Prijava

Pola pismenog pravosudnog gotovo. Prepisao sve brat, samo da javim cari. Sutra drugi deo

Napred kirk tebra. Svi prepisuju na pismenom delu, jbg vazno je od koga prepisujes.

Jesi pisao presudu bilo zajebano il planiras isto prepisujes

to su ti nasi pravnici i zakoni

Bolje tako, snalazljivi u situaciji nego puki streberi mozga bez.
Ionako postovanje propisa ne donosi nista korisno

radili mi ortaci pripravnici stari iz palate. smetanje drzavine, ono povreda prava prolaza, pisanje presude. to se po automatizmu prepisuje, al ono nije lako ni prepisati, 4 sata drkanja, obnevideo sam od fona. sutra je moj fah

Dobro je ocito imas kojekakvih vezica cim si pripravnicki odradjivao po ustanovama i imas "ekipu"

Em manje placas upis u komoru, krace moras da staziras i jos steknes bolje iskustvo

Znaci vec sam start za advokaturu trazi odredjenu vezu. Nije posao za sirotilju

djoku manje placam, 5000e pri upisu jer nisam obavljao pripravnicki u advokatskoj, vec u organu gonjenja. za ove kod advokata je 500e.
kancelarije su kurac za iskustvo jer si rob advokata, a 95 posto su izrabljivaci.
u drzavi ces imati vise pozicija gde ce te saltati ako pripravnika, te stoga i vise sefova pa je veca sansa da ti dodje neko ko je ok lik, a i totalno si u materiji, za razliku kod advokata gde radis kojekakva sranja po automatizmu da ne bi tvoj principal gubio vreme. i da, jedino si pogodio da moras da imas bilo kakvu vezu da bi te prihvatili u organu pa cak i od namestenika (sto je moja prica konkretno) i za radno mesto koje ne placaju, sto sam bio ja - volonter pripravnik. po jacini veze startujes u organu i ako dobro isfejkujes da ti veza neko mudo (sto je moja prica konkretno), bio sam do jaja pozicioniran, al sam zato posle promene vlasti zglajznuo u blato, jebali su mi kevu. mac sa dve ostrice.

svakako brate mesas pojmove.

Pa pripravnici u drzavnim su uvek bili bolje privilegovani pri tome trebaju ledja, i naravno da nema plate a kod advokata bi se bas proslavio sa platom..prodajes muda za bubrege jbg

Onda se nesto izmenilo, cifra za polaganje pravosudnog je razlicita za ko je u drzavi i ko je kod privatnika, makar za ns komoru imam taj info ne znam jel se sta menjalo

Ali 'jedino' sto sam pogodio je da je kirk imao debelu vezu koja se u medjuvremenu izjalovila looooool

Ali da, ovo za taksu ima smisla, sirotilja koja ide kod advokata na pripravnicki fura fazon 4god i radi za minimalac, dok vi preko veze palite u elitu, ne primate nista, traje duplo krace i na kraju vas opauce na taksi, al racuna se da nece biti problem jer znate sta radite i od starta ste spremni bez plate da funkcionisete.

I onda jos kenjate kako ste radili bez plate jbt.

to su ti nasi pravnici i zakoni

Ti si u Švici tebra ne prihvataj to lično

to su ti nasi pravnici i zakoni

Pa što se nisi školovao za pravnika u Srbiji i ostao da živiš tu majmune

to su ti nasi pravnici i zakoni

DRŽAVA DURADI NEŠTO

Treba cela jedna tema da se otvori na ovu rečenicu, certified celt moment frfr

tebra ne, pojma nemas al vazno da si ubedjen u to.

isto se stazira 2 god i kod adv i u pravosudju. taksa za polaganje je ista i kod jednih i kod drugih, isto se tretira. razlika je prilikom uclanjenja u komoru.
a duze staziraju ljudi u drzavnim organima koji nisu pravosudje tipa ministarstvo, to je 3 god, a najduze ovi sto rade po firmama kao pravnici, privreda, to ti je 4 godine.

ako hoces da imas slobodno vreme, al da te kara ceo sistem, pritom da nemas love, al kao klajklaj ides kako vetar duva, onda drzavni posao.

ako oces da se jebes 20 sati dnevno, karaju te svi bez pardona al vremenom pocinjes i ti da karas, slobodno vreme ne postoji jedno 5 godina, brda zrtvovanja svuda za nesto posle, onda advokatura.

moj plan je da napravim zanat u drzavnoj i posle palim u adv, taman dok traje bend i ta zajebancija, posle samo rad rad

Dobro je kirk ne radim u pisarnici u ministarstvu pravde svakako, duzina staza varira, ranije je kod adv bilo 4 god

moj plan je da napravim zanat u drzavnoj i posle palim u adv, taman dok traje bend i ta zajebancija, posle samo rad rad

Bend>drzavna sluzba>klasicna advokatura

Rispekt

Kirk cekam izvestaj