Prijava

На мом факсу, ЕТФ-у, донета је одлука о новом начину идентификације студената на испитима, која каже да студент мора дежурном показати обавезно и личну карту уз индекс због како они кажу, све чешће замене идентитета. Е сад, занима ме шта би било кад бих ја одбио да покажем личну. Да ли професори имају право да легитимишу студенте? Да ли им је за то потребно неко надлежно лице?

Иначе, на последњем испиту су читали саопштење у којем су претили милицијом и кривичним поступком, а довели су и фотографа да слика оне који нису имали личну. Шта мислите о томе?

Е сад, занима ме шта би било кад бих ја одбио да покажем личну.

Ne bi ti dozvolili da polažeš ispit.

Да ли професори имају право да легитимишу студенте? Да ли им је за то потребно неко надлежно лице?

On može da te lepo zamoli da pokažeš. Kao i ti bilo koga. Samo što ako ti nećeš, on može da ti ne dozvoli polaganje ispita.

Шта мислите о томе?

Srećno sa puškicama.

Да ли професори имају право да легитимишу студенте?

Нисам правник, али мислим да немају право. Једино ако је дефинисано некако у статуту факса... Мислим немају право да ти траже личну, индекс си обавезан да им покажеш...

Да ли професори имају право да легитимишу студенте?

Што не би имали? Само ми није јасно зашто би те идентификовали преко личне, ако већ имаш индекс код себе? Ваљда индекс између осталог служи и за идентификацију.

Nemoj to da te brine... ponesi ti indeks i ličnu kartu... to ti nije teško.

Tvoj jedini problem je da spremiš ispit.

Samo policija ima pravo da te legitimiše. E sad, tu postoje neki izuzeci, tipa kad dižeš lovu u banci, pošti (odnosno, kad tebi treba neka usluga), a realno i ovo bi spadalo u to.

dule345
Nemoj to da te brine... ponesi ti indeks i ličnu kartu... to ti nije teško.

Tvoj jedini problem je da spremiš ispit.

Управо тако.

ja.. samo.. želim.. indeks.
:/
a ako fejlujem kroz pet dana.. kurac indeks -.-

Само ми није јасно зашто би те идентификовали преко личне, ако већ имаш индекс код себе? Ваљда индекс између осталог служи и за идентификацију.

Па требало би да служи, али видиш да њима то није довољно.

Али не брине то мене много, личну носим увек са собом, тако да ми није проблем да им покажем, али ме занима да ли то има правну основу.
Све мислим да је то покренула она катедра за ОЕТ, маму им јебем. Људи су параноични, у фебруару звали све на усмени јер и мје нестало три теста, и мени смање заслужену оцену.

Само ми није јасно зашто би те идентификовали преко личне, ако већ имаш индекс код себе? Ваљда индекс између осталог служи и за идентификацију.

Da, ali nije neki problem zameniti sliku na indeksu. Na ličnoj, sa druge strane, jeste.

ја студирам права и реално немам појма да ли може ал знам да је сасвим логично да ти траже и личну, реално многи су покушали да одговарају уместо неког другог!
ЗА!