Prijava

Ја не покушавам да негирам турски утицај на нас, само кажем да није толики колико овде доста вас тврди да јесте. Дакле, причамо сад о генетици, физиономији (и тако то на ту тему), а не о баклавама и музици.

Јесте ли знали податак да кад један члан породице прихвати ислам, сви чланови те породице добијају исте привилегије као и тај лик? А турско друштво је било тако организовано да је муслиман грађанин првог реда, а немуслиман без обзира на остале ствари - грађанин другог реда. Тако да је тај један покрштени обезбеђивао својој браћи и сестрама мирнији живот и одсуство зулума.

Skočimiš

Ako su se i rađala djeca iz mješovitih brakova - izmeđ' Turčina i Srpkinje, imam neki osjećaj da su ta djeca odvođena u Tursku i da sad njihove potomke zajebavaju na turskim forumima kako su oni Srbi jer nisu crni k'o pravi Turci.

Неког Онура зову Милорадом, иако се он дури због тога :)

То да су народи са Балкана тамни због Турака је срање. Црногорци су, поред Италијана, народ са најтамнијом длаком у Европи вазда били. Па знате ли колико је тамних Ираца? Енглеза? Колин Фарел, Рован Еткинсон, на пример.

Мени је породица од оца швабска, од матере дубровачка. Па су од ћалета били тамно смеђи, са зеленим ил' плавим очима, а од мајку црни ил' смеђи са зеленим ил' смеђим очима. За мене нико не би рекао да личим на Швабу: тамна коса, таман тен, буљаве зелене очи. Евентуално бих прошао као Шваба, ако бих се обриј'о и ошиш'о. Овако ми кажу да личим на неког Хорхе Арманда, ал' то је вероватно због браде.

Неког Онура зову Милорадом, иако се он дури због тога :)

Tajrad.

I psuju mu mater četničku.

И гађају сармама.

I šalju mu slaninu na kućnu adresu.

Meščini da je to za tursku decu uglavnom preseravanje. Pričamo o srednjem veku, jebem mu miša, glava je padala kad žena pogleda drugoga, kamoli učini bilo šta drugo u tom pogledu. Drugo, nešto sumnjam da su nam babe čeznule da nakon petnaest sati rada u polju, oko kuće i u kući, dojenja i hranjenja desetoro+ dece, pranja nogu senilnog svekra pohitaju u naručje slatkoga Turčina da im masira žuljeve. Treće, nisu Turci išli od vrata do vrata da pitaju-da nemate snašu za trpažu, pa da su uopšte imale izbor za prevaru. Ko što je neko spomenuo, nisu Turci visili u svakoj jebenoj varošici da prave male brkajlije. Bili su u većim gradovima (naglasak na:većim).

Ја не покушавам да негирам турски утицај на нас, само кажем да није толики колико овде доста вас тврди да јесте. Дакле, причамо сад о генетици, физиономији (и тако то на ту тему)

Pričam ja isto. Samo ne kontam šta si mislio na to za klimu. Al da ne bude zabune-zaista drkam na Tarju.

Јесте ли знали податак да кад један члан породице прихвати ислам, сви чланови те породице добијају исте привилегије као и тај лик?

Da, čit'o sam Radoša Ljušića. :)))

АМАН, У ПИЧКУ МАТЕРИНУ, ДОКЛЕ ДА ПИШЕМ: ВЛАСИ И ИЛИРИ БИТИ ТАМНОПУТИ (РЕЛАТИВНО), СЛОВЕНИ СЕ МЕШАТИ СА ВЛАСИ И ИЛИРИ И ДОБИЈАТИ НЕШТО ТАМНИЈА ДЕЦА НЕГО ДА ДЕЦА БИТИ ЧИСТИ СЛОВЕНИ!

АМАН, У ПИЧКУ МАТЕРИНУ, ДОКЛЕ ДА ПИШЕМ: ВЛАСИ И ИЛИРИ БИТИ ТАМНОПУТИ (РЕЛАТИВНО), СЛОВЕНИ СЕ МЕШАТИ СА ВЛАСИ И ИЛИРИ И ДОБИЈАТИ НЕШТО ТАМНИЈА ДЕЦА НЕГО ДА ДЕЦА БИТИ ЧИСТИ СЛОВЕНИ!

UBICO TROLA!!!

Džabe se boriš, uvek ćeš čuti preseravanje tipa "mi smo turci" na svaki ozbiljan razgovor o poreklu srba...To je valjda neka distinkcija nas, prljavih balkanaca od fine gospoštije sa zapada...Mi ratluk, zurle i perčini(!?), oni kuglofe, violine i cilindre...

Џими, чини ми се да твоја логика функционише беспрекорно, али нема ниједног доказа да су родитељи масовно и добровољно слали децу у Инстанбул, па макар их имали и осмеро. Могуће да је и било таквих примера, али не у већем броју.

Ја чак мислим да су се те неписмене, простодушне жене теже одвајале од своје деце него што би данашњи родитељ послао своје дете негде, на ирачка бојишта. У оно време, слање детета у Стамбол (до кога се путовало дуго и несигурно) на војну обуку је значило да се то дете вероватно никада неће вратити у дом из кога је потекло.

