Prijava

Е овако, проф. један са мог факса је у диван групи између Северне и Јужне Кореје, кае чоек да је у Пјонгјангу метро савременији од њујоршког. Не знам да л' је баш истина, али пре ћу да верујем њему, него 'муриканцима.

Ti veruj.

Prijatelj moj iz Kine je trener jedne od nacionalnih fudbalskih selekcija ovde. Tipa U20. Uglavnom on je jedan od dvoje ljudi za koje znam da su bili tamo. Doduše on je kinez. Kinezu je dosta da ima činiju sa pirinčem i mesto od pola kvadrata da spava. Kaže da je đubar.

Malo bolje je opisao situaciju jedan naš trener koji je radio sa olimpijskim selekcijama Kine. Spremao ih za kineske olimpijske igre. Uglavnom imali su prijateljsku utakmicu sa tamošnjom nekom selekcijom. Izgledalo je po njegovoj priči ovako:

Pri sletanju su mu rekli da skine sve što an sebi ima od džinsa - farmerke u njegovom slučaju, naočare rej ban i sva ostala američka sranja, tj zapadnjačka. Sve to je morao da ostavi u kaseti i nosio je isključivo trenerke olimpijskog kineskog saveza.
Dodeljen mu je lik koji mu bleji ispred vrata hotela i prati ga svuda redom. Kao i svima ostalima iz delegacije.
Jeli su na bonove. Kazan.
U 8 ujutro počinje emitovanje dva sata programa - preCednik kenja. Posle toga sneg.
U 8 uveče do 10 uveče opet 2 sata programa precednik kenja. To je to. Pa se vi žalite na Ivanovića.
rADE VEŽBE ĐUTURE UJUTRO SVI. nA BAJS, PA NA POSAO. fURAJU NEKE DEBILNE UNIFORME.
Izvinjavam se za kaps sad sam ustao.

Tako da, po njegovoj priči zemlja je skenjana do jaja. Nikakav metro spominjao nije, niti je pričao o njihovoj razvijenosti.
U Kini su predmet sažaljenja i podsmeha, a valja napomenuti da ih Kina manje više štiti, pa možete sami da zaključite o kojoj se rupčagi radi.

Na kraju krajeva, do te su mere izolovani da ne mogu da sami funkcionišu i da ibudu razvijeni. Ko god ima malo mozga, to mu je jasno. Čak ih i Kina jebucka i roka im neke penale svako malo.

Aj ne seri više smrade. Kenja mi se od tebe.

Ja sam gledao The Interview i oni tamo imaju prodavnicu koja nije prodavnica nego samo izlog sa plastičnim voćem a iza izloga zid obojen da izgleda kao 3D prodavnica. /s

Verujem da veliki deo stanovništva Severne Koreje živi "normalan" i srećan život, ali isto tako verujem i u kampove smrti, ispiranje mozga, itd.
Šta zapad dobija propagandom? Zašto vlasti severne koreje imaju potrebu da skrivaju delove zemlje od turista?

Ja sam čuo da je Kim-jong-pjang ili taj debeli kako li se već zove, rekao svom narodu da su osvojili svetsko prvenstvo 2010.
Sad dal je to tačno nemam pojma, ali mi je verovatno, jer lik kontroliše šta novine pišu, a ovi jadovi nemaju internet ni stranu televiziju.

јер они су сигурно једна од водећих сила на планети.

Odma iza nas.

Sjeverna Koreja jeste takva kako pričaju, ali svako zna šta radi i ne drkaju tuki čitav dan na vukajliji.
Studenti se obučavaju za ono što zemlji treba, a ne studiraju da ne rade.

ŽIVELA SEVERNA KOREJA, ŽIVIO KIM JONG.

SMRT FAŠIZMU SLOBODA N KOREJI!

Aj ne smaraj raspala botino.

