Prijava

Nešto razmišljam u poslednjih desetak dana kako bi bilo dobro da se ponovo pokrenu radne akcije. Svaki dan slušamo kuknjavu omladine kako nemaju šta raditi, kako se ubiše od dosade, vidimo kafane pune u dvanest sati, na Vukajlija uvijek prve tri stranice ''malopre'', kako li je tek onda na fejsu ne smijem ni pomisliti i tako redom... Uglavnom, niko ništa ne radi, a niko nema para, ništa se ozbiljno ne pravi, kvadrat stana je skup u pičku materinu, putarina na autoputevima ne smijem ni pomisliti koliko će biti... Takođe, slušam i priče starog kako je njima bilo dobro, zajebancija non stop, niko se nije puno napatio, a nešto su napravili. Kurac nešto, sve što imamo oni su napravili, u Republici Srpskoj kilometar magistralnog puta nije napravljen ima trideset godina, o prugama i da ne govorim (o ovome pričam zato što se klrećem u tim krugovima, vjerovatno je i isto i drugim stvarima)...

Znam, da će sad većina reći, boli me kurac da radim za lopove, da ja kičmam a oni da kupe kajmak... ali pod pretpostavkom da država pokrene tako nešto i da recimo kvadrat stana bude jeftiniji za neku pristojnu sumu, da li bi ste išli na ove akcije?

Bez spema!

Ja bih se samo nadovezao da bi bilo ful napraviti radnu akciju navijaca kako je pomenuto u temi huligani. Tako bi navijaci mogli izvuci veliki plus, a usput srediti svoj grad ili vec nekako se revansirati. Najbolji primjer su po meni Lesinari u BL. Sve im se kaci na glavu zbog gluposti nekih, a da se tako nekad organizuju izvukli bi pozitivne komentare. Ndam se da nije spem.

Naravno da nije spem, eto vidiš i ja mislim isto!Zalete se sedam dana očiste ljudima fasade recimo i uzmu i na jednoj strani iscrtaju neki grafit... to bi mi bilo ok... i o tome sam razmišljo, zašto neki ne daju da im se to odradi na starim zgradama!

I ja sam tako nesto zamisljao. Malo sljakas, navece pijes, zezas se, mozda nesto i pojebes a sve za korist drzave.

Ne znam, iskreno tesko me natjerati na radnu akciju, na bilo kakvo volontiranje. Ali da sam vec dio neke organizacije koja ima potencijal u ljudstvu rado bih prihvatio i organizovao tako nesto. Oni to mogu, samo ako im dodje iz dupeta u glavu. Bice vise cijenjeni. A za grafite se lako dogovore ljudi, samo kad je dobra volja. Grafit kod gimnazije, na apoteci kida stvarno. Treba jos onakvih. Ja nisam navijac, al ljepse mi je puno vidjeti ono neko obican bijeli zid.

Svaka čast za pokrenutu temicu! Ja već neko vreme razmišljam kako bi legla jedna normalna, hard-kor-old-fešn radna akcija, jer mi je neko pomodarstvo i fenserluk došao na vrh glave. Svi su smoreni, majka mu stara, svi kao negdje kao nose mobilne, kao žure kobajagi, a svi srču kafu po vazdan i vise po kladionicama. Kada vidiš devojke - to se nije nasmejalo od četvrtog osnovne. Da li sam ja jugonostalgičar i pomalo retro lik? Rekao bih - da, i jako se ponosim time. Mi smo ti takvi ljudi da nekako uvek najgore prihvatamo od zapada, a ono što su naši roditelji imali - radne akcije, dobru zajebanciju, bavljenje sportom i druženje smo počeli da zaboravljamo... Kad odeš negde "vani", kad ti se ljudi nasmeju u prolazu ili kad vidiš devojku od jedno 25 godina, nasmejanu i vedru - zabezekneš se. Neko bi rekao - Pa oni imaju para, mi nemamo, lako se njima smejati... Ne, ne i ne! Ako budemo tako gledali, nama nikada neće biti bolje...

Kontam još, ako bi se startovale radne akcije, možda bi se i momci i cure upoznali.. Ovako su momci u izlasku na jednoj strani, a cure na drugoj.. Možda sam glup, ali mi nije jasno i ne znam da objasnim šta se dešava, ali znam da nevalja!

čak i kad bi država od tih nekih para koje bi dala za radnu snagu organizovala neka ljetovanja ili nešto slično bilo bi stimulativno... jest da sve podsjeća na komunizam, ali imao je i on dobrih strana

Тешко да би то заживело. Нису више шездесете и седамдесете. У оно време је младима био гушт да иду на радне акције, јер је то била одлична прилика за социјализацију и мување. Наравно, ту је и рад који је свакако користан, али има и доста дружења, зезања, упознавања.

А ајде ти данас натерај људе који су навикли да се социјализују преко Фејсбука да изађу на радну акцију.

