Prijava

bombas
bifurkacija

ovo kao medijana moment, bombas?

oces da nalistam jos neke matematicke/fizicke pojmove da se kikoces?

Bifurkacija Patagonaca prema oscilaciji Eskima

Kolko bi ovo bilo top za srpske kraljeve i vladare napraviti

За српске владаре би било оптимално да се уради нешто овако: https://www.bbc.com/news/av/world-europe-11309510/scientists-create-face-for-ancient-greek-girl

Али требало би много тога урадити да до тога уопште дође.

лол брате.

али овај голдштајн ми је енигма одувек. јеврејн хрватски који практично мало мало па брани ндх... шта рећи шта

и шуицу не капирам што се са овима петља, а баш готиван лик.

Диши јебо те Ђоша

nema ga na ovom skrinu ali peticiju je takodje podrzao i zoran bata mirkovic - urolog

Pitanje za cara.

Da li je Leopold Mandic bio Srbin katolik ili Hrvat?

Posto na Wikipediji su dva dijametralno razlicita stava izmedju srpske i hrvatske stranice.

Takodje, zanima me tvoj nepristrasni stav o srednjovekovnoj porodici Kosaca. Posto hrvati tvrde da su njihovi a srpski da su nasi.

Sta je tvoje nepristrasno misljenje kao naucnika?

Преци Леополда Мандића су дошли из Босне. У питању су, дакле римокатолички Босанци, који су се тако изјашњавали и који су били центар најмоћније нововековне римокатоличке организације Балкана - Босанске фрањевачке провинције. Највероватније на прелазу из XVII у XVIII, када су иначе босански римокатолици (укључујући и саму Провинцију као институцију) изузетно тешко страдали, његови преци су прешли у Закучац код Омиша, па у Боку. Иако нисам успео наћи неки документ где је експлицитно навео који му је идентитет, мислим да се могао сматрати Далматинцем (Бока је била део хабзбуршке Краљевине Далмације) или је имао неки словенски/бокељски идентитет.

Чињеница је, међутим, да је Богдан-Леополд од своје 16. године, када је отишао у Серафинско сјемениште у Удинама, до краја живота био превасходно везан за Италију. Иако се евидентно није сматрао Италијаном, Леополд Мандић је највише био везан за Падову, где је и умро као релативно популаран грађанин, и где је покренут поступак за његову беатификацију.

Црногорски римокатолици су у југословенском периоду били у знатном опадању. Пошто је Которска бискупија била релативно мала и у опадању, Ватикан је одлучио да крене у похрваћивање, како би тако та бискупија имала на кога да се ослони. Тако су извршене промене у Ординаријату Которске бискупије, а за проглашење блаженим је Ватикан одабрао са добрим разлогом 1976. годину, јер је то била Хрватска маријанска година.

prekinite da pitate nezanimljiva pitanja i teme koje nikog neinteresuju. Cuj leopold mandic i tako ta sranja, ionako vam car samo kopi pest sa wikipedije tekstove

Caru je to u interesu svakako, svakim kopi pejstom njegov ugled i reputacija renomiranog istoričara sa Vukajlije poraste za jedan ethereum

Ја сваки пут кад одговорим на повијесну недоумицу: http://i.ytimg.com/vi/vgIPNpaaf9c/maxresdefault.jpg

Da nisi zaljubljen ti u Peziku, Histerisha? Ovakvo klanjanje idolu pamte samo SSSR i Severna Koreja