Podijeli sa Vukajlijašima

  1. Opraštam zato što nam je Uzvišeni Allah naredio da opraštamo. U suru en-Nur Uzvišeni Allah kaže: „Neka im oproste i ne zamjere! Zar vam ne bi bilo drago da i vama Allah oprosti? A Allah prašta i samilostan je

  2. pa gde plivaju jebemusve, po mesecu? u svemiru, negde oko kajperovog pojasa

  3. Ma vidim da se gložite pa eto reko da se rendom uključim, bombardujte i nas, nijesmo šugavi

    A ajkule ne mogu proći van allenov pojas, šahmat

  4. Kameni jel te to šmoklja nagovorio da ispravljaš ljude ovdje ?!?!

  5. naredjajte religije po kvalitetu:

    1. budizam
    2. protestanti
    3. ...

  6. Dobro ja mogu da branim celta i onog drugog iz estonije kad nisam zauzet branjenjem smoklje al kad celt i onaj drugi iz estonije napadaju jedan drugog sto radit gospo moja od skrpjela

    Inace plidu posto si dobar decko i izvinuo si se za post koji nisam ni video, oces da kasnije napisem jedan poduzi post o teritoriju danasnje palestine i izrailja iz neutralne historijske strane

    Edit

    Jer ako se dobro secam gotivis donekle istoriju i ta moja proseravanja o rodoslovima

  7. Daj da čujemo i to gosn skauz

  8. Bice poslije fakat ozb

  9. Ne znam celt, da nisam odrastao na prostoru gdje š t u j u abrahamske religije, bio bih agnostik

  10. Cenio bih jedan TLDR na datu temu, autore Skauzer

    @pliduu - C, nego bivam nesnosan

  11. Ne znam celt, da nisam odrastao na prostoru gdje š t u j u abrahamske religije, bio bih agnostik

    ko je poqodio kom da se moli, a ko ce kod sejtana?

  12. S tier - zoroastrizam

  13. jer ja kolko vidim, nema mesta u prijatnom afterlajfu i za tebe plidu i za melkora, i za jos nekog ovde ako ima neki katolik.

    mada, po broju religija koje su postojale, veca je verovatnoca da cete svi dole.

  14. na kraju ce smoklja najbolje prodje, kad dodje do pravednog boga, on mu kaze brt, ti ziveo isposnicki zivot, nema veze sto nisi provalio ko sam nije bitno.

    kad naidje melkor bice:
    - evo me, sve vreme sam ti pisao i zvao te
    - who dat?

  15. vi agnostici cete najbolje proci bilo ne bilo boga, kad gledamo iz ovozemaljske perspektive

  16. Cenio bih jedan TLDR na datu temu, autore Skauzer

    Evo nepoznati autore iz estonije, nista spec, mislio sam samo jedan brzinski arminovski post sa nekim istorijskim nebitnim informacijama ne neki veci doprinos samom sukobu i stajanju na neciju stranu

    Veli ovako, pre 2000 godina teritorijom danasnjeg Izraela i Palestine ziveli su 2 grupe naroda, vecinski Hananci (razni narodi koji potekose od Nojevoga sina Hama tj njegovog potomka Hanana) i manjinski Filisteji koji behu ziveli uz samu obalu (Gaza, Gat, Akaron itd) potomci Jafeta i "dodjosi sa mora" tj sa Krita, dakle neki protogrci recimo.

    Izraelci dolaze u te predele tek u 15v pne kada pod Josuom prelaze Air Jordan reku i pocinju da se sire po Obecanoj im zemlji. Dakle tu pocinju prvi sukobi starosedelaca i Izrailja. Iako im je bilo receno da istrebe sve narode koje su ti zatekli oni to ofc nisu uradili i kao najmocniji narod koji im je vekovima zagorcavao zivot behu - Filisteji.

    Zapamtite to ime.

    fast forward, 10 vek, Izrael se deli na severno desetoplemensko kraljevstvo i juzno dvoplemensko kraljevstvo na jugu. U 8 veku pne dolazi do jako bitnog momenta, naime Asirija gazi severno kraljestvo brise ga sa mape a sve ljude odatle stavljaju na traktore i voze u neki nenaseljeni predeo na severu izmedju Tigra i Eufrata. Izraelci koji su tu raseljeni se nikad vise nisu vratili u Krajinu. Na njihovu zemlju Asirci naseljavaju oko 4,5 naroda iz raznih krajeva svog pokorenog carstva, oni nisu nikad bili poznati pod nekim jedinstvenim imenom a najcesce su prosto nazvani na pocetku Hananci po narodu koji je tu nekad ziveo ili cak Samaricani jer je Samarija bila glavni grad severnog Izraelsnog kraljevstva.

    However, vec za vreme Herodota 5vek pne imamo lagane izvestaje da se ti narodi tu na severu nazivaju jednim imenom Palestinci a ta teritorija Palestina-Philistia grcki Pa·lai·stiʹne po upravo gore navedenim ljutim Izraelovim naprijateljima Filistejima.

    Juzni deo prezivljava do kraja 6og veka pne kada se ruse zidine, hrama a Izraelci sad vec mozemo reci Judejci (jer je na jugu Judino pleme bilo najdominantnije ah opet plemena) bivaju odvedeni u Vavilon. Ono sto je bitan detalj je da se oni za razliku od onih manipulatora sa severa vracaju u domovinu vek kasnije.

    Dakle vec tad u imamo prvu laganu mrznju, na jugu imamo Judejce povratnike koji silno mrze ove neznabosce na severu s koca i konopca i vice versa. Tu je krenulo prvo prozivanje ko je prvi dosao, cije je kosovo itd.

    Zatim fastforward dolazi Aco makedonski u 4 veku pne, pa rimljani prvi vek, Irod Veliki i imamo vreme Isusa Hrista. Tu nije bilo nekih vecih demografskih promena. Ako neki dobri hriscani ovde citahu knjige i cudjahu se sto je bilo tako spektakularno sto je Isus razgovarao sa Samaricankom na bunaru pa to je zato sto je postojala ta ogromna mrznja izmedju Judejaca i Samaricana.

    Dolazi vizantija al to nije toliko bitno, situacija se komplikuje dolaskom arapa jer jevreji ne smiju u grad a peskiroglavci dolaze i u fazonu su, all your bases belong to us, svakako je ovo nasa zemlja jer smo mi potomci avrahamovog sina Ismaila, postujemo Svetu Knjigu a Muhamed je samo poslednji i najbitniji prorok , ovo mesto gde je bio hram je i nama bitno, jer gle cuda na mestu gde je Avraham trebao da zrtvuje Isaka kao predskazanje zrtve koju Bog treba kasnije da podnese kada njegov sin bude tu ubijen, Muhamed leti u nebo i time zabada zastavicu. Sad sam se vec umorio a nisam ni na pola price koju svakako niko nije procitao tako da cu ovde kliknuti posali i zavrsiti pivo.

  17. all your bases belong to us

    *all your base are belong to us

  18. kako su na kraju izraelci zavrsili rasuti po arapskom svetu, pa onda posle po evropi, nastavi

"Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“"

Danas | 06. Novembar 2008.