Prijava

Приметио сам да многи сајтови, форуми и вицотеке у последње време краду оригиналне дефиниције са Вукајлије, а не наводе извор. Штавише, неки их потписују као своје форе. Ако налетите на нешто слично, окачите овде линкове.

Овај сајт наше дефке назива ''народним умотворинама'':
http://beonblog.com/2009/05/12/narodne-umotvorine

Уместо ''Јаче мало'' пише ''JAЧE MALO''. :Д

Ову девојку није мрзело да ми преведе дефиницију са ћирилице на латиницу, и то на ијекавицу (добро, макар је навела извор):

http://www.yumetal.net/forum/index.php?showuser=797

Нови српски речник???

http://metro-portal.hr/vijesti/fun/vic-dana/iz-novog-srpskog-rjecnika

I ja sam ovo vidjela prije nekog vremena i pisala sam o tome jednom moderatoru. Izgleda da je najbolje ignorirati, osim ako administrator nema nešto konkretno o zaštiti sadržaja sajta.

tesko da se ista moze zastititi...najbolje bi bilo otici na te sajtove, uclaniti se, i reci masi kojoj se to svidi da dodje vamo po jos toga...da im ukrademo clanove ;)

Jednoga ste ukrali. Jednog ali vrednog!!:))

(tamo možeš ostaviti komentar i ako nisi učlanjen; osim ako tip nije zabranio, nisam sigurna)

probao sam malo pre, zabranio je ;) izgleda mu se neki komentari nisu svideli

Uh, oca im lopovskog!

E, Dzimi, tesko ce da se to zabrani i pohvata. Licno, savet je da budes srecan sto ljudi vole tvoje viceve. (definicije, al da se ne lazemo, one najbolje dobiju ime vic nakon nekog vremena, kad se izvucu iz konteksta vukajlije). A tvoje su ocigledno odlicne, i zajmeju coveka toliko da ih prekopira na svoj forum/sajt. Vicevi su nazalost (ili na radost) narodne umotvorine, tj nemaju autora. Ja bi licno bio srecan da negde na internetu nabasam na neku svoju definiciju (jos nisam), pa ne mora niko da me potpisuje. Ko zna zna, a ko ne zna, i ne znaci mi mnogo da sazna da je neki tamo celt to napisao. To i onako nije nit moje ime, nit nadimak, nego nesto sto mi proslo kroz glavu da napisem kad se uclanjivao.

Знам, мени и јесте драго кад видим своју дефку на неком десетом сајту. Зато их и пишшем, на крају крајева, да би их људи прочитали.
Ипак, ми смо сви одабрали да остављамо своје умотворине овде, а не на некој вицотеци, па је бедак да се тек тако узме с Вукајлије и да се не потпише.
Има и твојих, само гуглај. :)

Nema potrebe da se linkuju ovde, samo im povećavate posetu.

Ja kad god vidim tako nešto pokušam da ostavim komentar gde kulturno objasnim da je red da se navede izvor i ostavim link na vukajliju. Nažalost to je sve što može da se uradi.

Citat Vukajlijin footer: "Copyright © vukajlija.com 2007-2009"

Bara, ne verujem da ce na taj futer morati da se poziva oko par fora. To je vise da ako recimo taj sajt proglasi tu foru za svoju, proda je Stivenu Spilbergu za 10 miliona dolara, a on napravi film - preforsiranu ljubavnu melodramu sa Kristijanom Bejlom i Kortni Koks koji u boks-ofisu digne 240 miliona prve nedelje, a Dzimi i kaizen i dalje voze Golfa bez klime. Za bilo sta manje od toga, ne verujem da bi se potezao sud:)

A mogu li da citiram Vukajlijin footer sa one moje psiho verzije Vukajlije? :)

Izmeni samo u "jebes kopirajt, dok se ne radi o 10 milki":)

Ја ни немам кола. :)

"napravi film - preforsiranu ljubavnu melodramu sa Kristijanom Bejlom i Kortni Koks koji u boks-ofisu digne 240 miliona prve nedelje"

Ufff.... I to za definiciju Moje babe... :D
Kristijan Bejl, kao moja baba! :D
Već mogu da zamislim... :)

Taman i da snime film a Jimmy i kaizen i dalje voze golfa, bilo bi u redu, sve dok ne zapevaju: "Prodaj majko Golfa dizelasa, da izvadis sina robijasa..."
:)

Meni su digli definiciju o Ceci Bojković i počeli radio-emisiju s tim, uopšte ne pomenuvši da je definicija sa Vukajlije, a kamoli autora.

Da,imao sam tu čast da čujem to i prenesem. :)
Nego ovako...
Mislim da je jako,jako licemerno da autori Vukajlije ovde pričaju o nekoj kradji i plagijatisanju.
Kad god se ovde pokretala inicijativa da iskorenimo plagijate,kradje i sl. to je svaki put sprečeno sa Pa dobro ako ja vi'm ovde prvi put,daću plus,treba ljudi da se nasmeju
Tako da ,realno,treba da ćutimo i da se pokrijemo ušima kada je o ovome reč.

Au, Gvozde, ima nečeg u tome. Ja nisam krala tekst, ali slike jesam, ne sve, ali neke sam jednostavno skinula jer su mi bile zgodna ilustracija (zbog lijenosti da napravim sama ili da ne stavim ništa).

Pa taj fazon,da se razumemo nisam ja neki antiplagijatorista vatreni,samo kažem da people living in glass houses shouldn't throw stones :))) A,kak'a izreka?