Prijava

http://www.youtube.com/watch?v=AQ9zeDd0mpg

Francuska pevačica koja je svojom nesvakidašnjim glasom i izgledom osvojila srca velikom delu Srbije u pesmi "Je veux".

http://www.prekoramena.com/uploads/img4d6e658531b8f.jpg

Zaz je umetničko ime pevačice Izabel Žofrua (Isabelle Geffroy) koja u svojim nastupima kombinuje džez i francuske šansone. Njen glas podseća na Edit Pjaf i srodne pevačice francuske gradske muzike (šansona).

Karijeru je započela kao pevačica bluz benda „Fifty Fingers“ 2001. godine, ali svoj rad nastavlja u mnogobrojnim džez kvintetima. Karijeru dalje nastavlja u bendu „Don Diego“ odakle nadimak „Zaz“ i potiče. Potom je godinu i po dana u kabereu „Aux 3 Mailletz“ pevala bez mikrofona što joj je dalo podsticaj da iskoristi slobodu i postane ulična umetnica.

Pevala je na ulicama Monmartra i po njenim rečima „rekordna zarada je bila 450 evra za sat vremena“. Prosek je bio 20-30 evra po osobi za sat vremena. Takođe se oprobala i u rep bendu „4P“ koji je izbacio uspešne singlove „L'Aveyron“ i „Rugby Amateur“.

2007. godine videla je oglas na Internetu u kom je producent i tekstopisac Keredin Soltani tražio umetnicu sa glasom koji je „promukao“ i „malo slomljen“. Saradnja se realizovala i on pronalazi izdavača. Nasuprot tome, Zaz nastavlja da traži nove poslove. Pridružuje se grupi „Sweet Air“ i sa njima snima uspešan album.

U decembru 2008. u organizaciji Francuske alijanse u Vladivostoku peva po Rusiji. Za 15 dana je izvela 13 koncerata sa pijanistkinjom Žilijen Lifzic.

U januaru 2009. godine osvaja treće mesto na prestižnom takmičenju mladih talenata „Le Tremplin Génération France Bleu/Réservoir" u Parizu. Nakon toga usledila je turneja po Egiptu sa igračkom grupom, a u leto 2009. Zaz učestvuje na Fuji Rock Festivalu u Japanu. Potom se vraća na ulice Monmartra, gde se najbolje oseća.

U maju 2010. Telerama Pariz piše: „Priča se sve više poslednjih nedelja: Zaz je sveti glas i to će biti otkrovenje leta!“

Konačno Zaz objavljuje svoj prvi album 10. maja 2010. Sama potpisuje pola albuma i pesme: „Trop sensible“, „Les Passants“, „Le Long de la route“, „Prends garde à ta langue“ i „J'aime à nouveau“. Pesme „Je veux“ i „Ni oui ni non“ napisao je producent albuma Soltani Keredin („Ni oui ni non“ napisao je zajedno sa pijanistkinjom Vivijen Rost). Rafael je napisao tri pesme „Éblouie par la nuit“, „Cotton“ i „La Fée“. Album je izdat za etiketu Play On.

Iste godine Zaz potpisuje ugovor za turneju sa kompanijom „Caramba“ i izdavačem „Sony ATV“. Singl „Je veux“ čiji je tekst izraz prezira prema potrošačkom društvu izabran je za letnji hit na TF1, a album ne silazi sa francuskih top lista.

Iako popularnost Zaz raste, ona i dalje preferira male prostore za nastup. Po komentarima na sajtu YouTube možemo videti da Zaz ima dosta poklonika na ovim prostorima, gde pored komentara, postoji i prevod za poneku njenu pesmu.

Ovo je tema za sve ljubitelje lika i dela Zaz-a.

Moja omiljena je eblouie par la nuit, dobrovoljno se prijavljujem da prevodim pesme ciji prevod nema, samo potrazite prvo mrzi me sve da prevodim. Zna li neko nesto o mitu da ima nase krvi?

Juče sam tek prvi put preslušala neke pesme na neku preporuku. U vezi nje začkoljica nije u muzici samo, već što je neki fenomen, šta li. Nemam još uvek nikakav sud. Simpatična boja glasa. Nije mi jasno ovo "osvajanje nesvakidašnjim izgledom", sasvim normalno izgleda. :) Valjda zbog osećaja da takve likove često viđamo u svojoj blizini, mada opet ne znam šta je tu čudno. Kao i kod svake atrakcije, mnogo su čudniji ti "instant ložači", zasićeni nekom komercijalom od koje ne mogu da se mrdnu, pa im se ovo nametnulo kao još nešto u nizu "osveženja". Ko zna...

