Prijava

Care, hvala na odgovoru. Znaš li čija je srednjovekovna porodica Kosača? Pošto vidim da i mi i Hrvati teramo svoju priču.

Царе, јес' ухватио можда од Јозе Томашевића два тома од Рата и Револуције у Југославији '41-'45? Тј. вреди ли утрошити време на то?

Јер делује да се једини мало више бавио тиме озбиљније него било ко одавде....

Mi smo već poznati širom bivše Jugoslavije, što se nas tiče granice ne postoje

Care, hvala na odgovoru. Znaš li čija je srednjovekovna porodica Kosača? Pošto vidim da i mi i Hrvati teramo svoju priču.

Bosnia & Herzegowakia: am i a joke to you?

Care, hvala na odgovoru. Znaš li čija je srednjovekovna porodica Kosača? Pošto vidim da i mi i Hrvati teramo svoju priču.

Једини примарни документ за који знам да прича нешто о припадности Косача назива их Босанцима. Мада су њихови први поседи били у Полимљу, евидентно је да су они исте добили од босанских владара као велика господа русага босанског.

Ту долазимо до оног старог проблема - шта су средњовековни Босанци (Бошњани). Византијски извори ранијих периода редовно Босанце сматрају Србима, а то потврђују и исправе босанских владара. Но, то је ранији период. Сима Ћирковић је својевремено приметио да тај српски карактер временом ишчезава, односно да се јавља засебни - босански - идентитет. Но, чињеница је да је сачувана грађа средњовековне Босне таква каква јесте - мала по обиму, фрагментарна и превасходно документарна - и да из ње ништа не можемо поуздано закључивати: да ли су Босанци и Срби два различита етнонима, искључују ли један други, колико су дефинисане границе биле између та два појма, да ли је германизација у 15. веку утицала на десрбизацију, то су све питања на која немамо одговора. Наравно, националистичке интерпретације не доприносе решавању проблема.

Царе, јес' ухватио можда од Јозе Томашевића два тома од Рата и Револуције у Југославији '41-'45? Тј. вреди ли утрошити време на то?

Боље пробај са Бранком Петрановићем, Србија у Другом светском рату (унаточ наслову, бави се фактички целом југословенском територијом).

Аух брате, који крингел. Где је овај учио писање, на Ју Ги О Академији?

Е, читах то од Петрановића још на факултетским данима (уз Историју Југославије), рекох и ово да убацим у лектиру.... Хвала свакако брт

https://www.telegraf.rs/vesti/srbija/3228707-uzice-spomenik-1300-kaplara-sramota

хихи хииии

ја реко београд поносно чува своје истакнуте усташе као бастион модерне, међутим свака част ужицу XD

ал људи овог видојковића ми је жао буквално. човек колко има, фазон 40+ а оволико упињање да буде еџи...

кад га видим по крају на улици нећу ни да му се измрштим, само оно као прођем, не препознам га, нисам ја из тог света.

Ahahahha Sveti Sava u paklu pa ovo nije bilo ni na Vuki 2010 kad smo ga zvali "putujućim kurcem"

Bukvalno top 3 najjadnije osobe u srbiji je vidojkovic

A jbg, da bi bio Bukovski nije dovoljno početi da piješ i prestati da se tuširaš. Ali ovo izjednačavanje 20/21. veka sa 12/13, fazon genocid, verska netolerancija, koliko glup moraš biti da to radiš lol. Tipa Aleksandar baš izvršio genocid nad Persijancima, izbrišite ga iz udžbenika jebeno!

#cancelnemanjići

nemanjici was, like, racist and all

They killed bogumils and shit, fucking white supremacists

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1716398421850172&id=100004400924698&hc_location=ufi

један од најсмешнијих споразума у историј.

хезболах, јеврејска имовина и кинеска 5г мрежа хахаха
споразум за поткусуривање трамрпа и јеврејских господара из америке

Spalite istoriju, ne valja ovo ništa, idemo ispočetka