Prijava

Ова тема има само једно правило: Немојте да уносите непровeрене или нетачне чињенице (маните се Деретића и екипе).

Према Масудију, Срби су били особен и од осталих Словена посебно поштован народ, који је покојнике, укључујући и владаре, спаљивао заједно са њиховим јахаћим коњем, те су по томе слични Индусима. Овај податак понавља и Ибн Даста. Да се спаљују као Индуси, још се изричито бележи за Русе. У одсуству наших писаних података или других писаних извора, последња археолошка открића у значајној мери објашњавају на шта су арапски научници мислили издвајајући Србе од осталих Словена, и упоређујући нас са Индусима.

Nisam ni mislio da je neko drugi otvorio temu :)
Ja se secam iz osnovne da je neki rimski pisac/pesnik sta god pisao o Srbima sa divljenjem hvalio nas do neba, kako je to srdacan i veoma gostoljubiv narod. Ti sigurno znas vise da napises o tome tako da izvoli :)

Nema ljeba da su prije pun kurac godina ti vaši 'Srbi' mogli da imaju svijest da su oni Srbi. Ako ćemo ganjati koje je pleme odakle došlo - onda su svi i Rusi i Italijani i Grci i štatijaznam....

Skocko nemoj zameriti ali nisi razumeo i lupas teske gluposti.

Nisam ni mislio da je neko drugi otvorio temu :)

Хаха, јебига, и ми Цигани морамо од нечег да живимо :)

Ево пар "изјава" о Србима који су остали негде записани:

1. Сви Срби у аустријским и мађарским земљама имају много лукавости,прирођене духовитости и притворености,сељаци нису тако глупи и будаласти као у осталим земљама....
ФРИДРИХ ВИЛХЕЛМ ФОН ТАУБЕ,немачки писац(1777)

2.Весело расположење не напушта Србина готово никад;свуда се изражава наклоност ка дружењу и гостољубивости.
ОТО ПИРХ,пруски гардијски официр(1829)

3. Српска (је) девиза-"Ни од чега се не изненађивати".
ПАВЕЛ АПОЛОНОВИЧ РОВИНСКИ(1868-1869)

4. Народне особине (Срба) су:смисао за породице,љубав према родитељима,љубав слободе и отаџбине,храброст,гостопримство,умереност,с друге стране:свађалачки дух,препреденост,празноверје.
АЛБЕРТ ВИРТ,немачки публициста(1914)

5. Сваки је Србин џентлмен.
В.ДЕНТОН,енглески путник(по Драгиши Васићу)

6. Срби и Српкиње средњег века беху лепи људи са правилним цртама... противно глатко избријаним Италијанима, Срби и остали народи источне Европе носили су дугу браду и косу... Песнички идеал беше жена отворено златне боје, као и у делима класичне старине... На старим фрескама и у описима приказују се Срби и Српкиње као високи и лепи људи са правилним цртама лица... Србин Босанац је по расту и данас виши од Србина из других крајева... Поред смеђе и црне косе, која преовлађује, има још и данас плавих људи...
К. ЈИРИЧЕК, чешки историчар

7. Срби се боре до бесвести, они су чудни борци, агресивнији дивљачнији и енергичнији од Руса; имају више иницијативе и самосталности.
ФОН БОРОЈЕВИЋ, аустријски фелдмаршал

8. Наполеон није познавао Србију и Србе. Али, имамо ли ми права, ми, Французи века, да не познајемо једну земљу и једну поезију коју су Немци, наши наследни непријатељи, признавали изнад њихове, а којом се, ипак тако поносе.
ЛЕО Д` ОРФЕР (Француска), 1916.

9. Између свих данашњих Словена Срби имају најчистије, најблагогласније наречје. Њихово народно песништво по обиљу свом и одмерености – по мом мњењу – премашује све што ми је у тој врсти познато.
ЈАКОБ ГРИМ (Немачка), 1823.

10. Мора да је спартанска мајка и кћер херојског соја, она која је овако писала своме сину сељаку, затворенику у Аустрији. "Претпостављам, ако си затворен то је зато што си био рањен и ниси могао да се браниш. Али, ако су те ухватили а ниси рањен, не враћај се кући, сине мој. Оскрнавио би село које је на олтар домовине положило осамдесеттри хероја, без сто двадесет оних који су позвани у восјку. Твој брат Милан пао је на Руднику. Био би срећан када би могао да види свог старог краља како пуца из пушке на фронту."
Р.Г.Д. ЛАФАН (Енглеска), 1917.

Nema ljeba da su prije pun kurac godina ti vaši 'Srbi' mogli da imaju svijest da su oni Srbi. Ako ćemo ganjati koje je pleme odakle došlo - onda su svi i Rusi i Italijani i Grci i štatijaznam....

Ја ич не разумем што си хтео рећи. Дај, човече, појасни, ово к'о да си преко Транслејтера написао...

Мислим да бих пре престолонаследника разумео него то што си цитиро.

hahahahahh!
ćekaj bre, da li neko ovo uopćer razbira,ne?

Nema ljeba da su prije pun kurac godina ti vaši 'Srbi' mogli da imaju svijest da su oni Srbi. Ako ćemo ganjati koje je pleme odakle došlo - onda su svi i Rusi i Italijani i Grci i štatijaznam....

Мислим да бих пре престолонаследника разумео него то што си цитиро.

@Hatakaran
Kači još toga ako imaš, zanimljivo je.

Ama, ljudi, Srbi ne postoje kao narod. Mi smo svi jedno, kako ne kontate?

Увек смо јебуцкали Хрвате и Црногорце у свему, који муку муче са комплексима!

Ne postoje ni Hrvati, pogotovo Crnogorci.... Nisi ni ti skontao...

Ма јок, сконтао ја добро, него неки не скапирају зајебанцију лололо

Mi smo svi došli sa Sjevernog pola i naselili se u područje Švarcvalda odakle smo se raštrkali po bijelom svijetu.
Osnivači Rima, Romul i Rem, su potekli od tog plemena. Osnivači Indije i Hindusa su potekli od tog plemena. Osnivači Engleske takođe imaju te krvi. Turci Seldžuci su dokazani potomci, Spartu je osnovalo to pleme....

Гоноске Комаи

ЈАПАН СРБИЈИ

О ти земљо жеља узвишених
Твоја воља силна и огромна
Повија се чак до земље црне
Тражећ искру величине бајне.

Као бистри планински поточић,
Што извире у глечеру даљном
И вијуга кроз планинско жбуње
Журећ трудно самохраној дољи.

А у путу силе скупљајући
Постав тако силнијем таласом
Хита журно силном океану
Раван њему и силом и снагом.

"Југословенски дневник„
Суботица, 7. децембра 1930.

Скочимише, ај' 'леба ти, прочитај прву реченицу теме.

Карло Велики је 805. године, да би што ефикасније онемогућио одбрану Срба (у централној Европи) , установио Limes sorabicus, појас у коме се оружје није смело продавати Србима. Овај Limes није представљао етничку границу. Да нису били баш лак плен сведочи и наредба Карла Великог из 807. године, у којој се каже:
ако нас нападну Чеси, треба у борбу да ступи трећина војске,
а ако нападну Срби, онда сва војска.

Ajd sto smo kuronje, al nisam znao da smo bili ovolko zajebani i prije iljadu godina