" Njen glas podseća na Edit Pjaf " јел ме ви зајебавате?!
http://www.youtube.com/watch?v=Q3Kvu6Kgp88

Кења ми се од француског језика и распалих Француза, тако да ово никако не може бити кул.

ja mnogo volim francuski jezik i francusku, ali moram priznati da NE JEBU...

Кења ми се од француског језика и распалих Француза, тако да ово никако не може бити кул.

Ovo je tema za sve ljubitelje lika i dela Zaz-a.

" Njen glas podseća na Edit Pjaf " јел ме ви зајебавате?!

Somi nije to on rekao imas na wikipediji

ма ужас који фејл... и мој глас подсећа на Брус Дикинсонов - Рааан ту д хиииилссс, раааан фооор јор лааааАаАаАаајвс! покидо сам.

Niđe veze, ni blizu Edit Pjaf, al' riba sabija, odlična kontrola, boja, visina, simpatično.
I nije me osvojila s ŽVU, u suštini je to debilna pjesmica, već sa 'Dans ma rue'. Tu je najbolje otpjevala, totalno emotivno (poput Edit Pjaf, ako ne i bolje), i ona 'Les passants' je odlična, svidža mi se. Ovo ostalo je - njah, simpatično, ništa više...

Primetio sam da si mi odnekle poznat.

Skocimise daj joj fore :)

Koliko ja pratim mislim da nema 15 pesama.

Ima glas kao tinejdžer koji mutira.

Ima glas kao tinejdžer koji mutira.

Hor beckih decaka.

Ja sam metalac pa mi se jako dopada Zaz....

http://www.youtube.com/watch?v=GYVSNidNar8

http://www.youtube.com/watch?v=Pm5X17z8O7Y

Francuski mi je baš šmekerski jezik....... Ove pjesmice njene su jako lijepe, opuštajuće nekako..

Zasto bas Srbi tolko vole nju?

Je voux

Je veux

Njen glas podseća na Edit Pjaf

Hm, pre kao da Edith Piaf stavlja klikere u đuser doktora Lalejna i pravi sok od toga. Eto toliko sličnosti ima sa njom.

osvojila srca velikom delu Srbije u pesmi "Je voux".

A inače je ono što većina voli uvek dobro.

Pevala je na ulicama Monmartra i po njenim rečima „rekordna zarada je bila 450 evra za sat vremena“. Prosek je bio 20-30 evra po osobi za sat vremena.

Da se kurvala u nekim drugim pariskim četvrtima sa oženjenim muškarcima, dobila bi više novca za manje vremena.

Takođe se oprobala i u rep bendu „4P“

Rep takođe valja.

umetnicu sa glasom koji je „promukao“ i „malo slomljen“.

To je posle Billie Holiday tako pase.

U decembru 2008. u organizaciji Francuske alijanse u Vladivostoku peva po Rusiji. Za 15 dana je izvela 13 koncerata sa pijanistkinjom Žilijen Lifzic.

Jesu li svirale penisima kao oni Grci?

U maju 2010. Telerama Pariz piše: „Priča se sve više poslednjih nedelja: Zaz je sveti glas i to će biti otkrovenje leta!“

Jesi li siguran da to nisu prorekle Maje i da nema neke veze sa 2012?

Iako popularnost Zaz raste, ona i dalje preferira male prostore za nastup. Po komentarima na sajtu YouTube možemo videti da Zaz ima dosta poklonika na ovim prostorima, gde pored komentara, postoji i prevod za poneku njenu pesmu.

Po tim istim ljudima ima i Karleuša.

Ovo je tema za sve ljubitelje lika i dela Zaz-a.

A ako slučajno nismo, znači li to da ćeš reći da smo debeli i ljubomorni i slikati se u provokativnoj pozi, staviti slike na vukajliju, a onda jesti kofu sladoleda u ekscitaciji? Da znam da se otkrijem Pekiju da me odmah banuju.

Шандорка Милеуснић

ahahhahahahahahhahaahaa

Šandorka, ko ti je mogao biti kum u pičku materinu...