Не бива. Једино ако се уведе обавезно присуство, а то је могуће само по школама, што није лоше. За почетак. Једном у две недеље кад би свако одељење имало радну акцију од по 2-3 сата, доста би тога било урађено.

To i ja kažem Džimi, ali kontam kad bi se ljudi stimulisali nekako, a neke bi trebalo definitivno natjerati... Kontam organizuješ neku akciju na izgradnji nekog puta, uštedi država neku lovu i izgradi neko ljetovalište na Jadranu, gdje bi slala najvrjednije omladince.

Recimo, to što kažeš za osnovce, da očiste nešto, bilo bi mnogo urednije, a srednjoškolce da malo fizikališu, umjesto što sjede na fejsu... Kontam da je šezdesetih sedamdesetih omladina bila poletna, ali kad bi država poradila malo na reklami i promocije mislim da bi to upalilo... Naravno, pretpostavka je da se tu što manje krade...

Onda si morao na akciju, inače bi drugovi iz OZNE tebe ugradili u nadvožnjak na autoputu. Dobro išlo se i zbog patriotskih razloga, mentalitet je tada bio drugačiji nego danas verovatno. A i omladinci i omladinke su se jebali ko mršave svinje, tako da je razloga sigurno bilo.

gledam nešto ovaj forum i mislim se je li to moguće... ljudi se bave problemima amerike, blaženstva pape, turcima, bin ladenom, gadafijem i ostalim svjetskim problemima, umjesto da se pozabave sobom i da probaju nešto uraditi da njima krene bolje...

@luksdoc izgleda da se sve oko radnih akcija svodi na jebačinu... mora da je pola stanovništva napravljeno tamo...

Реално, радна акција душу дала за секс.

Реално вратити радне акције би било дојајно...
Колико се лове потроши на оне крмке што спавају уместо да граде Коридор 10 а ђеца би радила бесплатно...

to, džimi, kontam da bi to doprinijelo i povećanju nataliteta... onako znojavi se dovati negdje ta radna omladina, pa opleti

e to lo, zajebancija, a nešto dati omladini za uzvrat i bog te veselio...

@električar jesu morali, ali nikome nije bilo loše tamo, bar ne po pričama ili nam starci samo seru o tome, a možda im je bilo sranje, mada ne vjerujem

Recimo, to što kažeš za osnovce, da očiste nešto, bilo bi mnogo urednije, a srednjoškolce da malo fizikališu, umjesto što sjede na fejsu...

Mi smo u osnovnoj čistili školsko dvorište. Taj dan nema škole, čisti se dvorište. Poslije igramo fudbal i zezamo se. Isto tako smo išli i da čistimo prostor oko manastira u blizini grada, jer je tu i izletište. Nakon odrađenog posla imali smo čitav dan da radimo šta hoćemo. Jednom smo organizovali sakupljanje papira za reciklažu i sve škole u gradu su sakupljale papir. Bile su i neke nagrade za prva 3 mjesta, ali ne sjećam se šta je. Uglavnom, bilo je zanimljivo. Moj razred biio 4. ali jbg, šta ćeš :D
Mislim da bi radne akcije bile zanimljive, samo ko će da digne dupe sa stolice pred kompom, uzme lopatu u ruke i ode da radi?

Радио бих за дневницу од само 800 динара. Толико могу да плате средњошколце и студенте 800 ђунти, сасвим фер.

Mislim da bi radne akcije bile zanimljive, samo ko će da digne dupe sa stolice pred kompom, uzme lopatu u ruke i ode da radi?

za ove lopove niko, ali kad bi se dio omladine animiro, i kad bi dobio nešto za uzvrat, a ostali to vidjeli, valjda bi pošli i oni... kontam takav smo narod, k'o ovce, samo nam treba jak ovan predvodnik...

Ali opet, većina ljudi ide svakodnevno na radne akcije, jer ima kasne plate po 5-6-7-8-9-10... mjeseci. Nekad su bar mogli da se nadaju da će da okrenu nešto.

Радио бих за дневницу од само 800 динара. Толико могу да плате средњошколце и студенте 800 ђунти, сасвим фер.

i ovo je prilično OK prijedlog, to je bar 2,5 puta manje od dnevnica običnih fizikalaca...

jeste dub, ali problem je u svijesti i to sam već rekao, zašto se mi ne možemo nadati, to je pravo pitanje... nego svi misle da će da im padne s nebesa nešto ili kopaju i rukama i nogama za prokletu štelu da ližu i lijepe koverte za račune u telekomu (čuo sam da se cave i krešu za taj pos'o), umjesto da urade nešto malo teže i da krenemo svi iz ovih govana, a ne da čekomo da nam se neka rodica uda za IGORA DODIKA :)

ALO ČOVJEČE, LJUDI RADE TEŽE POSLOVE, ALI NE DOBIJAJU PARE!!! Ta što se jebe za posao, bar dobije kitu, ako ništa drugo.