
Slavna Vukajlija. Ima glupih stvari, ima bezveznih, ali ima i jako puno brilijantnih. Neću previše dužiti, samo odite tam pa vidite sami. Samo jedno upozorenje - ima ponešto napisano i na ćirilici (iako smatram da svako, ko kolko-tolko drži do opće kulture zna ćirilicu).
Skodin blog · 04. Septembar 2010.
Ništa. samo je težak jedno 19 kila, nema diskove, nema amortizere, ima najviše 18 brzina, volan fiksiran, a nema ni sirenu :)
Pa nećeš ga na leđima nositi, ima obične kočnice. Šta će ti amortizeri, jedino ako ideš u džunglu.
Ма овај ни нема брзине :)
Pa nosim ga, ako ništa ono na treći sprat, ali to nije toliko bitno, nije svejedno da li pokrećeš 13 ili 20 kila...dobre kočnice mi trebaju jer volim da vozim brzo i hranim se lako, a amortizer mi je najdraži deo, u rupe i iz rupe, mekano kao kroz sunđer :)
Ali nema korpe na tim vašim biciklima. Ja volim ove kruzere, sa normalnim sjedištem i gdje mi kičma nije savijena.
http://imagetitan.net/image-2081_51D65049.jpg
Evo je moja mašina
Otvorite u novom tabu, odlično se vidi
za asfalt i za ravno, city bike rules - ovako nesto
http://www.commuterbikestore.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/b/i/biria-citi-sport-bikeblack.jpg
tanke gume, veliki tockovi, nema nepotrebne tezine, i ne krivis se dok vozis.
ja imam neki mountan bajk neko francusko gomno sad, iz cuga bi zamenio za ovakvu biciklu.
ovom gore bi mozda samo dodao korpu nazad, i to je to :)
cornelije, a da se rešiš tih kramponki?
Ovako je o.k.
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc1/320617_2533470938528_1643074220_n.jpg
Od prošle godine, nisam još siguran kako sam uspeo to. Ali imam taj bajs, Capriolo Passat je model, od 4. osnovne, i sasvim dobro me služi i dan danas, samo sam menjao gume, ostalo nisam dirao, samo doterivao.
Predjem dnevno makar 10 km, što mi je već rutina, jer do centra od kuće imam 4km, i po gradu što se muvam taman minimum ispunim. Milina najveća, vozim kola samo kad moram da ne može drugačije. Biciklo je najbolji prevoz na svetu.
Možda dećko vozi mtb kako je bog zapovedio?
EDIT: Ogroman spem ove teme...
Koliko košta neka replika bicikala sa toura?
u ravnici :)
Нису нешто велике, са стране изгледају веће али по средини и нису нешто http://cdn.mos.bikeradar.com/images/bikes-and-gear/components/tyres/mountain/1271944503762-cjaxo2ul1ic0-399-75.jpg
И кроз ове крампоне ми је прошао трн, то је најгоре од свега, и то још у центру града, испред Скупштине, где је само асвалт хахах!
Puko lanac, šta je ovo? Meni pre neki dan u vožnji puče ova plastika što štiti lanac, pa kad sam zakačila vrhom patike, umalo ne izgiboh.
Koliko košta neka replika bicikala sa toura?
Neka replika od voska i slame?
Evo ti jedna rejdiošek pričica.
http://www.trekbikes.com/us/en/projectone#model/madone7seriesteamedition
Jebote, pa može se kupiti garsonjera za ovaj bicikl.
Aj za nošenje na sprat, ali koga bi umorila razilka u ubrzavanju recimo 90 i 83 kila ne treba ni da vozi bicikl jer je previše kilav za to.
Ko vozi profi, dozvoljavam.
Mnogo sam bre voleo da vozim bicikl dok sam živeo u blokovima kod piramide, tamo je bar bilo prostora kolko oćeš, kako se vratim iz škole sedam na bicikl i ne silazim do uveče. Brže na buvljak stigneš biciklom nego prevozom, a tek kad izađeš na nasip na onu stranu prema ostružnici, vozi sine i ne osvrći se. Ovde na medaku i peške se jedva provučeš, smorio bi se dok izađem iz ulice pa sam ostavio bicikl stricu, krivo mi je nekad al stvarno ne bi imao gde s njim.
izmedju 80 i 90 kg, na brzinu racunicom, potrebno ti je oko 12.5% vise energije da bi savladao istu uzbrdicu. ovo da nema nikakvog trenja. realno, treba ti 20-25% vise energije cenim.
izmedju 80 i 90 kg na ravnom nema nikakve razlike skoro - kada vec jednom ubrzas. treba malo vise, al ne tolko. tu vise dobijas ako ti tanje i glatke gume i dobro podmazana bicikla pa nema mnogo trenja.
pa ti vidi. ja razliku uzbrdo vidim kad teram laptop na ledja ili ne.
ovo isto vazi i za hodanje uzbrdo. samo je manja razlika jer manje trenja imas.