Prijava

Да не пишем сад у уводу како сам кад сам била мала маштала о томе да имам свој, рецимо, бутик или кафић на мору али он ни у машти није могао да постоји без имена па сам онда данима смишљала како да се зове...

И да рецимо имате свој бренд, ракију, чоколаду или кафану или јахту, или било шта кад бисте имали своје, какво име бисте му дали...

Последње чега се сећам, кад сам о таквим стварима размишљала је да би, да имам кафић, он имао назив "Црна рупа"...

Često razmišljam o ovome, i iskreno ne znam kako bih dao ime. Zavisi od objekta.

Данас сам видео кафанчину, са све карираним стољњацима, која се зове "Рафтинг клуб", па ми паде на памет да отворим трафику и назовем је "Народна Банка Србије".

Мој кафић би се звао КАЉЕСТРО... То сам чврсто одлучио, иако никад нећу да отворим кафић али тако....
Каљестро значи џумбус, хаос...

И онда иду момци кроз град и веле
''Да нећемо до Каљестра на по једно точено?''
''Кол'ко је?''
''Еуро и двадес оно велико.''
''Јоооој, идемо саТ о'ма код Каљестра.''

И тако иду они градом, дођу, $едну, попију на црту 44523434 литра пива, оду, а ја само катанац ставим, дођем кући, речем Рајки, и онда ми она рече ''Битанго луда, јесам ли ти рекла, јебаћу ти мајку у дроб, уличару један. Не, оће он кафић да отвара, ај лудаче, иди сад па отвори!'' и онда се ја сморим, убијем се и сјутра у новинама

Каљестро се убио због Каљестра

Марко Николић Каљестро, иначе познати власник кафића Каљестро нађен је јутрос мртав на прагу свог локала. Како сазнајемо од очевидаца, дошао је синоћ касно да изврши попис и након сређивања свих папира, закључао локал, сјео на праг и опалио један хитац из непосредне близине у предјелу сљепоочнице.
Смрт је наступила моментално.
Оставио је поруку поред себе која је гласила

Ја сам најљепши, могу да ме повриједе, али не и повриједе.

СМАРКО КОБЈАСНИО

ja bi kafić nazvao Pička materina....

zamisli ideš gradom i ono bleja

De ćemo da pijemo??
U pičku materinu!

ili otera te neko u pičku materinu a ti meni u kafić na pivu :D

Има код мене нека распала бајкерска биртија, зове се Рацку.

Код мене у крају неки Kрајишници пре пар година отворили кафану, назвали је "Личка кућа", ал' је Л више вукло на П, па се у народу прозвало "Пичка".
Где ћемо? - Ајмо у Пичку.
Ал' власник банкротирао и затворијо чку.

kako li je bankrotiro da mi je znat xD krajišnik pa kafanu xD

Ја бих кафић назвао ''Длакава коњска чмарина''. Размишљам, ако би кафић био дојајно урађен, да ли би људи идаље долазили у њега, мислим због имена ? Било би мало непријатно, мени барем, да морам некоме рећи да сам свратио до Длакаве коњсе чмарине на кафицу.

Ja bih dao ime kafani na obilicevom vencu- Kod mrtvog francuza

Ja bih nesto originalno, tipa 'St.Patrick Irish Pub'

Nešto orginalno kao "Filip Višnjić iz A-mola"

Moj kafić bi se zvao "Plakar"

De si biJo celu noć?
U plakaru jbt. Ne peni.

Đe ćemo dragi tunajt?
U plakar, dušššo.
Pljas šamarčina.

Јогурт

Има код мене нека распала бајкерска биртија, зове се Рацку.

Мора дидемо један дан у рацку лололо

Пази најјаче име за кафану у Београду на Обилићевом венцу код оних степеница где је погинуо навијач Тулуза Брис Татон у тучи са Гробарима - "Код мртвог Француза" . Има тај дивљи запад призвук.

Где идемо?
Ај да попијемо по једну код мртвог Француза!

Ja sam vidio piceriju koja se zove COBRA, samo što piše ćirilicom. Moglo bi da se protumači da je vlasnik lik koga zovu Braco, pa šatrovački....Al kita, ima ogromna zmijurina naslikana na staklu.