Prijava

A to š'o neko reče, ko zna šta su očevi radili sa tom decom za koju se sumnjalo da su turska. Nisam naletela na podatke o tome, ali ipak i to ostaje kao pitanje.

Сумњам да им се јебало за то. Ионако су ту децу употребљавали за принудни рад на својим имањима - напасање стоке, чување кокошака и сл. :) Можда би ту и тамо неко испиздео, али то су били спорадични случајеви.

Мислим да имате превисоко мишљење о људима као врсти. Људи нису поносни, већ је 90% људи створено само за ропство, и као такви, они ће трпети све, само да имају пун стомак. ;)

Misliš? Pa, jedno od osmoro, koga briga, stvarno, ali opet, neki crv sumnje se tu mota... :)

Samo, ne znam Džimi, znam da se na narodne priče i pisanu reč zasnovanu na njihovim predanjima ne može osloniti, ali ako su tolike vekove sa zgražavanjem pričali o janičarima i danku u krvi, stvarno misliš da su decu dobrovoljno davali? Sad, možda je to malo izvan teme, ali zanimljivo pitanje.

Hah, trenutno nisam kompetentna da o tome govorim, punog sam stomaka, pošto sam se najela kebaba sa lukom uz malo mladog sira ;), ali mislim da je taj broj ipak manji. Tol'ki silni ljudi izginu zbog principa, sad ne sudim da li je to glupo ili nije, ali ratovanje i vucaranje po močvarama zbog jedne reči ili stava teško da će te nahraniti. Osim ako nisu imali pojma što ratuju, pa išli tako jer im se kaže.

Ljudi su bili tvrđi u to vreme i nisu imali kada da se bave nekim psihološkim sranjima.

''Психолошким срањима''? Откад је родитељство ствар психологије?
Што мислиш да су људи другачије гледали на највећу привилегију свесног бића онда?

Tol'ki silni ljudi izginu zbog principa, sad ne sudim da li je to glupo ili nije, ali ratovanje i vucaranje po močvarama zbog jedne reči ili stava teško da će te nahraniti. Osim ako nisu imali pojma što ratuju, pa išli tako jer im se kaže.

Zbog čega ljudi idu danas u Legiju stranaca? Dobro su bili plaćeni janjičari i bili su baje u to vreme. Pa koliko je samo njihovih vođa nanelo nesreću srpskom narodu a bili su i sami Srbi poreklom. Takvo vreme, jbg...

Ја први личим на Турчина

Nosiš brkove?

Ја први личим на Турчина

Ја носим бркове. Не видим ништа турско у томе.

Upravo. Donositi zaključke, naročito ovako široke zaključke o genetskoj strukturi naroda na osnovu nečijeg izgleda. Naročito na osnovu sopstvenog izgleda.

Ja imam plave oči i ridžu kosu. Ergo, čukunbabu mi je trsio Viking. Mamu im skandinavsku...

Ако су ти плави бркови онда си србин. Ја сам плав као стари сораби

Не видим ништа српско у плавим брковима.

Ако су ти плави бркови онда си србин.

A ako su ti ridji, mora da si ustaša. Ili kanibal. Dokurca, treb'o sam da se obrijem jutros...

Ми смо првенствено тамни због утицаја климе. Руси су плави, Литванци су плави, Финци, Швеђани и Норвежани поготово, јер се налазе на северу Европе.

У прилог тој тврдњи: Хрвати и Срби са простора данашње Хрватске имали су много мање контакта са Турцима, него остатак Срба. А Хрвати и Крајишници су па много друкчији од вас... Углавном су црни, а нису ни нешто претерано бледуњави (говорим у трећем лицу, јер сам ја бледи Далматинац :Д).

И зар не би требало да смо доста нижа нација, кад су већ Турци имали толики генетски утицај на српски народ?

И не тврдим да нема никаквих "последица", нарочито у неким појединачним случајевима, где су баш видљиви трагови. И Џими рече да личи на Турчина... Мени и не баш, никад ми то није пало на памет. Када бих бранио те "сви смо ми Турци" тврдње, узео бих Зимоњића као јак аргумент :Д

Rodjen je za ulogu Bajazita. Branislav Lečić je bledunjava pičkica za ovoga.

A što se tiče visine...Nisam siguran ni da su Skandinavci mlogo visoki, ni prosečan Rus, Čeh, Poljak.

p.s.Ovo za klimu, Stiven, jel ti to zaozbiljno?

Наравно. Клима има утицај на боју коже и косе. Је л' мислиш да је случајно што је већина Африканаца црна, а и што су народи са севера Европе већином плавушани?

A što se tiče visine...Nisam siguran ni da su Skandinavci mlogo visoki, ni prosečan Rus, Čeh, Poljak.

А ни Турци, ако се не варам. Што вероватно говори да смо висину "покупили" од староседеоца Балкана које смо асимиловали.

Клима има утицај на боју коже и косе. Је л' мислиш да је случајно што је већина Африканаца црна, а и што су народи са севера Европе већином плавушани?

To su mutacije koje su se razvijale desetina hiljada godina (videću da proverim, faks davno beše). Jel misliš da smo mi postali crni u par vekova zbog klime?

Коментар изнад: пута два.

Скандинавце сам тамо навео као пример из друге групе народа, који упркос томе имају врло сличан пигмент као Словени који су остали горе северније. То иде у прилог овоме о клими.

И мислим да су стари историчари описивали Словене као јаке и високе, тако да сам лупио ово за староседеоце Балкана (јер нисмо могли ни ту висину тек тако да покупимо).

Jel misliš da smo mi postali crni u par vekova zbog klime?

13, 14 векова није баш исто што и пар.

ЕДИТ: Амиџић, одличан примерак! :Д

13, 14 векова није баш исто што и пар.

Ma, znadem ja, no se pravim glup. I Japanci imaju kose oči jer ima mnogo magle u Japanu. Evolucija, brale.

Otkud znam ( s obzirom da izgledam kao jebeni Crvenobradi) mora da su mi preci živeli na nekoj planinčugi, sneg i vejavica vazdah. Verovatno i zato drkam na Tarju. I onu malu iz Cardigansa.

Ako su se i rađala djeca iz mješovitih brakova - izmeđ' Turčina i Srpkinje, imam neki osjećaj da su ta djeca odvođena u Tursku i da sad njihove potomke zajebavaju na turskim forumima kako su oni Srbi jer nisu crni k'o pravi Turci.