stvari i glede nas

Pre Pliduovog posta sam hteo da napišem da su Grci jebeni neradnici nema tu šta, do mentaliteta je
Dajte nam malo salate daj da igramo pored mora i da jedemo masline sta ce nama vise sta ga jebem imamo 2 udžerice to ce izdamo turistima i bice para da se prezivi

ne moze da se zivi bogato, kao celo drustvo, samo od turizma.

ne bi ja tek tako otpisivao te mediteranske ekonomije ko sto kazes plidu, lenji, ne umeju da vode drzavu itditd. to su civilizacije starije od svih ovih sto nam sad pricaju kako se zivi, a i dalje postoje.

najdugovecniji, i generalno najsrecniji narodi. zdrav, srecan i nahranjen, o kakvom drugom bogatstvu pricamo?

Samo nek je zdravlja

mislim da je najveci problem koji imamo mi sa centralnog balkana taj sto smo u dusi grci, a hteli bi da budemo ko nemci. a nismo.