Prijava

Cujem da je tesko upasti u Svajcarsku, snaci se bez papira itd, pa sam nesto mislio na mala vrata da udjem na konto tih doktorskih studija da upadnem u studenjak neki itd pa da idem na baustele da uzimam 5-6k evra mesecno

Cujem da je tesko upasti u Svajcarsku, snaci se bez papira itd, pa sam nesto mislio na mala vrata da udjem na konto tih doktorskih studija da upadnem u studenjak neki itd pa da idem na baustele da uzimam 5-6k evra mesecno

Teško, jer Njemački doktori (i gomila drugih) masovno bježe za Švajcarsku, zato i jeste u Njemačkoj manjak medicinskih radnika pa primaju naše. A znaš da će Švajcarci prije primite Švabu ili Austrijanca nego nekog Srbina odavde. Još pogotovo ako imaš 41 ko što crnac kaže

Pa sta ako imam 41, to neka diskriminacija?

P.S. vukajlijasi misle da su doktorske studije ono kad upises medicinu, ok

P.S. vukajlijasi misle da su doktorske studije ono kad upises medicinu, ok

Pretpostavka jer su medicinari tamo traženi, pa svi pokušavaju na to, a i nisam detaljno čitao iskreno, pod utiskom sam one teme o doktor Vuku, pa sam se zajebo

A za godine, u svim državama se traži mlađa raja, da mogu da ga eksploatišu dugo dugo. U Australiji ti je npr gornja granica 50 za većinu poslova

Sta bi doktorirao, koje je zanimanje u pitanju?

Ma bilo sta samo da je
>>> dzabe
>>> daje smestaj
>>> predavanja nisu obavezna
>>> ima studencka mensa

Najbolje ti je nađi sajt Švajcarske imigracione službe, pa nađi tamo deo za studente i vidi šta je potrebno. Mada kažem ti, ne nadaj se pretjerano, Švajcarska je jedna od onih zemalja poput Australije, tamo bježe ljudi iz onih zemalja koje su za nas "razvijene"....

Ma baš hoće paora maestra da prime u švicu. Takvi ne mogu ni klonje da im čiste.

Ne nego ce da prime zlatiborcevog komercijalistu od 45 godina

Kupaj te babe po beču dok te ne najure.

Nisam upućen kako je za studiranje, ali znam za biznis vize, da bi je dobio u tim najtraženijim zemljama moraš imati diplomu i nekoliko godina iskustva nekog do jaja traženog posla, moraš znati jezik, naći poslodavca tamo (koji pritom mora da dokaže državi da ne može naći lokalca već mu trebaš ti iz neke vukojebine), biti dovoljno mlad itd. Sve u svemu simpatična procedurica od nekoliko godina i više hiljada evra

Prvo lokalca mora da zaposli, pa onda iz EU, a onda ove babasere tipa maestro. Al mora da dokaže zašto maestro bolje čisti fekalije od gorepomenutih.

Kajak.
Dvosed.
Koji je za preporuku?

Za pocetnike ili profi?

Maestro te trolla Mujo, sta mu objasnjavas vidis da je pokusao na najgluplji nacin kao gde ima da se doktorira dzabe. Valjda i sam znas da to nepostoji nigde na svetu, a pored toga maestro stari troller prdonja matori

Maestro te trolla Mujo, sta mu objasnjavas vidis da je pokusao na najgluplji nacin kao gde ima da se doktorira dzabe. Valjda i sam znas da to nepostoji nigde na svetu, a pored toga maestro stari troller prdonja matori

I ucinilo mi se, al reko za svaki slucaj, ima neinformisane raje pa ono..

PS,
na dvosedu ne jedno solidno mesto, skoro profi (ex kajakas na brzim vodama) i drugo sa malo iskustva.