Prijava

LIMUN jedan kod mene iz firme neverovatno ali zbog oblika glave.

POKER OCIJU drugarica iz osnovne zbog cudnog pogleda razrokim ocima

Čveja. Ne znam kako, ne znam žašto ali da vidite lika iz prve biste izvalili da mu odgovara. Čveja... Tu su i varijacije Čvester i Dart Čveder

Cokula
I znam i ja za jednog Limuna, ali je on dobio nadimak jer se preziva Narandžić.
Sekser, Švajne, Sojče, Zaga Ganci (nit je Zaga, nit je ganci), Poremećaj...

Ne mogu da se odlučim između ovih. :)

Od internet nadimaka ostali su mi u pamćenju Zmaj Od Snošaja i Dubine Eurokrema.

Moj nadimak sam dobio kad sam se svadjao sa komšijom. Podjebavao me non-stop Stipe, Stipe... zbog prezimena. Normalno, tada '94 dok je trajao rat to je bilo čisto podjebavanje, tako da smo se i potukli. Posle toga se pravio lud, kao nije hteo da me zajebava i pitao kako onda da me zove. Ja reko Stipe (sad mi vise ne smeta) vise ne zelim da cujem i tako on predlozio Migza i od tad me ljudi znaju pod tim nadimkom.

Jednog druga smo prozvali Ministar Energetike. Ćale ga poslao sa parama da plati račun za struju i gas, a on spičkao lovu na struji (poker aparatima).

Lik koji je išao u razred sa mojim najboljim ortacima imao je nadimak na svako slovo azbuke. Ne mogu svih da se setim, ali evo neka.
Jer je bio debeo:
Debeli, Debela, Svinja Debela, Djemba, Djembeli, Erik Djemba Djemba...
Jer je imao psoreazu (kožno oboljenje uslovljeno hormonima):
Soća Hormonikaš, Kaktus Car...

hormonikaš - aaaaaaahahahaha, pobedio

Карабуџило, иначе тако зову једног мајстора. Из надимка се може лако закључити зашто :)

at Цыплёнок
Ma mislim da je bilo i boljih, samo što ne mogu da se setim. To je bila zanuimacija tog celog razreda, da smišlja nadimke za njega.
Bio je neki period kad je lik odjednom uleteo u neki keš, niko nije imao pojma odakle mu. Svaki dan po tri kutije Davidoffa, vikendom u kafiću se pije viski, a bio klošar kao i svi mi ostali. Počeli tada da mu pevaju "Otkud tebi Debeli novaca, kad ti nemaš konja ni ovaca?". Još jedan od popularnih stihova je bio "Široka je ulica k'o Djembina guzica!"

Bio jednom jedan stari ciga, ne znam kako se zvao ali su ga svi zvali Chamango, po nekom liku iz spageti vesterna 60ih.

Ćufta.

Da ne treniraš ti hokej na tašU?

НОТИЦ девојка
равнија је од либеле

Pustinjska vila - devojcxica kenjala kako ima babu u Pakistanu i kako je princeza u nekoj pustinji
Mara Gospa Vremena - pogađa tačno vreme bez sata, uvek je usere, semafori menjaju boju u zeleno kako ona naiđe ; ex-Pustinjska vila
Buđava - nastavnica engleskog koja je smrdela na smrt
Brom - lik kojeg prepoznaju po majici, zimi samo obuče jaknu preko TE majice (brom zbog neprijatnog mirisa)

Riba neka zovu je Teofil Pančić jel liči na dotičnog, Jagnje-lik ima facu kao odrano jagnje i neki lik Kompresor, duvao na plaži deci dušeke i lopte, onako iz pluća pa mu vikali kompresor pa tako ostalo...

Ima riba zovu je Olja Drolja, neka sponzorusica i promoterka po zanimanju.

Božo Balijać
Boro Ajkula
Ljubica Partizanka

Znam jednog Andreja koga zovemo Aki Kaurismaki (finski režiser) i nikoga ne mrzi da mu tako produžava ime.

A posto sam u nekom nevidjenom stimungu ispricam vam pricu vezanu za nadimke. Kad sam upisao prvu godinu faksa upoznam neku ekipu i oformimo trust mozgova iz zajebancije. Ja i jedan ortak smo dali preko 80 nadimaka raznim ljudima koji su isli sa nama (a bilo nas je oko 90 na godini neki su imali i po dva nadimka). Cela ekipa i danas koristi te nadimke. Oni su smisljeni da bi kenjali ljudima i to pred njima zato sto smo stalno bili zajedno i ne mozes o ljudima pred njima. Bili smo kao neki cudaci posto kad nas covek slusa kako pricamo dobije utisak, i to veoma jak, da smo pukli nacisto. To je ovako znalo da zvuci :
Sasa (Macak) : Divi Klipana ala muva Pecenu Ovcu a sve drugari iz vrtica. Al je namazan fufan mali.
Drasko (Rix) : A na njega se lozi ona Strea. Ahaha, ne dao bog nikome.
Milenko : Dobra Strea. Sta joj fali?
Petar (Jakuza) : Tebi dobra i Zena Tenk.
Sasa : Ko ti je to?
Petar : Ma Bunker, Bager.
Drasko : Mani me nje. Babo juce polozio engleski. Kaze lagano i glupo.
Sasa : Svi ce poloziti osim Zene Vuk i Prugija. Oni cu cutuci.
Drasko : I Lost ce da padne sigurno. Nikad ga nema. Ja mislim da i ne zna da imamo engleski kao predmet. Video sam ga juce sa Boginjom Seksa. Odkad se on sa njom druzi?
Milenko : Dobar je sa Kurvom 1 i Kurvom 2. A one su BFF, sveto trojstvo.
Drasko : Mr. Fox (moj drugi nadimak) Hocemo li mi do kladze da bacimo jedan porodicni tiket?
Sasa : Odmah, Mr. Rix. Samo da uzmem skriptu od Nimfomanke.