Podijeli sa Vukajlijašima

  1. prvo arminovski postovi se ne ispravljaju, a drugo sad sam odvrno fazon kafansko vece nisam u stanju za drugo poluvreme, śutra

    Edit drago mi je da je neko bar nesto procitao i da se igrao warcraft (nadam se) xd

  2. ima wikipedija, kad ne das

  3. Ma ima wikipedija al sto kaze jasar al to, al to, nije toooo

    btw ako te zanima za izraelce, raseljavanje, i tko su oni danas doista sutra cu ti obj sta te god zanima a sto te wikipedija ne more zadovoljit

  4. Ja cekam skauza u novoj epizodi, nema sanse da cu guglati i citati one neke ustogljene stilove pisanja pored ovog vukajlijaškog sa, samo nama poznatim, metaforama

  5. Top post skauz

    Inace mogao bi da objasnis i sta bi sa filistejcima ili npr ko su aramejci, amoniti, samaricani mada za njih si objasnio i ko je ostala bagra od naroda sa tih svetozemljaskih poseda

    I po cemu se uostalom razlikuju ovi gormiti od naroda, svi su semitskog porekla jelda

  6. A za ove filisteje, hoces da kazes da su oni mozda pelazgi, starosedeoci juznog balkanskog poluotoka koje su proterali heleni

  7. skauz ko su zapravo Sea Peoples i zašto su to u stvari drevna srpska plemena sa Sardinije

  8. Anonimni +1 za autora skauzer

  9. Filisteji su nestali kao narod u vreme acr makedonskog kada je unistenjem Tira svaki metar te zemlje pao pod giros.

    Ne znam za to kirk, vecina istoricara se slaze da su Filisteji sa Kartofa koji se tumuaci kao Krit i zato su ih ovi drugi narodi zvali “ljudi sa mora” ili tako nesto. Dakle mozda uppste nisu bili na balkanu.

    Ne znam jel pivo ali si me zbunio sa ovim “svi su semitskog porekla” ko se od koga razlikuje, kapiram da sam napisao?

    Filisteji - od Jafeta znaci Jafetiti il kako vec

    Ostali starosedeoci Svete Zemlje pre dolaska Izraelaca - Hananci dakle Hamiti

    Izraelci - od Semiti zato i “anti semitizam”. Podela je po imenima Nojevih sinovima to je valjda jasno. E sad ako mislis na palestince dakle oni su mix tih naroda doseljenih kasnije nakon osvanja severnog kraljevstv od strane asirije (opet semiti) i kasnijeg doseljavanja svega i svaceg a najvise arapa (jopet semiti)

    Za aramejce, semiti ofc, jevreji su u tom smislu aramejci jer je avraham otac jevreja “pozvan iz Ura Haldejskog” pre oko 2000god pne i pise za izraelce “otac ti je bio aramejac” a izraelci nastaju oko 500god kasnije kads se pod mojsijem formiraju kao narod. Jel ovo odgovor na tvoje pitsnje i zasto ne

  10. Nabijem vas na kurac, sta ste ovoliko ispisali

  11. Tacno vise ne znam sts pisem nije lepo da me manipulises smole, tnx kameni anonimna kozu ima meku kao svila

    Edit

    Ja sam kriv mujo, zivi caru prebite mene nemoyte njih xd

  12. Veliki pozdrav za kjekejsbdbdbsb

  13. Bravo za objasn Skauz, treba više da poješ pivo i pišeš.

  14. Podela je po imenima Nojevih sinovima to je valjda jasno.

    valjda nazvali nojeve sinove po imenima naroda koji ziveli tu :)

  15. malo kasnim s replikom ali nije palestina ta koja izaziva nego izrael već decenijama, moralo je kad tad da pukne. zajebavam se za Hitlera ali stvarno jevreji su narod od Boga proklet i to se vrlo jasno vidi u njihovom ponašanju

  16. dobro jutro crna gorooo, hvala ljudi na lepim recima to se nisam nado

    kirk brate i dalje ne razumem sta me pitas a sad gotovo da nemam alkohola u krvi

    valjda nazvali nojeve sinove po imenima naroda koji ziveli tu :)

    Sin ne moze biti stariji od oca, cak i na kirkovom linku mozes naci " Први пут коришћена током 1770-их од стране чланова Гетингенске школе историје, ова библијска терминологија за расу изведена је од Шема (хебр. שֵׁם), једног од три Нојева сина у Књизи постања,9 заједно са паралелним терминима Хамити и Јафетити." ali nije mi cilj sad da o tome diskutujemo.

    kako su na kraju izraelci zavrsili rasuti po arapskom svetu, pa onda posle po evropi, nastavi

    Da bi odg na to pitanje moramo prvo da vidimo ko su jevreji sefardi askenazi drugovi rasuti po celom svetu a ko su oni koji su se vratili u danasnji Izrael.

    Za to treba prvo napomenuti 2 bitne cinjenice:
    - U 2,3 i 4 veku pne prvo mnogi pagani prelaze na judaizam jer su jevreji koji su bili rasuti po svetu (pricam o onima nakom unistenja prvog hrama, onog solomonovog) sirili judaizam a isto tako, u II veku za tzv razoblja makabejaca koji su narode koji su osvajanjem potcinili prisiljavali na judaizam.

    Tu imamo prvi paradoks, da inace hermeticki zatvoreni jevreji koji strogo drze do etnicke i religijske cistoce primaju u svoje redove pagane i cak neke prisiljavaju na judaizam.

    - Unistenjem drugog hrama u prvom veku n.e dolazi do unistenja i svih rodoslova i zapisa o jevrejskoj istoriji i poreklu porodica o kojoj su oni jako vodili racuna, jer npr kada su se prvi iznanici vracali iz Vavilona u Jerusalim morali su da dokazu svoje poreklo inace ne bi bili primljeni u dgra tebra.

    I sad, u prvom veku jevreji beze u svet ali beze i oni "drugi" koji su u medjuvremenu primili judaizam silom ili milom + generalno niko od jevreja vise ne moze da dokaze svoje poreklo u belom svetu. Ostala je samo usmena tradicija ali tu imamo problem koji je sad predugacak za ovaj post izmedju komitova.

    E tu nastaju one teorije zavere, ko je i zasto kroz skoro 2 milenijuma prihvatio judaizam te postajao judejac i, ko su sefardi i askenazi, dje su tu hazari u celoj prici, da li su Ajnstajn, Frojd i ostali poznati jevreji stvarno potomci Avrahama-Isaka-Jakova i 12 Izrailjvih plemena ili su danasnji Jevreji nesto drugo i ko danas puca na koga u Palestini i zasto.

    @hezno brt ne ulazim u to ko je kriv, ne zanima ne to

  17. Sa kim su se razmnozavali Nojevi sinovi kad su bili jedini preostali muskarci?

"Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu)."

Skodin blog | 04. Septembar, 2010.