Prijava

au brate ja imam 188cm i u jednom trenutku sam imao 120kg, ovaj ima komotno bar 130

Podji u crkvu, brate moj hezno. Nadji spas u reci Bozijoj

Budi blizi Gospodu. Vi koji ste bliski Gospodu, vasa je sreca i blagostanje. Vama je sve dato, no vi kanda ne uzimate

Al ne Miroslav Ilić nego baš ovo što ide na tv-u.

ma smršao sam ja stratimire xd

Povedi ti primjerom pa ce mozda i on

Malopre razmišljam - kolike su šanse da, tamo negde, preminulima od korone - pre nego što ih zavare u limeni sanduk, prethodno povade bubrege, jetre, slezine i ostalo što valja?

па огромне ваљда

Malopre razmišljam - kolike su šanse da, tamo negde, preminulima od korone - pre nego što ih zavare u limeni sanduk, prethodno povade bubrege, jetre, slezine i ostalo što valja?

A sto bi ovo bilo lose? Po zakonu si dobrovoljan davalac organa ako se nisi izricito izjasnio da nisi. Sta ima lose u tome da neko ko je preminuo od korone nekom drugom spasi zivot?

Budi čovek, zabrani si internet na neko vreme.

Jbg, placaju me da budem na internetu pa nmg

С тим да онима који од ковида премину ништа не ваља, тако да узимање било ког органа не значи ништа јер нити један од њих курцу не вреди.

ne znam zasto ih stavljaju u limeni sanduk,mrtav covek nemoze da siri virus/a za to da vade organe nema sanse nikakve cim stavljaju les u limeni sanduk znaci da nije bezbedno da si u njegovoj blizini a kamoli ti organi da ih neko nosi/.a mozda lazu to za limeni sanduk

Silovateljski vajb izbija iz Labokva cak i kad nema nikakve veze sa silovanjem ono sto prica.

labokv - otac ovog foruma

Palo mi na pamet zbog onog čoveka u Sr. Mitrovici što su ga neki dan primili u bolnicu, odradili mu test, rekli da je negativan, čovek umro sutradan i ovi se predomislili, naveli da je pozitivan i dostavili jebeni fiskalni račun u iznosu od 20.500 dindži za dezinfekciju leša (8.100), lemljenje sanduka (6000), crnu pvc vreću (4000) i uslugu hladnjače (2.400). Porodica je, naravno, propisno odlepila. E sad jbg, to da zemlja Srbija nastoji da zaradi na muci jedne porodice ni najmanje me ne čudi - čovek umro pa umro, prepraviš nalaz, uzmeš dvaes iljada i milinica.

Ali na stranu ovo, daleko više me fascinira nedostatak smisla za namazanost, bezobrazluk i morbidnost pojedinih ljudi ovde. Činjenica je da nemamo predstavu šta se stavlja u te limene sanduke. Takodje, činjenica je da tržište nelegalnih organa cveta. Još devedesetih, masa mladih ljudi je nalažena po beogradskim stanovima sa iglom u veni - navodno overili od heroina (iako su porodice tvrdile da je tako nešto apsolutno nemoguće). Nekoliko porodica uspelo je da unajmi forenzičare iz inostranstva i odradi obdukcije, i u sve i jednom slučaju momcima su falili organi. Pokretane su istrage, nailazilo se na sve i svašta, stizale anonimne pretnje smrću i, po starom dobrom običaju, istraga je stala u mestu (kao u slučaju kradje beba i svega ostalog). Mene zanima kolika je mogućnost da, u recimo demokratskoj i liberalnoj Albaniji (ili što da ne Pakistanu), u limenim sanducima, pored ostalih, završavaju i zdravi, pravi ljudi kojima su prethodno povadili šta su stigli?