Prijava

Gotivio sam sindikat ranije, dok nisu poceli da bude likovi koji koriste sintagme poput urusen sistem vrednosti i neoliberalni kapitalizam, a to se desilo pre 10 godina nekih.

Ja sam ih gotivio dok nisam saznao da ih guraju te Dveri ili kako vec, reperi iza kojih stoji stranka mos mislit hahah pa prvi reperi bili djeca srusenog doma kojima otac ne placa alimentaciju a majka prostituise u slobodno vrijeme. 2k19 - reperi sa politickom pozadinom haha

Ma ne stoji iza njih niko, gotivim hip hop stvarno, al ne mislite valjda da dveri ili bilo ko finansira jebenu rep grupu hahah ogijeva zena radi kod mrkonjica, odtud ta prica da imaju neke drzavne sljake, u sustini likovi iz kraja koji su se lepo organizovali, ali kao i svi ljudi koji brzo postanu popularni, dosli su u zabludu da mogu da promene bilo sta, pa su se cimali sa tim kukavcima sinjim. Posle su shvatili da su se zajebali, al kao furaju jos uvek taj sistem te laze rep. Inace prva dva albuma su im predobra i ima ozbiljnih stvari, cak i govedina je bila gotivna iako je politicka pesma. Najgora mozda stvar u stvari bs-a je to sto su pokrenuli trend patriotskog repa, pa onda imamo uncle dzoa, eldorada, gosu sa raskrsca i tako neke face, sindikat za sirotinju, a bs je generalno za sirotinju haha

Braalee, 28.2 Prti BeGe u BL, ubrzo nakon toga, 21.3 Smoke Mardeljano
Pa moze li jace od toga ?!?!

Eто Рус, можда ћу дођем.

https://www.youtube.com/watch?v=dQ_QzcfVwxA
Da li neko zna čiji su bit ovde ukrali? Ubeđen sam da je Dr Dre ali mi stao mozak, nema šanse da se setim.

Čava nam se probudio iz hibernacije! Očekivao sam neku brutalnu genijalnost kao "Letnje je vreme" i pišanje po debilani, ali ovo proleće ima slabiji rad nego prošlo tako da ga razumem. No, ide leto, pivo, druženje i ćevapi pa će biti i inspiracije
youtube.com/watch?v=Bo_g8X6M9Sw

Poslusao sam skoro ceo lucidan potez, zbog onog glasanja na loudpacku. Ozbiljan album

https://youtu.be/1r3rhkOY3Q4

Srpski hip-hop ima par značajnih imena i volim razne pesme beskompromisnih autora kakvi su Marčelo, Moskri, Ajs Nigrutin, Wikluh Sky, itd...
Naravno da nemam ništa protiv miksa repa i turbo-folka, smatram da je takva kombinacija na Balkanu prirodna, zabavna i logična.

Hip-hop/rep je muzika radničke klase, potlačenih, izopštenih, oštećenih, ogorčenih...
Mada, može se reći da ta muzika jednostavno predstavlja izraz onih samosvesnih likova koji imaju šta da kažu o realnosti i idealima.

Treba imati na umu da prevazilaženje predrasuda karakteriše dobar hip-hop, tako da volim ovakve pesme:
https://www.youtube.com/watch?v=tU1FihRxv9A

https://www.youtube.com/watch?v=GYx9CmPAfFQ

Kao što se i podrazumeva, rap/hip-hop mora pametno da kritikuje ono što ne valja.
Ova Marčelova pesma predstavlja odličnu kritiku patrijarhata.
Patrijarhat je bolesna, jalova, anticivilizacijska, retrogradna, opskurna i zaostala konstrukcija koja se oslanja samo na destruktivnu (i privremenu) fizičku nadmoć muškaraca.
Sve što u ljudskim odnosima stvara nepravdu je ono što patrijarhat želi da postigne - dominaciju koja je uspostavljena silom.
Ako se osvrnemo i pogledamo šta je najviše unazadilo istoriju čovečanstva, videćemo (auto)destruktivnu silu patrijarhata - a ta sila je samoj sebi dovoljna jer kad uništi sve što ne priznaje, okreće se samouništenju.
Da rezimiram - patrijarhat je implozija kojoj nedostaje i ono što bi imala kad bi samo odbila da se urušava u sebe jer ne može da izdrži ni bazičnu slobodu.

kakva govna od muzike

Pa dobro šta je ovo jbt, znači scena u kompletu je jedna debilana zrela za tomahavk... Odakle ih izvlače više, na dnevnoj bazi se pojavi još 50 ovakvih pavijanskih njuški bez talenta za bilo jebeno šta... Znači užas što je najgore klinci se pale na ovo đubre koje ne može da prođe ni kod one bosanske somine Multija
youtube.com/watch?v=ks9toN7T41Y

Zajebi filere, po koski lomi ga
U repu sam petica, ulica- Lomina
Hip-hop sam boem, jebiga, torima
Ujutru vinjak, i mota se topina
Ortaci sa mnom, krv i nož, bodigard
Letim kroz noć, ti postaješ lovina
Štangla u rancu, štekove obijam
Uzeću sve, al' ipak ne otimam
Na sceni te snimim, kažem, molim te, skloni ga
Ceo život sam crnja, ti sine voziš se kolima

...and you'll find that, if you ever step on my toes...
youtube.com/watch?v=UrJkzEJShG4

Sta ces ti ovde? Puklo konopce junacino??

Meanwhile, u zemlji seljaka, na brdovitom Balkanu, halfrovasta pojavica loše troluje jednog O-G

Ne, nisam ja majstor. Majstor je koza, jede travu a sere klikere