Да ли би иједан родитељ пристао да пошаље своје дете у Стамбол међу Турке, које су Срби доживљавали као тлачитеље, и да га при томе врло вероватно никад не више виде, само због магловите претпоставке да ће оно, као јањичар живети боље.

Друго, чак и да су добровољно слали дечаке, нема шансе да би сваки од њих постао јањичар - напросто, не може свако бити јањичар и поред најбоље обуке.

Не верујем у ту причу.

А да носимо и турске гене - то је неминовност.

И још нешто.

НАРАВНО ДА КЛИМА, и то можда понајвише дугорочно дејство климе утиче на изглед коже, пигмент и боју косе и да се ти климатски утицаји уткају у генетику, то је нормално.

Што јебено понављате оно што је већ 100 пута речено овде!? Што ми то радите, децхко?

Што јебено понављате оно што је већ 100 пута речено овде!? Што ми то радите, децхко?

Ја сам прочитао пар постова, нисам читао све јер немам времена.

Може бити да је неко ово још написао, није ме брига, мени је мило да имам истомишљенике.

Гледам јуче Зилкића који је мека струја муслиманских представника који каже да је срећан што ће Турска посредовати између њега и Зукорлића јер не треба заборавити утицај који Турска вековима има на Санџак и 5 000 000 национално изјашњених бошњака у Турској ?!?
На б92 у 9. Па њих има више него нас.

Наравно да их има више. Шта с' ти мислио?

Prema nekim procenama,ljudi iz Dinarskih predela su u proseku među najvišima u Evropi...Sasvim je logično da tu ima tih vlaških i ilirskih gena i da smo nasledili to od njih,kao i uglavnom tamnu kosu pa tek sekundarno ten,što je odlika većine ljudi iz tih krajeva...Sebe često stavljam kao primer te tvrdnje:1,90,crna kosa,smeđe oči,taman ten

Ma ta istrazivanja iz 24 sata su gola kurcina..Potrazite po internetu nesto o istrazivanju o haplogrupama koja su detaljnija. Hаplogrupа je jedаn određeni deo Y hromozomа. Y hromozom postoji sаmo kod muškаrаcа i retko se menjа (8-10000 godinа). Prenosi se sа ocа nа sinа i nа tаj nаčin se može sаznаti ko su nаm preci. Svаkа hаplogrupа imа rаzličito poreklo npr. R hаplgrupа je jednog poreklа, E drugog, J trećeg... Istа početnа slovа su istog korenа аli su se u nekom periodu rаzdvojili (R - R1a i R1b, I - I1a i I1b, E...). I2 Haplogrupa se nalazi samo u evropi i karakteristicna je za juzne Slovene. U procentima najcesce se nalazi kod: Херцеговци - 64%, Босанци - 52%, Хрвати - 37%, Срби - 30%. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/06/HaplogroupI2.png/300px-HaplogroupI2.png

Sve zavisi od toga ko vam je jebo mamu. Eno, neke budale broje krvna zrnca. Te ilirske , teutonske, keltske.... a ko mu se najebo mame, pitaj Boga.
Nacionalnost je kulturno naslijeđe, a ne krv. Krv je tkivo.

Haplogrupa se nalazi samo u evropi i karakteristicna je za juzne Slovene. U procentima najcesce se nalazi kod: Херцеговци - 64%, Босанци - 52%, Хрвати - 37%, Срби - 30%

Ha. Ispravi me ako sam loše razumeo-ta haplogrupa je karakteristična za Južne Slovene, ali ne za druge Slovene? Što bi moglo (naglasak na: moglo) značiti da su Srbi sličniji Zapadnim i Istočnim Slovenima nego Hrvati, Bosanci, Hercegovci?

Nalazi se verovatno i kod ostalih Slovena ali je karakteristicno za Juzne. Ali bice da je ovde bitno da smo veoma povezaniji sa Hrvatima,Bosnjacima.. nego sa Rusima i ostalima.

Јесте... имамо турске крви... па шта? Ви ту нешто причате да смо скроз Турци??!! Па наравно да не! Колико Срба је плавокосо и плавооко?!

Баш због Турака и те мешавине наше су жене најлепше на свету, (и рељефа, климе и исхране) тако да и нисмо ту тако лоше прошли..:))

А о пореклу лепо узмите брате Зборник византијских извора, па Константин Порфирогенит и Барски родослов (Летопис Попа Дукљанина). Они су настали тек 3, 4 века касније али јеби га. И има неких података у Аналима манастира Лорш.

Ево одломка из Анала манастира Лорш наведених под годином 822.

-Војска је из Италије послата у Панонију да би се водио рат против Људевита. Пре него што је војска пристигла, Људевит је напустио град Сисцију и побегао до Срба за које се каже да држе велики део Далмације.

Далмација и Панонија су старе римске провинције-отприлике данашња Словенија, Босна, Хрватска, део Мађарске