Разноразно питање

  1. Имам осећај да бар једна трећина бракова код нас функционише тако што жена размишља "док он мене задовољи с времена на време и доноси плату у кућу, није ме брига што креше са стране".

    Znači BLJAK. Šta znam, ja nekako mislim da u braku trebaš da budeš dokle god si srećan, a da čim imaš potrebu da potražiš nešto sa strane, to znači da nešto nije u redu i oni izgovori tipa "otplaćujemo kredit za stan, pa eto zbog dece, pa šta će ljudi da pomisle..." su strašno pogrešni razlozi da se taj brak nastavi.

  2. Znači BLJAK.

    Sviđalo se to nama ili ne, ali sigurno ima i takvih slučajeva. Mislim da je Stiven malo preter;o kad je rek;o trećina, ali vrlo moguće da je nemali broj takvih.
    Ja sam rekao da ću kad se budem oženio biti 100% iskren i da to očekujem od buduće žene. E sad, koliko će to s njene stvari biti ostvareno, videćemo. E, aj da vas sad pitam, kad smo već u toj nekoj priči: da li biste mogli da budete u vezi/braku sa nekim s kim ste išli u osnovnu zajedno (mogu i istopolni brakovi, ja sam evropski čovek širokih shvatanja)?

  3. A zašto bi bila prepreka to što ste išli u osnovnu školu zajedno? Možda se tada niste ni primećivali i sretnete se posle 20 godina i reč o ovom, reč o onom, shvatite da ste srodne duše, padne zaljubiška i eto ti :)

  4. Da se zadržimo na ovome, jer je vrlo bitno da se to u srećnom braku podrazumeva, jer para dece i stana ne mora ni da bude. E, ako je poenta varanja seks, onda čemu?

    Varanje je izletnički seks koji sprovodi jedna osoba u braku - muž ili žena. Ono drugo koje je varano, može da ostane u braku baš zbog seksa sa osobom koja zapravo vara. Mislim, pravdam stavku među drugim nabrojanim stavkama, ne kažem da je cela poenta u seksu.
    Ipak mislim da su egzistencijalni problemi, stambeno pitanje, deca, učmalost i životna navika ono zbog čega ljudi ostaju jedno s drugim. Nemaju dovoljno volje, snage, želje, ne da prekinu, nego da počnu ispočetka.

  5. Ma ne to bre, nego fazon u 2. srednje recimo da se smuvaš s nekim s kim si iš'o 8 godina. Jebote, koga god da sam pitao od mojih ortaka, ali bukvalno jedno 95% njih je reklo bez ikakvih problema. Ne znam, meni bi to bilo skroooz glupo jer na te ljude gledam skroz drukčije. Jes' da zvuči glupo, ali tako je.

  6. U pravu si, ali ipak se sve, kad ljubav zamre, svede na neki interes. Tesko je odreci se sigurnosti, navike.

  7. Ipak mislim da su egzistencijalni problemi, stambeno pitanje, deca, učmalost i životna navika ono zbog čega ljudi ostaju jedno s drugim. Nemaju dovoljno volje, snage, želje, ne da prekinu, nego da počnu ispočetka.

    Mess, znam ja šta je definicija varanja, nego onako ćaskamo, a ovo što sam citirala je prava noćna mora i šteta, stvarno šteta za sve koji žive takvim životima.

  8. Mess, znam ja šta je definicija varanja, nego onako ćaskamo

    Pojasnila sam samo na šta sam mislila, nisam davala nikakvu definiciju :/

    a ovo što sam citirala je prava noćna mora i šteta, stvarno šteta za sve koji žive takvim životima.

    Naučeno tako. Ne zna za bolje. Na neki način ih treba sažaljevati, a sa druge strane, većini njih je super, ne treba im mnogo u životu.

  9. Mislim da je Stiven malo preter;o kad je rek;o trećina, ali vrlo moguće da je nemali broj takvih.

    Знам за доста таквих случајева, па сам онда рокно велики проценат. Онај фазон... 78,23% статистичких података се измишља у тренутку изношења :) Али ме не би чудило да је стварно једна трећина или четвртина. Ја то размишљање не капирам, бар код млађих парова, који буду свесни свега тога и пре прављења детета, ма чак и пре свадбе. А има их таквих.

  10. Ma nije im super Mes nego ovo što ti reče.

    Ipak mislim da su egzistencijalni problemi, stambeno pitanje, deca, učmalost i životna navika ono zbog čega ljudi ostaju jedno s drugim.

    Znači nije im super nego su tako navikli. Bar ja to tako gledam. Ne može da ti bude super živeći takav život, pa ne znam koliko niske kriterijume da imaš o tome šta je super život.

  11. Nema bre 'leba bez ljubavi, da se tako patetično izrazim.

  12. Ako volis, nemoguce je da ne primetis da te muz/zena vara. To se oseti direktno i prvo "u stomaku". Nekad ostajes, uprkos prevari, u zelji i nadi da vratis "zabludelog" partnera. Ali, licno, mislim da tu srece vise nikada ne moze biti. Kada se jednom posumnja, pa potvrdi sumnja, sve se otruje.

  13. Može li neko da mi baci link od teme gde se uvlačiš moderatoru za naslovnu?
    Red je i ja da pokušam ... Nije da ne umem, pa da probam.

  14. Nana Og

    Može li neko da mi baci link od teme gde se uvlačiš moderatoru za naslovnu?
    Red je i ja da pokušam ... Nije da ne umem, pa da probam.

    We Can't Stop Here, This is Bat Country

  15. You think so?
    Yes, we can! Even than, we'll always can.. No, we must.

  16. Jst da kasnim, al jebiga...
    Jedan od najdebilnijih razloga za ostanak ljudi u braku je "zbog djece". Ta ista, "jadna, mala ništ-ne-znaju-djeca" kontaju više nego sami starci. Nisu ni ćorava ni mutava da ne skontaju da nešto ne štima. Jebemumater, bolje se odmah razići kad skontaš da nešto ne valja nego to isto govno razvlačiti milion godina, samo se još veći belaj pravi i njima i djeci.

    Ps: Ovo zborim ko dijete razvedenih staraca koji su se pravili da je sve uber dobro.

  17. Ma ne to bre, nego fazon u 2. srednje recimo da se smuvaš s nekim s kim si iš'o 8 godina.

    Ja nigde nisam išao u osnovnu duže od tri godine pa sam serbez po tom pitanju, njof, njof :)

    Ma jok bre, Blejk, tripuješ se. Sad ti to možda deluje bez veze ali posle kad se raziđete pa se sretnete ponovo vidiš da su to neki totalno drugi ljudi, mal-ne morate da se upoznajete ispočetka.

  18. Ja, kao dete razvedenih roditelja, podržavam razvod. Ali baš.
    Čega sam se sve naslušala kod parova koji su ostali u braku zbog dece ...
    Decu više ošteti rečnik i roditeljski fajt, nego li razvod.

    Edit: hvala za link, tražila sam među temama, pa sam ga previdela, izgleda.

Rekli o sajtu

Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).

Skodin blog · 04. Septembar 2010.