Језичке недоумице

  1. Nikako ne može bez I.

  2. Е, али имај на уму да је девојка која је то рекла, игром случаја предаје српски у гимназији која се без трунке сарказма назива елитном.

  3. Šta je rekla? Da je ispravno teritorjalno?

  4. Ma daj, nema šanse. :)

  5. Svakom se može desiti da pogreši... Ja mislim da ne može bez I.

  6. Šta je rekla? Da je ispravno teritorjalno?

    Баш тако.

  7. Ne može, pogriješila je.

  8. Ништа необично, дотична је такође назвала Орфеја митолошким бићем, и то не једанпут.
    Питао сам чисто да не буде да нападам безвезе, може бити да сам пропустио покоју језичку реформу. :)

  9. Lulabi jesi završila faks? Radiš li đe?

  10. Ma ko danas još završava faks i radi?
    Radim na Vukajliji ko moderator, meni dosta. :D :D

  11. Ćuti, dobro je. Samo nek se radi.

  12. Ja pisem dabogda, kao i jebote, kao i jebiga itd, jer je promenilo znacenje.

  13. Друштво са чета није могло да се сложи око тога да ли се ДА БОГ ДА пише одвојено или спојено као ДАБОГДА. Па ако би нам неко разрешио мистерију. Извините ако је већ било, мрзи ме да листам трему.

  14. Јеби се стефане :Р Ја сам лепше срочила :)

  15. Друштво са чета није могло да се сложи

    Otkud ti ovo? Pa ja sam od samog početka rekao kako treba. To što je tebi teško da prihvatiš da sam uvek u pravu, to ne mogu da ti pomognem. :)

  16. Хахахахах одељење за нарцисе је право па лево. Хвала што сте свратили господине Тулуме :)

Rekli o sajtu

Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!

Biznisblog · 26. Decembar 2007.