Језичке недоумице

  1. Нек буду два примерка, Џими. :)

    Сигурно има, јебемумиша.

  2. Ајде, скенираћу чим купим. Ако нађем. Па добијете по копију.
    Пиратерија рулз.

  3. Ја сам се ово изнад шалио, нисам мислио да ћеш стварно да скенираш.
    Ионако треба да купим и ја.

  4. http://www.pressonline.rs/sr/vesti/dzet_set_svet/story/138616/Predstavljeno+novo+izdanje+Pravopisa+srpskog+jezika.html
    Ima, cim ima cene.
    Ali Dzimi, MOLIM TE da to Kad me ne bude mrzelo ipak bude ove godine..
    p.s. Ja se nisam salila. Meni zaista treba, ali u e-formatu, tj pdf ili slikano.

  5. Које је мудо ова држава... Уместо да деле јебени правопис сваком домаћинству, нема ни јебеног пдф-а за џ... КОЈИ КУРАЦ! Доброје да су нам бар закони доступни...

  6. Jedno pitanje...Sta znaci to "Novi pravopis"?Ne kapiram to uopste.Ispada da,svi koji smo isli u skolu pre tog izdanja,smo nepismeni.U najboljem slucaju,polupismeni.

  7. Које је мудо ова држава... Уместо да деле јебени правопис сваком домаћинству, нема ни јебеног пдф-а за џ... КОЈИ КУРАЦ! Доброје да су нам бар закони доступни...

    Мајке ми. Макар неко социјално пејпрбек издање. Као што сви добију за Џ телефонски именик.

  8. To znaci da se pravopis menja i prilagodjava i da je ovo novo izdanje i da smo mi polupismeni, upravo:)

  9. Jedno pitanje...Sta znaci to "Novi pravopis"?Ne kapiram to uopste.Ispada da,svi koji smo bili u skolu pre tog izdanja,smo nepismeni.U najboljem slucaju,polupismeni.

    Отприлике.
    Више није ''улица Српских владара'', већ ''Улица Српских владара'', ако добро сконтах из текста изнад.

  10. Језиви, да би знао језик мораш имати новаца. То ти је нако, да се тако духовито изразим, порез на матерњи језик.

  11. порез на матерњи језик

    Pa se posle cudimo sto nam je narod nepismen.

  12. Правопис треба свима да буде доступан, као горепоменути закони.

  13. I,onda se ljudi pitaju za onu kerusu Milu...Imala je PRVE I POSLEDNJE NOGE.Sad sam ponosan sto sam polupismen.

  14. Jezivi

    Jedno pitanje...Sta znaci to "Novi pravopis"?Ne kapiram to uopste.Ispada da,svi koji smo bili u skolu pre tog izdanja,smo nepismeni.U najboljem slucaju,polupismeni.

    Мале промене су у питању, изгледа, тако да ако поседујеш елементарну писменост и даље ћеш остати писмен.

    Doslednije se primenjuje i pisanje velikog slova u imenima svetaca, hramova i crkava, tako da će se predznak "sveti" ili odrednice "hram" i "crkva" pisati velikim slovom (Sveti Sava, Hram Svetog Save, Crkva Uspenja).

    Да сам у јуну написао Свети Сава или Храм Светог Саве, имао бих оцену мање. Сад треба да усвојим ово као правилно. Бар има мање размишљања, простије је.

  15. Свашта се у овој држави плаћа, нажалост...

    Jezivi

    I,onda se ljudi pitaju za onu kerusu Milu...Imala je PRVE I POSLEDNJE NOGE.Sad sam ponosan sto sam polupismen.

    http://vukajlija.com/forum/teme/3064?strana=23#post_704503

    Па каже:
    http://www.youtube.com/watch?v=mnm-WTDgOik :))

  16. E, za ovo se stvarno treba buniti. Bas su slepci.
    A crkva necu pisati velikim pocetnim pa makar me zvali nepismenom.

  17. Sve to stoji,pravila postoje,nema zbora.Ali,da neko izdaje novi pravopis,gde se menja to da umesto malog ide veliko slovo,ili obrnuto,ili ono,sto nam se namece,da otac i majka nisu otac i majka,nego "jedan od roditelja" (ne znam da li je definisano u tom pravopisu,ali znam da ce postati neprimereno zvati majku majkom,iz nekakvih nebuloznih-neprimerenoseksualnih razloga).Ko se sada dosetio da menja nesto po pitanju pravopisa?150 godina je bio dobar,sad ne valja.Podseca me na slucaj crnogorskog jezika,ciju gramatiku pise neko iz Hrvatske.

  18. 150 godina je bio dobar

    Pravopis se stalno menja.

    crnogorskog jezika

    Kog jezika? To ne postoji. Izmisljeno. Kao esperantno, samo sto je esperantno sa plemenitijim ciljem.

  19. Нема везе то са правописом, него са бирократијом, документима.
    Да у индексу, на пример, уместо "Име оца/мајке" стоји "Име родитеља".

Rekli o sajtu

Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.

Kurir · 20. Februar 2011.