Можда и није ТОЛИКО срање колико се прича, али је срање. Рецимо нешто као Бугарска или Румунија кад су падали и након што су пали комунистички режими, само са остатком тоталитаризма. Реално је срање и сиротиња су људи. Е сад, ако је то вама "нормалан" живот, онда се селите тамо. У Србији је бар 50% бољи живот него тамо. Ако не и дупло бољи. Погледајте Иран или Кубу, које су много нормалније и мање изоловане земље од Северне Кореје па погледајте колико губе због санкција, ембарга и изолованости. Није им баш идеално, а Куба и Иран имају много бољи стандард од С. Кореје, Иран због нафте и величине, а Куба због веће помоћи, близине Америке и туризма. Северна Кореја је обична рупа реално, одржава се само због нуклеарки, огромне војске и што их Кина подржава, мада и то је питање последњих година, Кина се отворила и развила, престала да буде хардкор комунистичка земља, сад је буквално капитализам, брзо ће они да одјебу Ким Џонга.

Pa da Čakovane, ali objasni ti to prosečnoj polu-raspaloj i izakanoj od strane Kurira lobanji kod nas? Ne vredi, njima će svaka zemlja koja šilji kurac na amere biti obećana i o tome će pričati svaki put kada odlaze najdalje od svog sela - u Mađarsku po kobaje.

Ko još pored gulaša jede mađarske kobaje leba ti?

ja mislim da 99,9 posto ljudi veze nema sta se tamo desava.
neki nagadjaju,a neki seru kako sklope u vugli.

У Србији је бар 50% бољи живот него тамо. Ако не и дупло бољи.

Ово не важи само за Северну Кореју, ово се може рећи и за све земље ЕУ, јер су претрпане разним законима који у Србији никад неће заживети. Мој кум је вечито у ЕУ, јер има пара и може му се да путује, углавном целу Европу зна боље од било ког од нас, и каже тамо је го курац, јесте развијено, јесте имаш курви какве хоћеш и тога свега, ал' људи живе у страху, нису опуштени, тек кад дође тај неки викенд ако имају среће да буду слободни онда се мало опусте.
Имам пријатеља доста који су рођени тамо, кад дођу овде буквално не желе да се врате, јер тамо нема излазака до јутра, напијања, не можеш да пијеш кад хоћеш и колико хоћеш, нема излета где ти хоћеш, ма милион срања које човека чине срећним тамо су ограничена.

А Северна Кореја уопште не треба да буде предмет подсмеха, ово што причате за њих и за Кину је само игра, као што су многи мислили у Првом светском рату да Русија неће стати уз Србију, па шта је било после сви знамо. Тако да боље се не спрдајте са Северном Корејом, јер њима и одговара да ви то мислите о њима, ипак располажу са нечим с' чим наша држава неће располагати ни за 20 година, тако да размислите са ким се зезате.
А западу одговара та пропаганда да је Северна Кореја смешна држава из простог разлога, данас сутра кад крену на њих многе земље ће без страха да им се придруже баш због тога што мисле да су ушле у рат са неразвијеном и ограниченом земљом. Тако су се Амери залетели на многе земље, а предходно су водили исту овакву пропаганду за њих. Жао ми је само што вероватно никад неће имати исти извор информација као и ја, па ћете остати у незнању и веровању да је то ваше мишљење истина.

Опште је позната чињеница да се нешто што се не дешава у другим земљама, дешава се само у две. Једна је нека рендом земља коју ме сад мрзи да измислим, а друга је Северна Кореја, пошто нико не зна шта се тамо дешава.

po vasoj logici sve je propaganda i ne zna se nista sta se desava bilo gde dok ne odes i vidis sam...tj nije vi birate kome cete verovati a kome ne...

Pa Sjeverna i Južna Koreja su nastale voljom velikih sila, Amerike i Rusije, kao što će se sad vjerovatno i Ukrajina podijeliti... a takođe smo i mi na kraju krajeva nastali na sličan način. To su samo neki od primjera... Sve je to po principu zavadi pa vladaj.

Обиће им се то од главу једног дана. Ма колико добро били обучени западни плаћеници и даље знају да нема јачег противника од оног који брани оно што воли. Југославију нико није стварно волео због тога смо се и лако распали.

chak,objasni chuletu neke stvari