Prijava

То би био чика Ларс фон Трир. Филм је лудило. :)

Tarkovski, Piter Vir, Kjubrik i Goran Marković.

von Trier, Dogville. Tacka.

naši reditelji: Živko Nikolić, Aleksandar Petrović...

- Serđo Leone- majstor špageti vesterna, jebač keve. Scena dvoboja u For a Few Dollars More mi je trve kvlt:

http://www.youtube.com/watch?v=Y-rFT-uHm4w

- Tarantino- voli čovek da se zajebava xD
- Skorseze- Dobri momci, Ulice zla, Taksista...
- Kjubrik
- Spilberg

najviše volim bergmana. obožavam još i tarkovskog i ejzenštajna, kjubrika, vudija, linča, ima ih pun kurac. od živih reditelja cenim da je najjači verner hercog. jer je nemac i pritom mnogo luud nemac (sramota da ga niko ne spomenu ovde)

edit:
http://www.youtube.com/watch?v=ylXqc8TQ15w

Kopola - I to samo zbog Apokalipse, koja mi je jedan od najboljih filmova svih vremena. Ostali manje više, čak mi ni Kum nije toliko interesantan.
Kjubrik - Treba imati strpljenja nekada, ali nikako se ne može reći da su dosadni. Odiseja, Pomorandža, Isijavanje, Lolita
Koenovi - Njihove filmove su mi pre zabavni nego dobri.
Lebovski, Nema zemlje za starce...
de Palma - Untouchables, Karlito manje više, Skarfejs
Forman - Ističem ga zbog Leta iznad kukavičjeg gnezda, ostatak opusa nisam gledao;
Deni Bojl zbog Treinspotinga, ostalo je žešći šit
Finčer - Fight Club kao najreprezentativnije delo
Linč - Isključivo ranija dela, na čelu sa Eraserhead. Od onih kasnijih, gledao sam Mulholand dr. i nije mi se svideo
Skorseze i njegov Taksista, ostalo manje-više, čini se da nema mnogo nekog osobenog stila, filmovi su mu mlaki.
Tarantino je već na granici, Palp Fikšn je okej, Ulični psi, dok je recimo Kill Bill sranje, kao i Gadovi

E ovako... Moji omiljeni reziseri jesu> Tarkovsky, Jarmusch, GOdfrey Reggio... Mozda se setim jos nekog.
Kul je Tarantino, iako ne volim Kill Bill - zatim onaj Aronofsky ima fine ideje... Mada preferiram indie kinematografiju od ove holivudske... Koja je naravno klasa, al mi pocela da gubi dusu nekako...

e von trier je ludak, genijalac od covjeka... danci imaju dobre reyisere - nicolas winding refn...
hercog stipetic je majka... rescue dawn, agir gnjev boziji,... ali ja malo vise gotivim wim wendersa... bog paris, texas.. nebo nad berlinom
ima onaj hipster - tako ga etiketiraju, Korine - kakve filmove ima covjek, sramotno dobre.. GUmmo, Mister Lonely, Julien donkey boy, legendarni trash humpers
gus van sant je yanimljiv.. pogotovu last days... neka braca iz belgije zaboravih im imena, mislim da su cak i mozda blizanci.. ne znam.
Charlie kaufmann i kao tekstopisac i kao reziser je mnogo dobar, jedinstven na planu scenarija ko von trir na planu egzekucije.. ima ih jos...

Aronofski, Nolan. Njih dvojicu baš gotivim, mada me je Aronofski razočarao sa filmom Pi ali posle oduševio sa Rekvijemom i Rvačem.

Linč - lično smatram da je najinteligentniji od svih navedenih na temi.
Tarantino - lud čovjek. Sposoban da od sranja napravi film interensantan za gledanje. Krv, nasilje i sve što prati njegove filmove ga čini jedinstvenim.
Kjubrik - jebeni genije

Да ли сам ја ретард ако ми је Ђанго срање?

Da li je to vređanje ako ti odgovorim potvrdno? lolololo

хахахах није, него ми чудно што се цела сала одушевљава а ја на пола филма мислим ''Не могу више, људи, оћу дидем кући''. Резервоар догс је одличан филм, Палп фикшн је јебено генијалан филм, Тарантино је добар режисер, ал ово ми је срање какво нисам дуго видео.

Ne znam šta da ti kažem, mene je film oduševio. Nije njegov najbolji al je dovoljno dobar i mnogo bolji od raznoraznih govana izašlih u istoj godini.

Ма шта ја знам... мени то ко да ме је неко дрмусао за крагну и урлао ми у фацу три сата.

Да ли сам ја ретард ако ми је Ђанго срање?

meni je tarantino generalno sranje. pokušava da bude serđo leone. toga đanga neću ni da gledam.

ridli skot, kralj najveći među režiserima. mada, ne pratim toliko da bih mogao da učestvujem u raspravi.

Realno, Dzoni Vajzou moze svima da im drzi predavanja.

Кроненберг и Линч.
И, наравно, Кјубрик, јер има мало филмова, ал сви јебу.